Українська письменниця. Автор творів "Третя кабінка", "Сім воріт" та ін. Одружена з письменником Артемом Захарченком, народила трьох синів.
Дата народження: 06.10.1977 р.
Рідне місто: Рівне
Олена Захарченко — знаменита українська письменниця. Її дівоче прізвище — Єфімчук.
Отримавши початкову освіту, Олена вступила на факультет прикладної математики Рівненського педінституту. Потім дівчина отримала другу вищу освіту в КНУ ім. Т. Г. Шевченка. У цьому ВНЗ вона отримала спеціальність журналіста. Навчання Олена Захарченко продовжила в аспірантурі з екологічного профілю. Далі дівчина встигла попрацювати майже за всіма здобутими спеціальностям.
Отже, свою кар'єру вона розпочала в Рівному з посади програміста і системного адміністратора. Також Олена була викладачем кафедри прикладної математики в Національному університеті водного господарства та природокористування.
Після переїзду до Києва Олена Захарченко влаштувалася журналістом. Вона працювала у всеукраїнських медіа. Пізніше Олена стала аналітиком в медійному аналітичному центрі.
Паралельно дівчина займалася письменством. У 1998-му році вийшла її перша книга — збірка новел під назвою «Юрба».
Олена Захарченко володіє декількома престижними літературними преміями. У роки юності вона встигла об'їздити всю Європу автостопом. Близько року дівчина прожила в Нью-Йорку.
Особисте життя
Олена перебуває у шлюбі з письменником Артемом Захарченком. У подружжя є троє синів: Марк, Петро і Гриць.
Скандали
В рамках декомунізації в Україні був відкритий доступ до архівних документів КДБ. Олена Захарченко вирішила скористатися такою можливістю і познайомитися з життєвими історіями деяких своїх родичів, яких тоталітарний режим запроторив до в'язниці. Найбільш цікавою виявилася справа Максима Іллюка, дядечка батька письменниці. Про цього родича Лена нічого не знала, крім того, що він воював і отримав якісь нагороди, а потім його ув’язнили. Молодому хлопцеві дали вищу міру – 25 років позбавлення волі. Його звинуватили в участі в УПА та вбивстві. Згідно з даними правоохоронців, Максим і ще 5 колишніх фронтовиків причетні до вбивства комуніста, який приїхав з міста в їхнє село. На якійсь вечорниці зловмисники задушили за хатою міського гостя, а труп кинули в річку. Відшукати тіло так і не вдалося.
Пізніше з'ясувалося, що ніякого комуніста не було. Згаданий громадянин просто-напросто не існував. Це випливло у 60-х рр. Тоді один із засуджених у цій справі подав прохання про реабілітацію. Співробітники КДБ провели повторне розслідування і з'ясували, що вбитий громадянин ніколи не існував. Прохання арештанта була задоволено. Але Максиму Іллюку вийти на свободу так і не вдалося. Хлопець помер набагато раніше.
У пошуках істини Олена знайшла лист Максима, який не передали адресатові. У посланні ув’язнений повідомляв, що підписав свідчення під тортурами. Від всіх слів він відмовляється, оскільки ні в чому не винен. Також хлопець розповів, що хворіє на туберкульоз і відчуває, що скоро помре. Передчуття його не підвело...
Надихнувшись цією історією, Олена Захарченко написала книгу «Третя кабінка — Лос-Анджелес».
Статок
Про свої доходи письменниця Олена Захарченко не повідомляє пресі.
Фото й відео