Олексій Оржель
  • Дата народження
    26 січня 1984
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олексій Оржель
4346

Олексій Оржель

Оржель Олексій Анатолійович: експерт енергетичної сфери і колишній міністр енергетики та захисту довкілля України

Олексій Оржель - Фото 1

Оржель Олексій Анатолійович - експерт з питань паливної та енергетичної політики України, який спершу висувався в нардепи, а потім, після об'єднання двох міністерств, замінив Ігоря Насалика, ставши міністром енергетики та захисту довкілля. У новий уряд Шмигаля Оржель не увійшов.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Публікації
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Біографічних діних щодо бізнесмена та політика Олексія Оржеля зовсім небагато. Відомо, що він народився 26 січня 1984 року в Києві, де проживає і донині. 

Є експертом у паливно-енергетичній сфері. Керує енергетичним сектором в Офісі ефективного регулювання (BRDO). Має особисту сторінку в Фейсбук.

Сім'я

Інформація про особисте життя та сімейні стосунки глави енергетичного сектору України відсутня.

Освіта

Олексій Анатолійович Оржель здобув вищу освіту в Київському політехнічному інституті при НТУУ, де вивчав енергетичний менеджмент.

Кар'єра

Після закінчення ВНЗ Олексій працював інтерном у компанії "Харківенергоремонт-2004".

З 2006 по 2014 рік займав різні посади в Національному регуляторі енергетики, керував відділом комбінованого виробництва теплової та електроенергії у Національній комісії, яка має на меті регулювати дану сферу. 

У жовтні 2014 року був призначений керівником Української асоціації відновлюваної енергетики, де працює і донині

Виступав з доповідями на різноманітних конференціях, семінарах та інших спеціалізованих заходах. 

У 2019 році Олексій Оржель балотувався до Верховної Ради 9-го скликання за списком партії "Слуга народу". Увіходив у першу двадцятку кандидатів

29 серпня 2019 року Олексій Оржель призначений на посаду міністра енергетики та захисту довкілля України. 

Така посада є новою в уряді, адже вона стала результатом обєднання двох міністерств.

"Основна мета об'єднання двох міністерств - забезпечити комплексний підхід до державної політики в сфері використання природних ресурсів та енергії і сформувати єдину державну політику щодо подолання негативних наслідків глобальної зміни клімату. Такий підхід нині є загальноприйнятим у європейській і світовій практиці, зокрема в таких країнах ЄС, як Франція, Данія, Греція, Португалія, а також в Австралії ", - розповів Оржель.

На новій посаді Оржель збирається приділяти максимум уваги шкідливим викидам в атмосферу. Про це він заявив на прес-конференції. Так, планується введення податку на викиди, які шкодять довкіллю.

У березні 2020 року Оржеля звільнили з посади міністра. Увійти до складу нового уряду Шмигаль він відмовився.


Публікації

На початку 2019 року Олексій Оржель висловив свою думку з приводу змін на ринку електроенергетики. За його словами, зміни після президентських та парламентських виборів будуть, але стосуватимуться не всіх споживачів, а лише великих промислових підприємств. 

"Для населення та малого бізнесу ринок поки не працюватиме", - заявив глава енергетичного сектору країни.

Оржель нагадав, що у зв'язку з взятими на себе міжнародними зобов’язаннями Україна має реформувати сферу енергетики. В рамках цього у квітні 2017 року влада прийняла закон "Про ринок електричної енергії", який фактично почав виконуватися тільки на початку 2019 року. 

Відповідно до цього закону, споживач може самостійно вибирати постачальника послуг, а отже на ринку з'явиться конкуренція, яка вплине на ціни. Тобто українці теоретично зможуть укласти договір з постачальником, який пропонує вигідніші тарифи, вибрати часткову оплату послуг за користування і т.п. 

Попри те, що така система працює в ЄС, у нас втілити подібні правила в побутовий сектор енергетики поки що нереально, - розповідає Олексій Оржель. 

Головним чином тому, що український ринок ще не сформований, на відміну від європейського. По-перше, формальний поділ обленерго на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії може ніяк не відіб'ється  на звичайних споживачах. По-друге, незалежні постачальники не можуть продавати електроенергію українцям за пільговими цінами, оскільки вона їм не окупиться, і в цьому програють обленерго.

Якщо в Україні побутові споживачі платять менше, ніж підприємства, то майже у всіх розвинених європейських країнах - навпаки, адже звичайні люди споживають електроенергію у значно менших обсягах і нерівномірно. З компаніями працювати набагато легше, адже вони купують більше і за сталим графіком, - пояснює Оржель.

У нинішній час деякі оптові покупці вже співпрацюють з незалежними трейдерами, обираючи для себе більш вигідний тариф. Але якщо повністю відкриється енергетичний ринок в Україні, то є велика ймовірність того, що ціни почнуть неконтрольовано зростати. 

Оскільки імпорт дешевшої електрики в Україну поки що технічно неможливий, для врегулювання ситуації і відкриття ринку владі доведеться підняти ціни на електроенергію простим українцям. 

"Чи зможе влада у рік виборів сказати електорату, що в нього зростуть тарифи не тільки на газ, а й на електрику? Сумнівно. Швидше за все, тарифи для побутових споживачів у 2019 році залишаться без змін", - пояснює Оржель Олексій Анатолійович.

Декларація

Згідно з декларацією за 2018 рік,  новий міністр енергетики має три земельні ділянки в Українці Обухівського району Київської області. Одна загальною площею 618 (м2), друга площею 530 (м2) та третя площею 900 (м2). Також в Українці у нього є садовий будинок площею 177.4 (м2). Усі ці ділянки він придбав у 2015 році.

У Києві в Оржеля є земельна ділянка загальною площею 706 м2 та будинок площею 24,8 (м2).

Оржель частково володіє квартирою у Києві площею 73,2 (м2), а також трьома легковими автомобілями: Peugeot 307SW 2003 року, Nissan  QASHQAI 2017 року та Nissan X-TRAIL 2017 року.

Від 2016 року Оржель володіє акціями приватного акціонерного товариства Київенергоремонт, яке надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно.

Заробітна плата за основним місцем роботи Оржеля – 450 тисяч гривень, гонорари – 1250 грн, відсотки – 73 грн, дохід від продажу нерухомого майна 78 800 грн та продажу рухомого майна понад 210 тисяч грн. 

Від підприємницької діяльності Оржель отримав1 032 536 грн.

Готівкою він зберігає 17 тисяч доларів.

Міністр взяв два кредити на придбання автомобілів у Креді Агріколь банку майже на мільйон гривень.

У декларації Оржель також вказав, що є членом ГО «Офіс ефективного регулювання».

Відео

Згадки про персону