Ольга Савчук
Ольга Савчук
4887

Ольга Савчук

Савчук Ольга Миколаївна: українська екстенісистка та тренерка

Савчук Ольга Миколаївна – виступала з 2003 по 2018 рік. Тричі перемагала у турнірах WTA у парному розряді. Після завершення кар'єри спортсменки стала тренеркою та менеджеркою.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Статки
  6. Посилання

Біографія

Ольга Миколаївна Савчук народилася 20 вересня 1987 року у місті Макіївка Донецької області. Мешкає у столиці Багамських островів місті Нассау.

Освіта

Майбутня спортсменка закінчила 65-ту школу рідного міста. Тенісом Савчук зайнялася у сім років.

Сім’я

Батьки Ольги – інженери. У серпні 2021 року Савчук стала мамою. Вона народила дівчинку Мію. Прізвище чоловіка спортсменки Грін. Він – фітнес-тренер.

Кар'єра

Професійно Ольга зайнялася тенісом у шістнадцять років. Тоді їй вдалося здобути кілька титулів у серії ITF. У сімнадцять років Савчук вперше зіграла у складі національної збірної на Кубку Федерацій.

У жовтні 2004 року українська тенісистка дебютувала та дійшла до чвертьфіналу турніру WTA-туру у Ташкенті. Трохи пізніше Ольга перемогла на 25-тисячнику ITF у Білорусії. Наступного року Савчук підкорився ще один турнір ITF, цього разу у Швеції.

На початку 2006 року українка вийшла на корти Australian Open. Подолавши стадію кваліфікаційного раунду, Ольга обіграла ізраїльтянку Ціпі Обзілер та сербку Олену Янкович. У третьому раунді Савчук зустрілася із Оленою Весніною. У першому сеті українка перемогла 7:5, але наступні два сети «взяла» росіянка — 2:6 та 4:6 та вийшла до наступної стадії.

Інші три турніри Великого шолома для українки виявилися менш успішними. На Ролан Гаррос, Вімблдоні та US Open Савчук припиняла змагання вже після першого раунду.

У лютому цього року Ольга дійшла до чвертьфіналу турніру в Антверпені. Цей успіх допоміг їй пробитися до першої сотні світового рейтингу WTA.

В одиночному розряді в 2007 році найбільш успішним виявився виступ у Вашингтоні. Українка дійшла до фіналу Legg Mason USTA, поступившись у двох сетах Мелінді Чінк із Угорщини. В індійському Бангалорі Ольга зупинилася за крок до фіналу. Також непогано українка виступила у Будапешті, де дійшла до чвертьфіналу.

У 2008 році в парному розряді Ользі вдалося перемогти на турнірі в Ташкенті. Напарницею Савчук була румунка Йоана Ралука Олару. У вирішальному поєдинку Савчук та Олару обіграли російсько-німецький дует Ніна Братчикова та Катрін Верле — 5:7, 7:5, 10:7.

Навесні в одиночному розряді українка дісталася у рейтингу до 79-го місця. Цьому сприяв успіх на турнірах у португальському Ешторілі та в марокканському Фесі. На обох турнірах Ольга діставалася ¼ фіналу.

На цій же стадії українка припинила змагання на WTA-турі у китайському Гуанчжоу у вересні 2009 року. Взимку наступного року у парі з білоруською Анастасією Єкимовою Ольга пробилася у фінал Copa Colsanitas.

На турнірі, що проходив у столиці Колумбії, українсько-білоруська пара у вирішальному поєдинку поступилася румунці Едіні Галловіц та аргентинці Хіселі Дулко з рахунком 2:6, 6:7.

Навесні 2014 року Ольга виборола другий трофей турніру WTA-туру. У парі зі співвітчизницею Юлією Бейгельзімер вона перемогла у фіналі Клару Коукалову з Чехії та Моніку Нікулеску з Румунії з рахунком 6:4, 5:7, 10:7.

Крім того, Савчук стала переможницею парного турніру серії WTA 125K у китайському Нінбо. У дуеті з нею виступала австралійська тенісистка російського походження Аріна Родіонова.

У березні 2015 року українки Савчук та Бейгельзімер у фіналі Відкритого чемпіонату Малайзії зустрілися з китаянками Лян Чен та Ван Яфань. У першому сеті сильнішими були Ольга та Юлія. Але потім Чен та Яфань переламали хід поєдинку та здобули перемогу. Влітку 2015 та взимку 2016 року Савчук із різними партнерками тричі поступалася у фіналах парних турнірів у Швеції, Азербайджані та Китаї.

У 2016 році разом із Еліною Світоліною Ольга стала учасницею Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Але вже після першого раунду українкам довелося зачехлити ракетки, програвши чешкам Андреа Главачкової та Луції Градецької (6:7, 6:1, 4:6).

У січні 2017 року у дуеті з Йоаною Ралукою Олару двічі діставалася фіналу. Спочатку в китайському Шеньчжені вони поступилися чесько-китайській парі Андреа Главачкова та Пен Шуай (1:6, 5:7). А потім на турнірі в австралійському Хобарті взяли гору на канадсько-китайському дуеті Габріела Домбровські та Ян Чжаосюань (0:6, 6:4, 10:5).

За місяць Савчук знову дісталася фіналу парного розряду в Катарі. Цього разу із представницею Казахстану Ярославою Шведовою. У вирішальній зустрічі вони програли американці Ебігейл Спірс і Катаріна Среботнік зі Словенії (3:6, 6:7).

У турнірах Великого шолома українка досить часто вибувала вже на початкових етапах як одиночному, так і парному розрядах. Лише раз Савчук змогла пройти доволі далеко.

На Ролан Гаррос-2017 вона знову виступала з Йоаною Ралукою Олару. У першому раунді вони обіграли Менді Міннелу з Люксембургу та Анастасію Севастову з Латвії (двічі по 7:5). Потім Савчук/Олара виявилися сильнішими за чесько-угорський дует Андреа Главачкова і Тімеа Бабоша (6:3, 4:6, 6:3).

У третьому раунді суперницями українсько-румунського дуету стали канадка Габріела Дабровські та китаянка Іфань Сюй. Перший сет залишився за Савчук/Олара — 6:3. Другий сет із таким самим рахунком виграли пара Дабровські/Іфань. Але у третьому знову перемогу здобули Ольга та Йоана — 6:2 і пройшли далі.

У чвертьфіналі українсько-румунський дует потрапив на швейцарку Мартіну Хінгіс та представницю Тайваню Чжань Юнжань. Савчук/Олара поступились у двох сетах — 2:6, 1:6.

У 2018 році після виступів на US Open у парному розряді з Еліною Світоліною Ольга оголосила про закінчення спортивної кар'єри. Українки зачохлили ракетки вже в першому раунді, програвши Вікторії Кужмової та Магдалене Рибарікової (2:6, 5:7).

В одиночному рейтингу WTA найуспішнішим став 2007 рік, коли Ольга закінчила сезон на 97 місці. У парному розряді їй вдалося піднятися на 33 місце після закінчення 2017 року.

Після завершення виступів на кортах Савчук стала менеджеркою жіночої української збірної з тенісу. Окрім того, Ольга тренує з 2019 року чеську тенісистку Кароліну Плишкову.

Статки

Згідно з сайтом WTA, Ольга як призові за свою кар'єру заробила 1,6 мільйона доларів.

Посилання

Instagram

Facebook

Згадки про персону