Горошко Олена Ігорівна: харківська депутатка та професорка, якій стає погано від української освіти
Горошко Олена Ігорівна – професорка, викладачка з 30-річним стажем, доктор філологічних та соціологічних наук та депутатка Харківської міської ради, яка активно виступає за відновлення освіти та історичних пам'яток.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Олена Горошко народилася 30 березня 1965 року в м. Харкові, де зараз і проживає.
Сім'я
Детальна інформація про родинні зв'язки Олени Горошко відсутня у відкритих джерелах. Відомо, що її матір звуть Нона Леонідівна Крамаренко.
Олена має доньку – Анастасію Гермаш.
Освіта
Олена Горошко має вищу освіту. У 1982 році після закінчення ЗОШ І—III ступенів № 51 м. Харкова вона навчалася в Харківському державному університеті ім. О.М. Горького (нині Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна) на філологічному факультеті, відділення «Структурної та прикладної лінгвістики».
Закінчила виш у 1987 році з відзнакою. Здобула кваліфікацію «лінгвіст, спеціаліст з автоматичної обробки текстової інформації, перекладач-референт науково-технічної літератури».
Доктор філологічних та соціологічних наук (захистила докторські дисертації у 2001 та 2010 роках). Має вчене звання професора.
Кар'єра
Олена Горошко займається громадсько-політичною, науковою, викладацькою діяльністю. На педагогічній ниві Олена вже понад 30 років.
Два роки після закінчення університету Олена Горошко працювала молодшим науковим співробітником лабораторії почеркознавчих та авторознавчих досліджень Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса.
На сьогодні Олена Горошко - завідувач кафедри міжкультурної комунікації та іноземної мови Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Працює тут з 1989 року. За цей час пройшла шлях від звичайного лаборанта до завідувача кафедри й професора університету.
У сфері зацікавлень Олени Горошко здебільшого гендерні питання. Вона брала участь у низці проєктів, пов'язаних зі становищем жінок та ставленням до них.
У 2015 році Олену Горошку обрали депутаткою Харківської міської ради 7-го скликання, в якій вона стала членкинею постійної комісії з гуманітарних питань (освіта, культура, духовність, молодіжна політика та спорт).
Олена Горошко входить до депутатської фракції Харківської міської ради 7 скликання «Об’єднання САМОПОМІЧ».
Новини
У 2019 році Олена Горошко виступила організаторкою виставки фотографій, на яких були зображені видатні жінки Харкова. Виставка мала назву «Краса, написана світлом» і проходила у Харківській муніципальній галереї. До проведення заходу долучився також Олександр Грановський екснардеп від Блоку Петра Порошенка. Він же і зробив відповідний пост у мережі про участь у виставці.
У коментарях до поста Олена Горошко подякувала Олександру Грановському за фінансову допомогу, якої вже два роки не могла знайти для проведення виставки. Грановський, за її словами, першим відкликнувся і виділив допомогу.
У 2019 році Олена Горошко дала інтерв'ю «Цензор.нет» про розвиток вищої освіти в Україні.
В інтерв'ю Олена заявила, що українську вищу освіту пора рятувати. Якщо цього не зробити зараз, то вона просто загине.
Крім освітніх питань, Горошко опікується й питаннями історичної спадщини, зокрема реставрації історичних будівель. У 2018 році вона висунула цікаву ідею – повертати пам'ятки в «історичну тканину міста». Так, наприклад, у Німеччині церви використовуються як музеї чи навіть їдальні.
Декларація
Згідно з декларацією за 2018 рік, Горошко Олена Ігорівна володіє квартирою в Харкові площею 99.4 м2. Її донька Анастасія також має квартиру в Харкові – площа 24.9 м2.
За основним місцем роботи в 2018 році Олена заробила 284 тисячі 756 гривень, за сумісництвом вона отримала 9 тисяч 115 гривень. Гонорари ринесли Олені 44 тисячі 676 гривень.
На банківських рахунках Олена Горошко зберігає 14 тисяч гривень.
Крім цього, вона зобов'язана виплатити кредит у розмірі 20 тисяч гривень.
Посилання
Олена Горошко зареєстрована в соціальних мережах. Вона має особисту Фейсбук-сторінку та акаунт у Твіттері.