Олександр Трухін
  • Дата народження
    10 листопада 1986
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Трухін
5466

Олександр Трухін

Трухін Олександр Миколайович: нардеп ІХ скликання ВР, який хотів тихенько піти у ліс

Трухін Олександр Миколайович — у 2015 році був кандидатом від БПП на виборах до Полтавської облради, у 2019 році став нардепом від “Слуги народу”. У серпні 2021 року за участю Трухіна сталося ДТП, у якому постраждало шестеро людей.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія 

Олександр Миколайович Трухін народився 10 листопада 1986 року у місті Дніпродзержинськ (зараз Кам'янське) Дніпропетровської області.

Освіта 

Економіку підприємства Олександр Трухін вивчав у Дніпровському національному гірничому університеті.

Сім'я

Олександр Трухін одружений. Дружину звуть Лілія. У шлюбі з нею народилося своєї синів: Михайло і Марк.

Кар'єра

Після закінчення університету Трухін працював у комерційних компаніях на Дніпропетровщині та в Полтавській області. В офіційній біографії Олександр вказав, що має досвід управління великими аграрними підприємствами. Трухін обіймав посаду голови наглядової ради ЗАТ «ПРХ» (агрофірма «Полтаварибгосп»).

Він - засновник фермерських господарств “Фіана” і “Екодобробут”, компаній "Ферко Україна" - оптова торгівля і "Андріївка Агро" - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. У 2014 році він очолював компанію «Воднолижний клуб «Сентоза».

У тому ж році Олександр вирішив піти у політику. Він балотувався як самовисуванець у Верховну Раду. Трухін йшов по сто сорок восьмому мажоритарному округу (місто Лубни, Великобагачанський, Оржицький, Семенівський, Хорольський райони, частина Лубенського району Полтавської області). Однак стати народним депутатом йому не вдалося.

Зате через рік він став депутатом Полтавської обласної ради як кандидат від БПП. Залишився безпартійним та до фракції “Солідарності” не приєднався.

У 2019 році Олександр вдруге взяв участь у парламентських виборах. На цей раз Трухін балотувався як кандидат від партії "Слуга народу" по сороковому мажоритарному округу (місто Марганець, частина Заводського району міста Кам'янське, Криничанський, Солонянський, Солонянський райони Дніпропетровської області).

За Олександра віддали свої голоси 56,86% або 36 522 дніпропетровських виборців. За найближчого опонента, самовисуванця Олега Кужмана проголосувало 11,87% або 7 627 виборців. Таким чином Олександр Трухін став народним депутатом дев'ятого скликання.

У Верховній Раді новоспечений парламентарій увійшов до складу комітету з питань бюджету. Також Трухін - заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Олександр Трухін очолює Полтавське обласне об'єднання Конфедерації вільних профспілок України.

Компромат

За даними ЗМІ станом на 2017 рік депутат обласної ради Полтави Олександр Трухін пропустив сто відсотків засідань комісії.

“Найзатятіший прогульник Олександр Трухін тікає від коментарів. Коментар від депутата так і не вдалося отримати. Трухін спочатку підняв слухавку, але коли почув суть питання та хто йому телефонує, — одразу закінчив розмову. Подальші спроби додзвонитися до депутата виявилися марними. Так і не зрозуміло, навіщо він зголосився йти до земельної комісії, якщо взагалі не відвідує її засідання”.

З цієї причини у пресі з'явилася інформація, що Трухін - кандидат на відкликання з депутатського крісла облради. "Він був навіть зарахований до числа кандидатів на відкликання, адже за законом, якщо депутат протягом року пропустив половину засідань, його можна позбавити мандата (ст. 37 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»).

Крім того, журналісти помітили, що Трухін маючи більше двадцяти п'яти гектарів землі, не має власної квартири.

“При цьому депутат є безхатченком, бо не декларує жодного метру житла. Зате має понад 25 гектарів землі. Обіймаючи посаду керівника ПАТ «Полтаварибгосп», сам при цьому стверджує, що обіймає неоплачувану посаду голови наглядової ради.

Мав позику – 17 мільйонів гривень, яку дивним чином погасив за один рік, не маючи доходів взагалі”.

Пригадують ЗМІ Трухіну і те, що у 2015 році він балотувався до облради в якості кандидата від пропрезидентської партії "Солідарність", а через чотири роки до Верховної Ради він пройшов разом з партією "Слуга народу" Володимира Зеленського.

"На нинішніх виборах до Верховної Ради Трухін теж вибрав президентську політсилу, але на цей раз "Слугу народу".

За інформацією ЗМІ, Трухін - зять олігарха Олексія Мартинова. Батько Олександра Трухіна і Мартинов разом створили у 2012 році ТОВ «Воднолижний клуб «Сентоза».

У пресі неодноразово писалося "про непрозорі схеми взаємин« Сентози »з міським бюджетом, з власністю громади міста".

Дніпропетровські журналісти зробили припущення, що похід Олександра Трухіна у парламент - “це намагання «прикрити» та збагатити сімейний бізнес. Це зрозуміло.

Викликає подив інше: як депутат-порошенківець став кандидатом від партії «Слуга народу»? Або гламурному хлопчику просто купили місце і в цій партії?”

Під час передвиборчої кампанії 2019 року на етапі агітації кандидат Трухін порушував закон. У журналістів була інформація, що команда Олександра “розміщує агітаційні матеріали, які не містять відомості про замовника, організації, яка надрукувала агітки, або вказівки, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії. Також в листівках і банерах немає інформації про тираж і про осіб, відповідальних за випуск".

23 серпня 2021 року на Бориспільському шосе сталася аварія, внаслідок якої постраждали шестеро людей. Одним із учасників ДТП став нардеп Трухін. За інформацією преси, саме народний обранець був винуватцем аварії. Більше того, Олександр перебував за кермом автівки у нетверезому стані.

Однак у поліцейських протоколах зазначалося, що Трухін не був за кермом автомобіля та не був п'яним. На відрізку, де сталася аварія, не виявилося камер спостереження. Вони були демонтовані під час ремонту дороги.

Потім на багатьох сайтах новин стали зникати статті про ДТП за участю нардепа. 

За даними видання “Полтавщини”, у день аварії Трухін був у Полтаві на урочистих заходах з нагоди Дня державного прапора.

Потім він разом із губернатором на обіді пив віскі. На зауваження присутніх, що йому сідати за кермо, нардеп нібито пожартував, мовляв, “наші закони мають суворе покарання, але вони необов'язкові для виконання”.

Першого лютого 2022 року видання “Українська правда” опублікувало відео з нагрудної камери поліцейського Сергія Петрика, який першим із правоохоронців прибув на місце події.

На ньому видно і чутно як нардеп пропонує поліцейському великий хабар. Народний обранець каже, що тихенько піде у ліс, а потім поговорить із міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським та віддячить поліцейському. За словами Петрика, у Трухіна були ознаки алкогольного сп'яніння.

Після публікації цього матеріалу фракція "Слуга народу" виключила Трухіна зі своїх лав, а прокуратура відкрила кримінальну справу за статтею про пропозицію хабара поліцейському.

Пресслужба Міністерства внутрішніх справ повідомила, що парламентарій є спеціальним суб'єктом кримінального провадження та провадження. Кримінальні провадження, в яких він може фігурувати у якості підозрюваного, належать до підслідності Державного бюро розслідувань.

Колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що президент Зеленський та голова Офісу президента Єрмак до 1 лютого знали про скандальне відео з місця аварії близького до ОП нардепа. Він також зазначив, що глава МВС Монастирський не міг просто сховати обставини аварії від президента.

Сам Трухін сказав, що йому дуже соромно за свою поведінку на місці аварії. Він наговорив багато дурниць через те, що був у шоковому стані.

Олександр визнав, що хотів залишити місце ДТП, бо припускав публічний резонанс, до якого призведе аварія незалежно від того, винен він чи ні. Трухін зазначив, що готовий здати депутатський мандат, якщо команда і ситуація змусять його це зробити.

Декларація

У березні 2021 року Олександр Трухін опублікував електронну декларацію за минулий рік.

У декларації парламентаря зазначено 120 земельних ділянок у селі Андріївка Полтавської області. Трухін також задекларував квартиру (98,6 кв.м.). Нерухомість знаходиться в місті Дніпро і належить матері Трухіна.

Ще одну дніпровську квартиру (120,6 кв.м.), а також паркомісце (15,8 кв.м.) Олександр орендує. У Києві він проживає в готельному номері (17,5 кв.м.), а його дружина – у орендованій квартирі.

З цінного рухомого майна політик задекларував рушницю. Власного автомобіля парламентар не має. З серпня 2019 року він орендує автомобіль Volkswagen Touareg у фермерського господарства "Екодобробуд". Його власником є батько політика Микола Олексійович.

Єдиним джерелом доходу Трухіна у 2020 році стала зарплата народного депутата. За рік він отримав 491,9 тисяч гривень. У банках він зберігає 149 тисяч гривень. На депозиті має ще чотири тисячі гривень. Готівкою Олександр задекларував понад два мільйони гривень.

Посилання

Сайт

Офіційна сторінка в Фейсбук

Instagram

Відео

Згадки про персону