Олена Овраменко
  • Дата народження
    17 листопада 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олена Овраменко
4241

Олена Овраменко

Овраменко Олена Вікторівна: підприємниця і депутат Київради від УДАРу

Олена Овраменко - Фото 1

Овраменко Олена Вікторівна — лобіювала в Київраді інтереси свого бізнесу, приховувала фірми від декларування, а виборці намагалися відкликати її за невиконання передвиборчих обіцянок.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олена Вікторівна Овраменко народилася 17 листопада 1969 року в місті Київ.

Освіта

Овраменко має диплом Київського торгово-економічного університету за спеціальністю економіст по «обліку і аудиту» (1993).

Сім’я

У Олені є син Віктор і донька Марія. Діти носять прізвище Підрушняк. Обидва також займаються бізнесом (основний вид діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

Овраменко не вказує чоловіка у деклараціях. Але за даними ЗМІ, Олена одружена з колишнім керівником Сумської митниці та заступником директора відомої мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр К» Володимиром Підрушняком.

Кар'єра

Олена Овраменко займається підприємництвом. Бізнесвумен контролює мережу магазинів роздрібної торгівлі, а також кафе і ресторани швидкого обслуговування.

Відразу по закінченню університету Овраменко очолила ТОВ «Васильок-ЛТД». Через 12 років, в 2005 році вона стала гендиректором ТОВ «Колосок».

Олена очолює ще ряд фірм: «Васильок-Трейдінг», «Марві», «Вівалемп» і «Водограй». Вона також власниця ПП «Славута», ТОВ «Бджілка-сервіс», «Лімпопо-ЛТД» і співвласниця ТОВ «Богуславка».

Олена Овраменко - Фото 2

У 2007 році бізнес-леді вирішила отримати депутатський мандат Верховної Ради. Однак її 179-й номер у списку Блоку Литвина був непрохідним. Зате вже через рік у складі тієї ж політсили Олена пройшла до Київради. У VI скликанні входила до фракції Народної партії, яка формувала коаліційна більшість і підтримувала команду Леоніда Черновецького, голосуючи синхронно з його блоком.

У 2014 році Овраменко змінила партію і на виборах до Київради успішно балотувалася від УДАРу. Була членом постійної комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

Через рік у третій раз стала депутатом Київради. На цей раз вона йшла на вибори у складі БПП «Солідарність». Олена у VIII скликанні була секретарем торгової постійної комісії.

У 2020 році Овраменко балотувався знову від УДАРу. В єдиному списку партії столичного мера вона була 48-ю. У списку по округу №5 (частина Дніпровського району) йшла третьою. На окрузі за підприємницю віддали свої голоси 2836 виборців. Ставши першою на окрузі, Олена в четвертий раз зайняла крісло київського депутата.

Олена Овраменко - Фото 3

У новому скликанні Овраменко увійшла до складу фракції УДАР і зайняла посаду заступника голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Олена Овраменко — член громадського об'єднання «Країна правди».

Компромат

У 2015 році громадський рух «Чесно» поставило Овраменко на друге місце серед депутатів-прогульників Київради з Дніпровського району.

Також журналісти відзначали, що чоловік Олени при «регіоналах» успішно будував кар'єру на митниці. У травні 2010 року Володимира Підрушняка призначили заступником начальника Київської митниці, відразу після того, як Державну митну службу очолив комуніст Ігор Калетник.

Після звільнення з державної служби, Підрушняк став заступником директора ТОВ «Епіцентр К», якою володіють подружжя Гереги. Коли Галина Герега була секретарем Київради, депутат Овраменко успішно лобіювала інтереси свого бізнесу.

Олена Овраменко - Фото 4

Красномовний випадок, який пролив світло на мотивацію діяльності Овраменко в Київраді стався у 2013 році. Тоді була піднята плата за оренду землі для ряду підприємств, в тому числі і ресторанам Олени.

Але пізніше Київрада внесла зміни до цього рішення, скасувавши підвищення оренди для всіх земельних ділянок, що належать підприємствам Овраменко. Причому вона сама подала проєкт змін, нібито захищаючи інтереси підприємців.

Як зазначають ЗМІ, у Овраменко був очевидний конфлікт своїх бізнес-інтересів з інтересами суспільства. Адже займаючись підприємництвом, вона у двох скликаннях Київради входила до складу постійної комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

У 2019 році НАЗК запрошувало депутата-бізнесвумен для надання пояснення з підстав порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Олена Овраменко - Фото 5

Навесні 2015 року жителі Райдужного масиву, від якого Овраменко обиралася депутатом, почали збір підписів за її відкликання з Київради. За словами ініціаторів цієї акції, депутат ігнорувала проблеми району, не виконувала передвиборні обіцянки і привласнила собі чужі заслуги. Однак ця історія так нічим і не закінчилася.

У травні 2016 року видання «Наші гроші» опублікувало список київських депутатів, які не задекларували свій бізнес. Серед них опинилася і Овраменко. Вона «забула» вказати внески у статутні фонди восьми своїх підприємств. Представники преси відзначили, що у Олени виявилася сама загальна сума задекларованих внесків серед київських депутатів — 15,33 млн грн.

У вересні 2020 року журналісти «Чесно» зафіксували випадок гречкосійства Олени Овраменко. У День знань депутат передала канцелярські набори для першокласників трьом школам свого округу міста. В одній зі шкіл вона відвідала урочисту лінійку і виступила з промовою.

Олена Овраменко - Фото 6

Декларація

У грудні 2020 року Олена Овраменко опублікувала електронну декларацію про свої доходи.

Депутату Київради в столиці належить земельна ділянка (440 кв.м.), дача (138,9 кв.м.), чотири квартири (дві по 39,6, 56,9 і 167 кв.м.), машиномісце (18 кв.м.) і вісім нежитлових приміщень. У селі Пухівка на Київщині Олена володіє трьома ділянками землі (загальна площа 4 380 кв.м.).

З цінного рухомого майна Овраменко задекларувала ювелірні прикраси: два ланцюжки, дві підвіски, п'ять обручок, сережки і наручний годинник Omega. Олена їздить на автомобілі Toyota Camry 2018 року випуску, син Віктор — на BMW 320XI 2016 року випуску.

Олена Овраменко - Фото 7

За 2020 рік у сукупності Овраменко заробила 699 ​​тисяч гривень. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю Віктора Підрушняка склав 658,5 тисячі, Марії Підрушняк — 92,8 тисячі.

У банку Олена зберігає 11,6 тисячі гривень та 559 євро, у сина — 14,5 тисячі гривень. Готівкових коштів у київського депутата-підприємця немає. Третім особам вона позичила майже десять мільйонів гривень. Ще п'ять мільйонів Овраменко вказала, як договір купівлі-продажу майнових прав.

Посилання

Facebook

Згадки про персону