Олена Малинська: «акула» банківської справи і підручна українського олігархату
Одна з кращих топ-менеджерів в сучасній українській банківській системі, яка пережила не одну банківську кризу. Олена Малинська входить в список найбільш впливових жінок країни і є «правою рукою» одіозного українського олігарха Віктора Пінчука.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат та чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Олена Малинська, біографія якої у відредагованому варіанті, доступна у відкритих джерелах, вже друге десятиліття «стоїть» біля керма української банківської справи.
Глава відразу ж декількох фінансових установ є однією з небагатьох жінок, які вижили в жорсткому і нестабільному світі українських фінансів.
У середовищі банкірів Олена Малинська користується спірною репутацією і позаочі називається «акулою». Її жорсткість, холодність і розважливість часто шокують її підлеглих, але завжди забезпечують їй успіх в бізнесі.
Одна з найбільш впливових жінок України є уродженкою Києва. Олена Малинська народилася в столиці в 1976 році.
Сім’я
Нинішня глава банку «Кредит-Дніпро» не любить поширюватися про своє особисте життя і минуле, однак деяка інформація про неї все-таки потрапила в Мережу. Олена Малинська є дочкою інтелігентних батьків. Дівчинка добре виховувалася, багато читала і старанно вчилася.
Олена Малинська, «Кредит-Дніпро» якої займає її основний час, поєднує професійну кар'єру і особисте життя. Одна з найбільш впливових жінок приховує деталі своїх сімейних справ, по всій видимості побоюючись, що дана інформація може нашкодити їй, її рідним і близьким.
Однак, відомо, що Малинська знаходиться в тривалому шлюбі і виховує двох синів. Підлеглі банкірши знають, що вона приділяє час спілкуванню з дітьми і регулярно здійснює сімейні поїздки.
Голова одного з найбільших банків України також має час на літературу і вивчення психології. Сама Малинська стверджує, що активно вивчає психологію людських стосунків і комунікативні практики.
Освіта
Після школи, Малинська успішно поступає до ВНЗ. У 1994 році вона стає студенткою економічного факультету столичного університету імені Т.Г. Шевченко. Відрізняється успіхам у вивченні фінансів і банківської справи. Активно вчить іноземні мови, що зіграє велику роль в її подальших кар'єрних успіхах.
Кар'єра і бізнес
Трудовий шлях Олена Малинська, відгуки про яку не можна назвати однозначно позитивними, почала в 1998 році.
Молодий фахівець у багато чому стала першопрохідцем у справі будівництва вітчизняної фінансової і банківської системи, оскільки в 90-і роки в країні дана галузь лише зароджувалася, а українці боялися довіряти свої гроші банківським структурам.
Першим офіційним місцем роботи Олени Малинської називають аудиторську фірму Arthur Andersen. На роботу в перший столичний офіс компанії вчорашня випускниця потрапила завдяки доброму знанню англійської мови і великим амбіціям, які не залишилися непоміченими її закордонними босами.
У 2001 році Олена Малинська отримує кар'єрний «джек-пот» і потрапляє на роботу в американський офіс компанії. У США вона активно набирається досвіду і добре заробляє. Однак, з певних причин вирішує повернутися на Батьківщину.
Кар'єру в українській банківській сфері Олена Малинська починає в 2003 році. Прихід в галузь відразу ж почався з топової позиції. Досвідчений фахівець була призначена на місце керівника відділу внутрішнього аудиту ПроКредитБанку. Малинська, по суті, була головним ревізором одного з найбільших банків країни.
Голову відділу боялися всі співробітники, деяким з яких довелося піти з банку, оскільки їх справи з коштами клієнтів були помічені «гострозорою» Малиновською.
Молода, але досвідчена банкірша протягом декількох років зуміла стати однією з найбільш видатних фігур в тодішньому фінансовому секторі і стала одним з керівників ПроКредитБанку.
У період з 2003 по 2006 роки Олена Малиновська по черзі або одночасно займала пости не тільки начальника відділу внутрішнього аудиту, але і фінансового директора. Крім того, вчорашня емігрантка зуміла стати членом правління одного з найбільших вітчизняних банків і навіть зайняти пост голови правління установи.
Олена Малиновська, біографія якої детально описує її трудовий шлях, у 2006 році покидає ПроКредитБанк і знаходить нове місце роботи - українську «дочку» російського Альфа-Банку.
В установі банкірша зайняла одну з топових позицій - фінансового директора. На даній посаді Малиновська працювала до розростання фінансової кризи, яка найболючіше вдарила по банківській системі країни в 2009 році.
Відомо, що вихід з правління тодішнього фінансового директора Альфа-Банку був непростим.
У Малиновської були суперечки і конфлікти з тодішнім керівництвом її установи, яке намагалося знайти винних у збитках банку і провалі фінпланів.
Однак, Олена Малиновська успішно пережила наслідки Світової фінансової кризи 2008 - 2010 років і продовжила свою блискучу кар'єру в інших банках.
У період 2010 - 2013 років фінансистка очолює правління Енергобанку. Відзначимо, що Малиновська залишає свій пост за «крок від краху» - 29 грудня 2013 року, тобто до подій фінансової кризи 2014 року. Нагадаємо, що після подій «Євромайдану» і початку воєнних дій на Сході країни почалася найбільша банківська криза, в результаті якої були закриті десятки установ, а ті що залишилися, були змушені «грати» за новими правилами.
За словами керівниці, причини неспроможності сучасної фінансової системи України до успіху частково криються в нестачі професійних кадрів.
«Кадри стали стратегічним пріоритетом. З одного боку - необхідність, з іншого - можливість підібрати ефективних співробітників », - заявляє банкірша.
Олена Малинська, «Кредит-Дніпро» якої стає все більш впливовим, починає нову главу в житті і кар'єрі якраз в 2014 році. Тоді за рішенням Національного Банку України досвідчена керівниця була призначена головою правління ледь не збанкрутілої установи.
Малинська була найнята врятувати банк, який пов'язують з одним із найбільш багатих людей України - Віктором Пінчуком.
По всій видимості, банкірша задовольнила очікування зятя Президента Кучми, оскільки «затрималася» на своєму посту в банку «Кредит Дніпро» на п'ять років.
Компромат та чутки
Олена Малинська більшу частину своєї кар'єри намагається виправити негативний імідж української банківської системи і її керівників. Однак, останніми роками їй це слабо вдається.
Фінансову систему країни та її банки звинувачують в «хижацтві». Так, ставки по кредитах в національних фінінститутах «відрізають» від позик близько 90% дрібних і середніх підприємців, а також тих, хто зацікавлений в іпотеці. Крім того, в Україні поширені «чорні» і «сірі» схеми виведення коштів і практикується непрозорість у справі управління активами банків.
Також довіру до національної банківської системи було підірвано кількома фінансовими кризами, остання з яких припала на 2014 рік. Тоді «лопнули» десятки банків, а мільйони вкладників втратили свої гроші.
Сама Малинська, що стоїть біля «керма» вітчизняних банків уже два десятиліття, свою вину в «сумному» стані української банківської системи не визнає. У небагатьох своїх інтерв'ю глава банку «Кредит Дніпро» називає безліч причин провалу банків, але «забуває» згадати про неефективний менеджмент і нечесну гру власників фінустанов.
Вона заявляє що, за деякими бізнесменами тягнеться шлейф неплатежів ще з 1990-х. Маючи сильну юридичну позицію, але не маючи відповідної законодавчої бази, ми не можемо змусити їх розраховуватися зі своїми боргами.
Олена Малинська, «Кредит Дніпро» якої ледь пережив події 2014 року, також любить згадувати українських «інстеблішмент», який не звик віддавати борги і має безліч ресурсів для того, щоб обманювати банки.
Банкірша стверджує, що фінансисти в нашій країні є безправними і не мають можливості впливати на процес повернення боргів. Позиція Малинської викликала шквал обурення в Інтернеті, оскільки багато користувачів на власному досвіді знають про методи роботи українських банків з боржниками.
Банки, які в різні роки очолювала Малинська, «жорстко» працювали з клієнтами.
Юридичні відділи масово застосовували і застосовують санкційні заходи - арешт майна, судові позови і т.д. Також активно працюють колектори, які використовують сумнівні заходи тиску і загрози щодо вкладників.
Олена Малинська називається давньою помічницею і соратницею українських і російських олігархів.
Так, на посаді одного з керівників «Альфа-Банку» вона представляла інтереси Михайла Фрідмана - одіозного російського мільярдера, якого пов'язують з Володимиром Путіним.
Відзначимо, що сьогодні колишній начальник Малинської є членом списку санкцій України, США та ЄС.
В останні роки главу банку «Кредит Дніпро» називають «правою рукою» і найближчою помічницею українського олігарха Віктора Пінчука. Олена Малинська старанно захищає інтереси одного з найбагатших людей України і забезпечує йому фінансові послуги.
Згідно з чутками, глава банку надає зятю Президента Кучми доступ до коштів вкладників і допомагає уникнути оподаткування.
Декларація
Олена Малинська є однією з найбільш відомих, досвідчених і шановних банківських топ-менеджерів в Україні.
Досвід і компетенції роблять її однією з найбільш високооплачуваних банківських службовців країни.
Згідно з оцінкою експертів, Малиновська є доларовим мільйонером зі статками, як мінімум, 5 мільйонів доларів. Інформацію про свої доходи голова банку «Кредит-Дніпро» не розголошує, проте живе на «широку ногу» - має кілька об'єктів нерухомості і престижні авто.