Копанчук Олена Євгенівна: заможна “слуга народу”, чоловік якої вимагав від держави підвищення пенсії
Копанчук Олена Євгенівна - “нове обличчя” українського парламенту, підприємство якої фігурувало в кримінальній справі, а чоловік просив у держави збільшити пенсію.
Біографія
Копанчук Олена Євгенівна - корінна львів’янка. Юрист та економіст в одній особі, народилася 1 листопада 1978 року.
Особистий сайт - https://189.sluganarodu.ua/
Інстаграм - https://www.instagram.com/olena_kopanchuk/
Офіційна сторінка в Фейсбук - https://www.facebook.com/sluganarodu.kopanchuk.189/
Особиста сторінка в Фейсбук - https://www.facebook.com/olena.kopanchuk
Сім’я
Чоловік - Копанчук Володимир Олександрович - раніше працював на посаді доцента кафедри кримінального права та процесу в Хмельницькому університеті управління та права.
Згідно з декларацією, яку в 2007 році подавав чоловік Копанчук Олени Євгенівни, подружжя має сина Дмитра та доньку Мірру.
Освіта
Середню освіту Копанчук Олена Євгенівна отримала в львівській школі №96, яку закінчила в 1994 році.
Опісля вступила до Подільського державного аграрно-технічного університету в місті Кам’янець-Подільському, де у 2006 році отримала диплом економіста.
Уже через рік закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка, отримавши юридичну освіту.
У 2015 році в столиці закінчила Національну академію державного управління при Президентові України, здобувши магістерський рівень зі спеціальності держуправлінця.
Кар’єра
Уже в 19 років Копачук Олена Євгенівна влаштувалася на посаду бухгалтера. На цій посаді вона працювала три роки на різних підприємствах: ПП “Вайн”, ТОВ “Іскра”, ТОВ “Прем'єрбудсервіс”.
Опісля чотири роки (2000-2004 роки) знову працювала бухгалтером, але вже в акціонерному банку “Укооспілка”.
У 2004 році влаштувалася на посаду головного бухгалтера в ЗАТ «Автопідприємство 2261», де пропрацювала до 2008 року.
З 2007 і до сьогодні займається підприємницькою діяльністю.
Сім років (з 2011 по 2018 рік) займалася індивідуальною адвокатською практикою.
У 2018 році стала Головним партнером адвокатського об’єднання «Копанчук та партнери».
Окрім цього, є співзасновницею низки підприємств, які працюють над розвитком “зеленої енергетики”.
У липні 2019 року була обрана народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу”.
За підсумками голосування, Копанчук Олена Євгеніївна перемогла з результатом 32,76% голосів на 189 виборчому округу (Хмельницька область), залишивши позаду самовисуванця Лозового Вадима Миколайовича, який набрав 20,98% голосів.
Новини
Напередодні позачергових виборів до парламенту в мережі з’явилася інформація, що чоловік кандидата в народні депутати від політичної партії “Слуга народу” Олени Копанчук є колишнім співробітником органів прокуратури часів Януковича, який не пройшов люстрацію і пішов з органів у 2016 році.
Таку інформацію оприлюднили члени громадських організацій Хмельницької області, які направили звернення голові політичної партії “Слуга народу” Дмитру Разумкову з проханням перевірити Олену Копанчук як кандидата, висунутого від партії “Слуга народу” по 189-м виборчому округу.
У зверненні було вказано, що чоловік Олени Копанчук - Копанчук Володимир Олександрович, нібито славиться тим, що завдяки впливовим зв’язкам у правоохоронних органах, Хмельницькій облдержадміністрації та судах втілював у життя незаконні схеми.
Окрім цього, вони запевняли, що, попри заможність сім’ї, він у судовому порядку вимагав від держави збільшення пенсії.
Також у звернені було вказано, що Гірничодобувна компанія Подільські кар’єри, власником якої являється Копанчук Олена Євгенівна, є фігурантом кримінальної справи про привласнення і розкрадання державних коштів у ПАТ Сумихімпром, яке з 18.05.2018 року розслідується Слідчим управлінням ГУНП в Сумській області (кримінальне провадження № 12018200000000103).
Йдеться про фіктивне постачання низкою підприємств (зокрема Гірничодобувною компанією Подільські кар’єри Олени Копанчук) вапняку на ПАТ Сумихімпром, хоча фактично сировину закупали за істотно завищеними цінами через фірму посередника в Російській Федерації.
Звернення підписало п’ять громадських організацій Хмельниччини з вимогою виключити Копанчук Олену Євгенівну із списків партії та зняти її кандидатуру з виборів.
Уже через два дні на офіційній сторінці Копанчук Олени Євгенівни в Фейсбук було оприлюднено фото результатів проведення психологічного дослідження особистості на поліграфі.
За результатами проведеного опитування, в документі було вказано, що Копанчук Олена Євгенівна не є фігурантом жодної кримінальної справи, а також вона не причетна до розкрадання державних коштів і жодним чином не намагалася підкупити своїх виборців.
В документі йшлося про те, що невідомі особи в день тиші (20 липня) в межах 189 виборчого округу від імені голови політичної партії “Слуга народу” розповсюджують листівки, які насправді не мають ніякого відношення ані до голови партії, а ні до партії взагалі.
Декларація
За даними декларації чоловіка, яку він подав ще в 2017 році Копанчук Олені Євгенівні належало три квартири. Так, одна квартира площею 25,6 кв. м, яку вона придбала у 2016 році, знаходилась у місті Львів. Її вартість становить 709,5 тисячі гривень. Друга квартира (42,4 кв. м) знаходилась у місті Хмельницький. У 2007 році вона обійшлася Олені Копанчук у 350 тисяч гривень. Окрім цього, вона володіла ще однією квартирою в Хмельницькому загальною площею 160,3 кв. м, яка була побудована частково.
Також вона мала сім земельних ділянок, які знаходяться на території Хмельницької області. Загальна площа землі складала трохи більше 133 тисяч кв. м.Також вона володіла телятником площею 589,9 кв. м в селі Пашківці Хмельницької області.
Чоловіку ж належало лише дві земельні ділянки - одна площею всього 450 кв. м в селі Пилипи-Хребтіївські на Хмельниччині, інша - 607 кв. м - в с. Брага Хмельницької області.
Також Копанчук Володимир Олександрович володів садовим будиночком загальною площею 33 кв. м в с.Брага на Хмельниччині.
У 2017 році Копанчук Олена Євгенівна від заняття підприємницькою діяльністю отримала 600 тисяч гривень, ще 2 мільйона гривень склав дохід від відчуження нерухомого майна.
Автомобільний парк подружжя складався з чотирьох автомобілів, з яких лише один належав чоловіку Олени Копанчук (УАЗ3151201 1985 р.в., придбаний у 2010 році за 8 тисяч гривень).
Новообраній “слузі народу” належало три автомобілі - Тойота Прадо 2007 року випуску, яка обійшлася їй в 2010 році в 160 тисяч гривень, Мерседес Бенц Е 220 2003 р.в, який в 2009 році коштував 120 тисяч гривень та Пежо Партнер 2006 р.в., придбаний у 2010 році за 56 тисяч гривень.
Два роки тому Копанчук Олена Євгенівна володіла корпоративними правами ТОВ "ІГУАСУ", основний вид діяльності якого - виробництво безалкогольних напоїв, мінеральної води, а також розлиття у пляшки. Їй належало 50% від загального капіталу.
Також вона володіла в 100% власності приватним підприємством “Проскурівенерго”, яке спеціалізувалося на збиранні небезпечних відходів. Ще 100% право вона мала на ТОВ "ГІРНИЧО-ВИДОБУВНА КОМПАНІЯ "ПОДІЛЬСЬКІ КАР'ЄРИ", яке займалося добуванням декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю.
17% корпоративних прав Ковальчук Олена Євгенівна мала в ТОВ "ГІДРОСВІТ", яке надавало в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно, та 33% в ТОВ “Зелений ЕКО-Світ”, яке займалось збиранням безпечних відходів.
Копанчук Володимир Олександрович в 2017 році на посаді доцента кафедри кримінального права та процесу в Хмельницькому університеті управління та права заробив 225 тисяч гривень, ще 40 тисяч гривень він отримав у якості пенсійних виплат.
На банківських рахунках Копанчук Олена Євгенівна зберігала 300 тисяч гривень, а готівкою - 500 тисяч гривень.