Олена Дуніна
Олена Дуніна
2643

Олена Дуніна

Олена Дуніна: мати-одиначка, яка заробляє на вирощуванні кукурудзи

Олена Дуніна - Фото 1

За своє життя вона встигла попрацювати стюардесою, перекладачем, гендиректором компанії-дистриб'ютора Mazda і Suzuki в Україні, а також очолити компанію по вирощуванню кукурудзи та соняшника. Ще в студентські роки ставши молодою мамою, жінка одна виховує двох синів і продовжує будувати кар'єру.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини

Біографія

Дуніна Олена Анатоліївна народилася 3 липня 1970 року в Києві. Там же проживає і зараз. Про це сказано на її сторінці в Фейсбук

Вона очолює іноземне підприємство ТОВ "Піонер Насіння Україна", веде активну роботу в ВААІД, входить до Ради підприємців при КМУ, консультує держоргани з питань адаптації українських законів до європейських вимог, відвідує ділові заходи.

Крім цього, жінка захоплюється гірськолижним і парашутним спортом.

Сім'я

Олена Дуніна незаміжня. У неї двоє дітей - Максим (15 років) та Денис (24 роки). І на цьому жінка не збирається зупинятися. "Програма мінімум - двоє синів - вже виконана, а далі як складеться", - говорить Олена. Вона сама виросла з сестрою, тому вважає цілком звичайним явищем, коли в родині дві і більше дитини.

Що стосується кар'єри, то Дуніна відзначає, що поєднувати її з вихованням дітей було нелегко. З кожним підвищенням на роботі час на сім'ю урізався. 

Старшого сина Дениса вона народила, бувши студенткою, тому доводилося вчитися, піклуватися про малюка і підробляти, щоб прогодувати сім'ю.

У вихованні Дуніна Олена віддає перевагу дружнім і партнерським відносинам. У своїх дітях вона перш за все бачить особистостей, тому намагається дати їм можливість розвиватися більш самостійно. При цьому, намагається зробити все, щоб її сини виросли порядними, чесними і совісними людьми, які поважають себе та інших. А своїм головним завданням як мами Олена вважає дарувати любов і створювати вдома затишок. Про це вона поділилася в своєму інтерв'ю для одного інтернет-журналу.

Освіта

У дитинстві Дуніна, як і більшість дітей, мріяла бути лікарем або вчителем. Але в результаті вступила на інженера-економіста в Київський авіаційний інститут.

Попри те, що Олена дуже хотіла підкорити небо, в той час стати пілотом для жінки було дуже непросто. Довелося задовольнятися спеціальністю інженера. 

Хоча політати дівчині все-таки пощастило: під час навчання вона якийсь час працювала бортпровідницею на рейсі Київ-Владивосток-Київ.

У 2014 році Олена Дуніна дистанційно пройшла навчання за програмою MBA від британського університету Шеффілд.

Крім цього, жінка проходила тренінги з глобального лідерства в японській компанії за сприяння бізнес-школи США, а також вивчала IAS/GAAP бюджетування і звітність.

Кар'єра

Робота в АНТК

Випустившись з вишу, Олена Дуніна отримала запрошення на роботу в Авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова (АНТК). Займалася маркетингом і зовнішньоекономічними зв'язками. У компанію її прийняли завдяки тому, що дівчина мала відповідну освіту і відмінно володіла англійською мовою. Водночас, бувши молодою мамою, Олена підробляла перекладачем, щоб забезпечувати себе і дитину.

Попри те, що в приватних компаніях були вищі зарплати і можливість розвиватися, своїм першим місцем роботи Дуніна вибрала державну установу через "жіночу обережність". Це було серйозне підприємство, хоча рівень оплати праці змушував бажати кращого. Але оскільки Олена була випускницею без досвіду роботи з дитиною на руках, стабільність переважила.

У 1992 році АНТК у співпраці з американською і європейською компаніями почав займатися декількома комерційними проектами. Олена Дуніна готувала проекти бізнес-планів, а також брала участь у переговорах про створення приватного пасажирського і військово-транспортного літаків.

Це допомогло їй практично вивчити міжнародну систему обліку і бухгалтерії, а також системно будувати діяльність підприємства. Такий підхід дозволяє швидко і без шкоди справлятися з різного роду проблемами, які можуть виникнути, впевнена жінка.

З АНТК Дуніна пішла через низьку зарплату та дуже повільне просування по кар'єрних сходах. Жінці хотілося розвиватися і більше заробляти, тому і вирішила відгукнутися на вакансію міжнародної автомобільної компанії.

Робота в "АВТО Інтернешнл"

Якраз в той час, коли Олена розглядала варіанти нової роботи, в компанії "АВТО Інтернешнл" (тоді "Мазда Моторс Україна") відкрилася вакансія спеціаліста з управлінського обліку. Дуніна випадково побачила оголошення в газеті і подумала, що це її шанс.

Вона розуміла, що працювати на міжнародну компанію набагато перспективніше, ніж залишатися в українському державному закладі. Відправила резюме, пройшла співбесіду і в червні 1994 року отримала роботу.

Каже, що отримати посаду фахівця з управлінського обліку, аналізу і планування фінансової діяльності "Мазда Моторс Україна" їй допоміг досвід роботи з міжнародними компаніями, який вона отримала ще в АНТК. 

Коли представники фірми показали документи з управлінського обліку та бізнес-планування, для Олени вони вже були знайомими і зрозумілими, що вельми здивувало її роботодавців.

Складнощі у Дуніної виникли з тим, що вона ніколи не працювала в сфері імпорту автомобілів. Крім цього, авторинок в Україні був не дуже розвинений. Такою ж була і законодавча база, яка залишала бажати кращого.

Пропрацювавши в корпорації більше ніж 10 років, Олена Дуніна була призначена гендиректором компанії, яка на той час вже називалася "Авто Інтернешнл" і була офіційним дистриб'ютором виробників "Mazda Motor Corporation" і "Suzuki Motor Corporation" в Україні.

На підвищення жінка пішла в зв'язку з тим, що її попередник відкрив свій бізнес. Хоча Олена і була практично єдиним кандидатом на цей пост, говорить, що сильно переживала, чи довірять японці управління великою компанією жінці. Як бачимо, побоювання були марними.

Робота в DuPont Pioneer

Пропрацювавши понад 15 років у великій автомобільній компанії (а останні кілька років - на посаді гендиректора), Олена Дуніна ризикнула піти ще далі і освоїти агросектор. Так, в листопаді 2012 року вона стала керівником фінансового відділу DuPont Pioneer в країнах Східної Європи.

Уже в червні 2015 року Олена отримала серйозне підвищення, ставши гендиректором українського відділення компанії DuPont Pioneer. На цій посаді Дуніна працює донині, займаючись фінансовими, організаційними і управлінськими питаннями холдингу.

Олена Дуніна - Фото 2

Новини

Про розвиток локального виробництва

У 2017 році відсоток місцевого виробництва насіння Pioneer в Україні досяг 61%. Про це виданню "Медіа-клуб" розповіла головна керуюча підприємством "Піонер Насіння Україна" Олена Дуніна.

Вона зазначила, що за цей час її компанія побудувала лінію кукурудзи і запустила нові гібриди. Тому згідно з аналітичними даними в наступному році компанія своїми потужностями зможе виробляти 70% кукурудзи і 20% соняшнику.

Нагадаємо, що ще в 2015 році частка місцевого виробництва кукурудзи становила 13%, а в 2016 році - 40%. Як бачимо, в компанії спостерігається стабільний розвиток.

Також Олена Дуніна сказала, що DuPont Pioneer продовжує робити інвестиції в розвиток країни. Так, з 2013 по 2017 рік компанія вклала у виробництво понад 56 мільйонів доларів. Ще понад 100 тисяч доларів склали соціальні інвестиції в село Стасі на Полтавщині.

Про інвестування в Україну

В одному з інтерв'ю директор українського відділення американської компанії DuPont Pioneer Олена Дуніна розповіла про інвестування її підприємства в Україну.

Перш за все, Олена зазначила, що пишається повним циклом виробництва Pioneer в країні. Підприємство заснувало під Києвом (с. Любарці) науково-дослідну станцію, яка вивчає посіви в різних частинах України.

Також в Полтавській області (с. Стасі) в 2013 році компанія відкрила завод, на якому виробляється насіння. За часом і рівнем оснащеності він є наймолодшим і найсучаснішим заводом DuPont Pioneer в Європі. Керівництво підприємства вклало в нього більше ніж 55 мільйонів доларів.

Мета таких інвестицій - розвивати місцеве виробництво кукурудзяного і соняшникового насіння, а також більш ефективно вирощувати культури на території України. DuPont Pioneer займає вагоме місце на ринку України, адже якщо більшість посівних площ нашої країни зайняті пшеницею, кукурудзою та соняшником, то компанія Pioneer вирощує дві з трьох найбільш популярних культур.

Крім комерційних інвестицій, компанія Олени Дуніної вкладає і в соціальні проекти. Так, завдяки фінансуванню в інфраструктуру села Стасі (Полтавська область) там з'явилися сучасний дитячий садок, школа, машина швидкої допомоги, були відремонтовані дороги. Сума вкладень вже перевищила 1,7 мільйона гривень, і на цьому компанія Pioneer не має наміру зупинятися.

Згадки про персону