Мешков Олексій Михайлович: депутат Київської обласної ради та власник футбольного клубу
Мешков Олексій Михайлович — ЗМІ виявили кілька темних історій, які були пов'язані з його кримінальним минулим
Біографія
Олексій Михайлович Мешков народився 14 серпня 1988 року в місті Київ, Україна. Проживає в Бучі на Київщині.
Освіта
Мешков закінчив столичну школу № 111 ім. С.Ковпака та Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова.
Сім’я
Дружину Олексія звуть Олександра. Навесні 2023 року вона народила дочку Камілу.
Кар'єра
Олексій з юних років займався бойовими мистецтвами. Він неодноразово брав участь і перемагав у змаганнях з кудо — сучасного повноконтактного бойового мистецтва, створеного на основі карате кекусинкай, дзюдо і тайського боксу. Мешков був призером чемпіонату Європи в італійському Мілані у 2015 році та ставав чемпіоном України.
Олексій — один із засновників громадської організації "Союз активної молоді". Мєшков також співзасновник ТОВ "Ронін Секюріті Груп" (діяльність приватних охоронних служб).
Він президент футбольного клубу "Ронін". Команда базується в селі Лісове Бучанського району та бере участь у чемпіонаті Київської області. У травні 2021 року Олексій став президентом Бучанської районної федерації футболу. Також з назвою "Ронін" він заснував бійцівський клуб.
На громадських засадах Мешков був помічником народного депутата IX скликання Верховної Ради з фракції "Слуга народу" Андрія Клочка.
Восени 2020 року Олексій балотувався від партії "Слуга народу" до Київської обласної ради. Він йшов під №26 і по п'ятому виборчому округу (Бучанська, Макарівська, Бородянська, Гостомельська, Немішаївська і Пісківська територіальні громади).
За Мешкова віддали свої голоси 1389 виборців. Це дозволило йому стати депутатом обласної ради. У VIII скликанні він входить у фракцію "Слуга народу" і постійну комісію з питань бюджету і фінансів.
Компромат
24 листопада 2021 року Мешков не голосував за внесення змін до схеми планування Київщини. Тим самим Олексій підтримав інтереси забудовників, які намагаються забудувати столичний Біличанський ліс з 2008 року. Громадський рух Чесно перед голосуванням підкреслив, що воно буде маркерним.
Видання Антикор звернуло увагу на темні плями в біографії Олексія. Так, у 2009 році правоохоронні органи намагалися притягнути Мешкова до відповідальності за приховування злочину. Справа навіть була відправлена до суду. Але потім його кінці втрачаються.
Влітку 2019 року Олексія підозрювали у викраденні людини. Але через закінчення строків давності злочину (саме викрадення було в 2014 році, а потерпіла звернулася тільки навесні 2018-го), ніякої відповідальності він не поніс. Також був відхилен цивільний позов на сто тисяч, які вимагала потерпіла.
У декларації за 2021 рік Олексій "забув" вказати дорогий відпочинок з дружиною на Карибському морі. За підрахунками журналістів, така подорож обійшлася б подружжю як мінімум в 110 тисяч гривень. Декларуванню ж підлягає будь-яка трата, що перевищує суму в 105 тисяч.
У квітні 2021 року журналісти проєкту "Схеми" виявили, що попри обмеження, депутати від партії "Слуга народу" під час коронавірусного локдауну збиралися в готельно-ресторанному комплексі Koncha Zaspa Park. Серед порушників режиму був й Мешков.
Декларація
Згідно з довоєнними електронними деклараціями, Олексій не мав власного майна. Натомість його дружині належав автомобіль Mercedes-Benz S63 вартістю у 2,7 мільйона гривень, квартира у Бучі (86 кв.м) та земельна ділянка (1276 кв. м) у селі Дмитрівка на Київщині.
У 2019 році готівкою він задекларував 446 тисяч доларів і один мільйон гривень.
Даних про поточні декларації депутата обласної ради немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.