7 липня, неділя
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Олена Дума
Олена Дума
197

Олена Дума

Дума Олена Олексіївна: голова Агентства з розшуку та менеджменту активів та ексдиректорка Фонду соцстрахування

Олена Дума - Фото 1

Дума Олена Олексіївна — за інформацією Transparency International Ukraine, з її призначенням до АРМА на цій структурі можна поставити хрест

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олена Олексіївна Дума народилася 4 серпня 1980 року в місті Хмільник Вінницької області, Україна.

Освіта

Дума має юридичну освіту. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Сім’я

Олена кілька разів була одружена. Згідно з її автобіографією, раніше носила прізвища Холевицька, Файцевич та Литвинюк. Має сина Юрія Холевицького.

Кар'єра

З квітня по листопад 2001 року вона була юрисконсультом у кількох компаніях. Потім Олена за сумісництвом працювала на двох роботах. До березня 2003 року була юрисконсультом в іноземній компанії "Трімекс Ю", а до серпня 2006 року керувала ТОВ "Аверс", яке займалося торгівлею будматеріалам.

Наступні п'ятнадцять років Дума перебувала на державній службі. Була радницею Міністра охорони навколишнього середовища у зв'язках із Верховною Радою та іншими органами держвлади. Пізніше в цьому ж відомстві Олена обіймала посаду заступниці юридичного департаменту та начальниці відділу нормотворчої діяльності.

Наприкінці 2010 – на початку 2011 року Дума працювала в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Очолювала управління зі зв'язків із парламентом та координацію законотворчої роботи. Один місяць (червень) 2011 року Олена була помічницею народного депутата.

Потім до кінця 2011-го місцем її роботи значився Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, де вона була заступницею директора виконавчої дирекції Київського міського відділення.

Протягом чотирьох років Олена працювала у Державній реєстраційній службі. У квітні 2015 року Дума очолила департамент організаційної роботи в Міністерстві екології та природних ресурсів. Через рік їй довірили керівництво департаментом управління державним майном та зв'язками з громадськістю.

28 січня 2020 року Кабінет міністрів затвердив призначення Олени Думи директором виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України. Але на цій посаді вона пробула лише кілька місяців. Вже 14 травня Дума звільнила крісло голови Фонду.

З лютого по вересень 2021 року Олена обіймала посаду заступниці голови Чернігівської обласної державної адміністрації. У її віданні були соціальні питання регіону.

30 червня 2023 року уряд призначив Думу головою Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Вона виявилася переможницею конкурсу на посаду голови Агентства.

Олена очолює Всеукраїнську профспілку "Рідна земля", є заступником голови Федерації профспілок України "Профспілковий наступ" та є членом Ради глав громадської організації "Всеукраїнська профспілка учасників бойових дій, волонтерів, ветеранів та членів їх сімей".

Крім того, Дума — координатор партії "Суспільно-політичний рух Валентина Наливайченка "Справедливість" з екологічних та земельних питань.

Компромат

У квітні 2019 року за одним з офісів штабу кандидата в президенти України Володимира Зеленського зібрався мітинг. Як відзначали в ЗМІ, "зібралося близько 200 осіб, при цьому більшість складають люди похилого віку та студенти, які називають себе представниками профспілок, молодіжних та спортивних організацій

Метою мітингу була нібито боротьба з корупцією. Спікером мітингувальників виступає Олена Дума". За даними представників Зе-команди, за участь в мітингу його учасникам обіцяли виплатити по 300 гривень.

Призначення Олени на посаду голови АРМА викликало негативну реакцію серед експертів. Так, у Transparency International Ukraine прокоментували, що тепер на відомстві можна поставити хрест. На думку організації, це призначення завдає серйозних репутаційних ударів по країні та роботі незалежного антикорупційного органу.

У Transparency International Ukraine наголосили на кількох негативних моментах у виборі кандидатури Олени. По-перше, у Думи не було досвіду роботу у сфері управління чи розшуку активів. По-друге, їй пригадали участь у агітації одного із кандидатів на президентських виборах. Тобто поставили під сумнів її політичну незалежність.

Крім того, на посаді заступниці губернатора Чернігівської області Олена просувала інтереси Олега Кулініча, колишнього керівника кримського Главку СБУ, якого судять за державну зраду.

Ще однією чорною плямою на репутації Думи є її пресконференція з американським бізнесменом українського походження Семом (Семеном) Кисліним, якого використала російська пропаганда з метою дискредитації п'ятого Президента Порошенка та всієї України. Також Кисліна називали спонсором Рудольфа Джуліані, особистого юриста Дональда Трампа.

Тобто майбутня голова АРМА брала безпосередню участь у спробах дискредитації своєї країни та нинішнього президента США.

Посли країн “Великої сімки” заперечували процедуру, згідно з якою Олену визнали переможницею конкурсу на посаду. Крім того, один із членів конкурсної комісії з відбору кандидатів відкликав свій підпис за Думу. Він зізнався, що на момент голосування він мав неповну інформацію про кандидатку. А те, що він дізнався про Думу після конкурсу, приголомшило його.

Декларація

У січні 2020 року Олена Дума опублікувала електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Проживає Олена у столичній квартирі (85,2 кв.м), власницею якої є Лідія Михайлівна Литвинюк. Пересувається Дума на автомобілі Toyota Avalon 2008 року випуску. У 2008 році машина обійшлася їй у чверть мільйона гривень.

У графі "Доходи" Олена вказала аліменти, які вона отримала на свого сина — 17,4 тисячі гривень, а також страхові виплати на дитину — 44,8 тисячі гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) чиновниця в декларації не вказала.

Інформації про поточні декларації глави АРМА немає. З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закрито.