Депутат ВР України кількох скликань, Голова Державного агентства резерву України (грудень 2010 — листопад 2012); член фракції Партії регіонів (з 11.2007), Був членом Комітету з питань фінансів і банківської діяльності (з 12.2007); голова Полтавського регіонального відділення Партії регіонів (з 12.2003).
Дата народження: 30.11.1969 р.
Рідне місто: Харків
Після школи Олексій Лелюк перебрався в Москву. Там він навчався в Державному технічному університеті за спеціальністю «інженер-механік». Пізніше Лелюк навчався в Харківській національній юридичній академії.
Свою кар'єру Лелюк почав відразу з директорської посади. Протягом довгого часу Олексій займав вищі посади в багатьох компаніях, поки не захопився політикою.
У 2004-му році Олексій Лелюк став депутатом Парламенту IV скликання. Йому також пощастило увійти в склади Верховної Ради V, VI та VII скликань.
У 2010-му році Олексій Лелюк обійняв посаду голови Державного агентства резерву України.
Особисте життя
Олексій Лелюк одружений. Його дружина Аліна Миколаївна Фірсова народилася в Німеччині. Вона працювала інженером-технологом у компанії «Цитрон», яку очолював Олексій.
У 1999-му році у пари народилася дочка Дарина.
Скандали
У 2016-му році компанія «Екометан» зробила фатальну помилку у своїй історії. Вона відмовилася закуповувати газ у держкомпанії «Полтавагаз», оскільки вигідніше співпрацювати безпосередньо з добувачем ресурсу. Варто зазначити, що одним з акціонерів «Полтавагаз» є Олексій Лелюк. Деякі джерела свідчать, що він сильно впливає на керівників підприємства. Власне, втрачати гроші колишній регіонал Олексій не звик. Напевно, тому «Полтавагаз» подала до суду на «Екометан», висловивши дивну вимогу - про всяк випадок перевірити справи підприємства. Після цього «Екометану» довелося перенести 12 перевірок поспіль. Як підсумок, діяльність підприємства була паралізована. Компанії довелося зупинити роботу декількох зі своїх газових заправок. Пізніше представники перевіряючих органів вилучили у фірми лічильник. Відповідно до закону, замість нього перевіряючі повинні були встановити новий, але це не було зроблено. Таким чином діяльність «Екометан» стала неможливою. Зупинити беззаконня законними способами, користуючись підтримкою окремих депутатів, керівництву компанії не вдалося.
Інсайдери повідомили, що в тому, що відбувається, зацікавлений безпосередньо Олексій Лелюк. Саме він розгойдує проблему. Представники «Екометан» припустили, що колишній регіонал має намір розорити їхнє підприємство.
Як то кажуть, часи нові, а методи все ті ж.
Про те, що Олексій Лелюк практикує брудні схеми для заробітку, вже давно ходять чутки. На їхню правдивість натякає майно політика. Зокрема, у 2014-му році журналісти помітили цікавенький годинник на руці Лелюка. З'ясувалося, що вартість цієї моделі становить 1,5 млн грн. На цю суму можна купити квартиру в Києві.
Цікаво, що навіть президент України Петро Порошенко носить дешевші аксесуари. Його улюблений годинник спортивної моделі обійшовся всього в 208 тис. грн.
Статок
У 2013-му році Олексій Лелюк задекларував дохід у розмірі 228305 грн. Єдиним джерелом доходу є зарплата депутата. Політику належать 2 квартири та 2 гаражі.
При цьому сім'ї належить 1 автомобіль «Land Rover Range Rover 4999».
Фото й відео