Сухачов Олексій Олександрович: директор Державного бюро розслідування
Сухачов Олексій Олександрович — у 2019 році не зміг пройти атестацію в Генпрокуратурі та був звільнений. Через суд оскаржив це рішення та отримав більше мільйона в якості компенсації
Біографія
Олексій Олександрович Сухачов народився в 1978 році в місті Харків
Освіта
Сухачов — юрист за освітою. У віці двадцяти двох років здобув вищу освіту в стінах юридичної академії імені Ярослава Мудрого в Харкові. Півтора року він був курсантом Інституту підготовки кадрів для співробітників Служби безпеки України, а потім перевівся на факультет підготовки слідчих. Захистив дисертацію з криміналістики.
Сім’я
Дружина Олексія має ім'я Ірина. Вона також юристка і працювала в Державному бюро розслідувань. У Сухачових двоє синів: Микита та Олександр.
Кар'єра
Трудова діяльність Олексія пов'язана зі спецслужбами та правоохоронними органами. Протягом сімнадцяти років після закінчення юридичної академії він працював у Службі безпеки України. У серпні 2000 року Сухачов службу починав на оперативних посадах, через п'ять років став помічником, а у 2006 році — начальником напрямку.
До серпня 2014 року Олексій дослужився до заступника начальника Головного управління. У квітні 2017 року він змінив місце роботи, перейшовши до Генеральної прокуратури.
Протягом двох з половиною років він був заступником начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів органами безпеки у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності. У сфері його компетенції входив нагляд за співробітниками СБУ та прикордонною службою.
У грудні 2017 року Сухачов почав викладати на кафедрі кримінального права та кримінології в університеті державної фіскальної служби.
У грудні 2019 року Олексій перейшов до Служби зовнішньої розвідки. Був радником Голови Служби, а також начальника управління міжнародного співробітництва.
Влітку 2020 року він став заступником директора Державного бюро розслідування. Деякий час виконував обов'язки голови ДБР. У грудні наступного року президент Зеленський призначив Олексія керівником цього правоохоронного відомства строком на п'ять років.
Компромат
Навесні 2019 року в Генеральній прокуратурі, де тоді працював Сухачов, почалося серйозне реформування. Своїх постів втратило більше ніж 50% співробітників відомства. Всі вони при перевірці професійних навичок не змогли набрати необхідну кількість балів.
Не пройшов тест на знання законодавства й Олексій. При мінімальній межі проходження атестації в 70 балів, він зміг отримати тільки 61 і позбувся посади. Але своє звільнення він оскаржив в судовому порядку і в підсумку через рік виграв. В якості компенсації за "вимушений прогул" Сухачов отримав понад мільйон гривень.
Журналісти видання "Дзеркало тижня" писали, що Банкова "відмила" лояльного до неї чиновника через "своїх" суддів з Окружного адміністративного суду міста Києва.
Співробітники Bihus.info звернули увагу на презентацію, яку Олексій подавав на конкурсну комісії із заміщення посади голови ДБР. У метаданих документа його автором значилася помічниця Олексія. Тобто готував презентацію не сам Сухачов. Це він пояснив тим, що попросив помічницю перевести документ з одного формату в інший.
Журналісти проєкту Радіо Свобода"Схеми" відзначали необ'єктивність голосування на конкурсі голови Держбюро розслідування. Багато хто з членів конкурсної комісії так чи інакше були пов'язані з Олексієм.
Так зі співробітницею юридичного факультету Київського нацуніверситету Оксаною Кучинською Сухачов був співавтором підручника і рецензентом її посібника. При цьому обидва вони стверджували, що до конкурсу не були знайомі. З ще чотирма (з шести) членами комісії Олексій входив до складу редакційної колегії одного з науково-практичних журналів.
Експерт Центру політико-правових реформ Володимир Петраковський зазначив, що у членів конкурсної комісії міг бути ймовірний конфлікт інтересів. Через те, що вони вже були знайомі з одним з учасників конкурсу.
У лютому 2022 року ряд парламентаріїв внесли законопроєкт з пропозицією звільнення Сухачова з посади директорам ДБР. За інформацією нардепів, Олексій бачив відео з боді-камери поліцейського аварії, винуватцем якого був "слуга народу" Олександр Трухін до його опублікування журналістами "Українською правдою". Влада намагалася зам'яти цю справу, а Сухачов цьому сприяв.
Декларація
З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Росії доступ до декларацій у 2022 році тимчасово закрито. Але згідно з довоєнними податковими звітностями, у голови ДБР немає власної нерухомості. Одна столична квартира (41 кв.м) записана на сина Олександра, а інша (107 кв. м) — на таку собі Галину Баєву.
Олексій їздив на автомобілі Toyota Camry 2007 року випуску. Ще три машини, на яких пересувалися члени його сім'ї, були записані на третіх осіб. У 2020 році зарплата Сухачова в Держбюро склала більше мільйона гривень.