Савчук Ольга Миколаївна: українська екстенісистка та тренерка
Савчук Ольга Миколаївна – виступала з 2003 по 2018 рік. Тричі перемагала у турнірах WTA у парному розряді. Після завершення кар'єри спортсменки стала тренеркою та менеджеркою.
Біографія
Ольга Миколаївна Савчук народилася 20 вересня 1987 року у місті Макіївка Донецької області. Мешкає у столиці Багамських островів місті Нассау.
Освіта
Майбутня спортсменка закінчила 65-ту школу рідного міста. Тенісом Савчук зайнялася у сім років.
Сім’я
Батьки Ольги – інженери. У серпні 2021 року Савчук стала мамою. Вона народила дівчинку Мію. Прізвище чоловіка спортсменки Грін. Він – фітнес-тренер.
Кар'єра
Професійно Ольга зайнялася тенісом у шістнадцять років. Тоді їй вдалося здобути кілька титулів у серії ITF. У сімнадцять років Савчук вперше зіграла у складі національної збірної на Кубку Федерацій.
У жовтні 2004 року українська тенісистка дебютувала та дійшла до чвертьфіналу турніру WTA-туру у Ташкенті. Трохи пізніше Ольга перемогла на 25-тисячнику ITF у Білорусії. Наступного року Савчук підкорився ще один турнір ITF, цього разу у Швеції.
На початку 2006 року українка вийшла на корти Australian Open. Подолавши стадію кваліфікаційного раунду, Ольга обіграла ізраїльтянку Ціпі Обзілер та сербку Олену Янкович. У третьому раунді Савчук зустрілася із Оленою Весніною. У першому сеті українка перемогла 7:5, але наступні два сети «взяла» росіянка — 2:6 та 4:6 та вийшла до наступної стадії.
Інші три турніри Великого шолома для українки виявилися менш успішними. На Ролан Гаррос, Вімблдоні та US Open Савчук припиняла змагання вже після першого раунду.
У лютому цього року Ольга дійшла до чвертьфіналу турніру в Антверпені. Цей успіх допоміг їй пробитися до першої сотні світового рейтингу WTA.
В одиночному розряді в 2007 році найбільш успішним виявився виступ у Вашингтоні. Українка дійшла до фіналу Legg Mason USTA, поступившись у двох сетах Мелінді Чінк із Угорщини. В індійському Бангалорі Ольга зупинилася за крок до фіналу. Також непогано українка виступила у Будапешті, де дійшла до чвертьфіналу.
У 2008 році в парному розряді Ользі вдалося перемогти на турнірі в Ташкенті. Напарницею Савчук була румунка Йоана Ралука Олару. У вирішальному поєдинку Савчук та Олару обіграли російсько-німецький дует Ніна Братчикова та Катрін Верле — 5:7, 7:5, 10:7.
Навесні в одиночному розряді українка дісталася у рейтингу до 79-го місця. Цьому сприяв успіх на турнірах у португальському Ешторілі та в марокканському Фесі. На обох турнірах Ольга діставалася ¼ фіналу.
На цій же стадії українка припинила змагання на WTA-турі у китайському Гуанчжоу у вересні 2009 року. Взимку наступного року у парі з білоруською Анастасією Єкимовою Ольга пробилася у фінал Copa Colsanitas.
На турнірі, що проходив у столиці Колумбії, українсько-білоруська пара у вирішальному поєдинку поступилася румунці Едіні Галловіц та аргентинці Хіселі Дулко з рахунком 2:6, 6:7.
Навесні 2014 року Ольга виборола другий трофей турніру WTA-туру. У парі зі співвітчизницею Юлією Бейгельзімер вона перемогла у фіналі Клару Коукалову з Чехії та Моніку Нікулеску з Румунії з рахунком 6:4, 5:7, 10:7.
Крім того, Савчук стала переможницею парного турніру серії WTA 125K у китайському Нінбо. У дуеті з нею виступала австралійська тенісистка російського походження Аріна Родіонова.
У березні 2015 року українки Савчук та Бейгельзімер у фіналі Відкритого чемпіонату Малайзії зустрілися з китаянками Лян Чен та Ван Яфань. У першому сеті сильнішими були Ольга та Юлія. Але потім Чен та Яфань переламали хід поєдинку та здобули перемогу. Влітку 2015 та взимку 2016 року Савчук із різними партнерками тричі поступалася у фіналах парних турнірів у Швеції, Азербайджані та Китаї.
У 2016 році разом із Еліною Світоліною Ольга стала учасницею Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Але вже після першого раунду українкам довелося зачехлити ракетки, програвши чешкам Андреа Главачкової та Луції Градецької (6:7, 6:1, 4:6).
У січні 2017 року у дуеті з Йоаною Ралукою Олару двічі діставалася фіналу. Спочатку в китайському Шеньчжені вони поступилися чесько-китайській парі Андреа Главачкова та Пен Шуай (1:6, 5:7). А потім на турнірі в австралійському Хобарті взяли гору на канадсько-китайському дуеті Габріела Домбровські та Ян Чжаосюань (0:6, 6:4, 10:5).
За місяць Савчук знову дісталася фіналу парного розряду в Катарі. Цього разу із представницею Казахстану Ярославою Шведовою. У вирішальній зустрічі вони програли американці Ебігейл Спірс і Катаріна Среботнік зі Словенії (3:6, 6:7).
У турнірах Великого шолома українка досить часто вибувала вже на початкових етапах як одиночному, так і парному розрядах. Лише раз Савчук змогла пройти доволі далеко.
На Ролан Гаррос-2017 вона знову виступала з Йоаною Ралукою Олару. У першому раунді вони обіграли Менді Міннелу з Люксембургу та Анастасію Севастову з Латвії (двічі по 7:5). Потім Савчук/Олара виявилися сильнішими за чесько-угорський дует Андреа Главачкова і Тімеа Бабоша (6:3, 4:6, 6:3).
У третьому раунді суперницями українсько-румунського дуету стали канадка Габріела Дабровські та китаянка Іфань Сюй. Перший сет залишився за Савчук/Олара — 6:3. Другий сет із таким самим рахунком виграли пара Дабровські/Іфань. Але у третьому знову перемогу здобули Ольга та Йоана — 6:2 і пройшли далі.
У чвертьфіналі українсько-румунський дует потрапив на швейцарку Мартіну Хінгіс та представницю Тайваню Чжань Юнжань. Савчук/Олара поступились у двох сетах — 2:6, 1:6.
У 2018 році після виступів на US Open у парному розряді з Еліною Світоліною Ольга оголосила про закінчення спортивної кар'єри. Українки зачохлили ракетки вже в першому раунді, програвши Вікторії Кужмової та Магдалене Рибарікової (2:6, 5:7).
В одиночному рейтингу WTA найуспішнішим став 2007 рік, коли Ольга закінчила сезон на 97 місці. У парному розряді їй вдалося піднятися на 33 місце після закінчення 2017 року.
Після завершення виступів на кортах Савчук стала менеджеркою жіночої української збірної з тенісу. Окрім того, Ольга тренує з 2019 року чеську тенісистку Кароліну Плишкову.
Статки
Згідно з сайтом WTA, Ольга як призові за свою кар'єру заробила 1,6 мільйона доларів.