Ольга Гуцал
Ольга Гуцал
2439

Ольга Гуцал

Промислове шпигунство, невиплата зарплат співробітникам, торгівля з Росією під час війни - запорука успіху від Ольги Гуцал

Ольга Гуцал - вілома бізнесвумен, яка побудувала одну з найуспішніших компаній в Україні. Однак ситуація всередині її компанії далека від досконалості. Недотримання трудового законодавства, відсутність власної стратегії розвитку і промислове шпигунство. Крім того, навіть після початку конфлікту на Сході України вона не перестала поставляти продукцію в Російську Федерацію.

1. Біографія
2. Освіта
3. Кар'єра
4. Сім'я
5. Компромат

Біографія

Ольга Гуцал народилася 8 червня 1963 року в місті Київ.

Після восьмого класу вирішила вступити в математичну школу. І хоча батьки вважали, що математика - "не жіноча" наука, Ольга все-таки наполягла на своєму виборі.

Освіта

Ольга Гуцал вступила до Московського фізико-технічного інституту. Однак через деякий час перевелася до Києва, де з відзнакою закінчила політехнічний інститут і отримала диплом інженера-зварювальника.

Там вона захистила дисертацію і отримала ступінь кандидата технічних наук.

Кар'єра

Із першого курсу Ольга Гуцал стала секретарем на підготовчих курсах у політехнічному інституті. Закінчивши виш, викладала в ньому.

Однак після розпаду Радянського Союзу вирішила залишити науки і піти в бізнес.

За словами самої бізнесвумен, поворотною для неї стала зустріч на початку 1990-х зі своїм однокласником, який запропонував Гуцал зайнятися разом бізнесом.

Рішення Ольги щодо підприємництва не підтримали ні її батьки, ні перший чоловік. Із ним Гуцал навіть довелося розлучитися.

Спочатку Гуцал зі своїм партнером намагалася заснувати будь-який бізнес. Вони пробували займатися видавництвом, курсами англійської мови, імпортом квітів, автомобільних запчастин, а також експортом металопрокату.

На виставці в Берліні Ольга Гуцал познайомилася з менеджером компанії “Liqui Moly”. Він запропонував їй продавати автомобільні масла, мастильні матеріали німецького виробництва в Україні.

Через деякий час Ольга Гуцал стала офіційним представником ще однієї німецької марки мастильних матеріалів - “Bizol”.

Так і виникла в 1997 році компанія “Каміон-оіл”. Крім продукції “Liqui Moly” і “Bizol”, зараз фірма Ольги Гуцал надає автолюбителям також продукцію “Pressol” і “Greenotex”.

На сьогодні компанія Ольги має п'ятнадцять філій, а також шістдесят франчайзинг-партнерів по обслуговуванню автомобілів.

У 2004 році Ольга Гуцал відкрила в Києві ювелірний салон під назвою “Абрикос”. За словами бізнес-леді, вона часто з закордонних відряджень привозила подругам красиві ювелірні прикраси. Удома ж вона не могла знайти хоч трохи схожі коштовності.

Тоді вона сама вирішила завозити в Україну продукцію виробників з Італії, Німеччини, Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки.

У 2015 році бізнесвумен відкрила в Києві ще один ювелірний магазин - “Olga Veisberg”. Крім того, є свій магазин “Абрикос” у Гуцал в Одесі.

Крім “Каміон-оіл”, Ольга Гуцал заснувала такі фірми: “Кокон” - яка займається виробництвом ювелірних виробів і біжутерії та їх збутом; “Контур-сервіс” - виробництво пластин, труб та профілів з пластмаси; “Матадор” - оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; “Autobooking.com” - сервіс пошуку СТО. На сьогодні сервіс розвивається у восьми країнах Європейського союзу.

Усього у компаніях Ольги Гуцал працює приблизно шістсот чоловік.

“Каміон-оіл” - дистриб'ютор моторних масел у сімдесяти країнах світу.

У 2018 році “ТОП-100. Рейтинги найбільших” поставив Ольгу Гуцал на 25 місце серед кращих менеджерів України.

Сім'я

Ольга Гуцал виросла в успішній родині. Її дідусь займав керівні пости в міністерстві сільського господарства Радянського Союзу. Батько - вчений зі світовим ім'ям. Мати викладала в інженерно-будівельному інституті.

Бізнесвумен була двічі заміжньою. Про першого чоловіка нічого не відомо, крім того, що Ольга народила від нього свого старшого сина Дмитра.

Другий чоловік - Михайло Вейсберг, консультант щодо стратегії розвитку компаній, директор компанії “Вейсберг і партнери”, яка займається корпоративними медіа.

Син - Дмитро Гуцал, 32 роки. Одружений, виховує двох дочок. Займається розвитком сервісу Autobooking.com, який належить його матері. Нині сервіс розвивається в декількох країнах Європейського Союзу. Крім того, Дмитро - бізнес-партнер своєї матері і арт-директор у “Olga Veisberg”.

Компромат

В інтерв'ю і на конференціях Ольга Гуцал заявляє, що в її компанії “Каміон Оіл” працюють професіонали своєї справи, і панують тут демократичні порядки і дружні відносини.

Якщо на початку 2000-х так і було, то за останні десять років атмосфера всередині компанії стала набагато гіршою.

Так, за словами колишніх співробітників, керівництво компанії не має власної стратегії розвитку. Тому рішення настільки часто змінюються, що підлеглі не встигають їх виконувати.

Не налагоджена робота з дилерами. У компанії не дотримуються норм трудового законодавства. Деяким співробітникам змінили  заробітну плату без повідомлення. Практикується невиплата останньої зарплати перед звільненням.

Подейкують, що в компанії Ольги Гуцал не гребують і промисловим шпигунством. На роботу беруть перебіжчиків із фірм-конкурентів.

Незважаючи на збройний конфлікт на Сході України, компанія “Каміон Оіл” не припинила співпрацю з Російською Федерацією.

Ольга Гуцал визнає це, але каже, що нічого з цим вдіяти не може. Посилається вона на старі контракти, які неможливо розірвати.

Згадки про персону