Ольга Стефанишина
Ольга Стефанишина
218

Ольга Стефанишина

Стефанишина Ольга Анатоліївна: народний депутат, експертка в сфері захисту прав пацієнтів

Стефанишина Ольга Анатоліївна – ексзаступниця Міністра охорони здоров’я України з питань євроінтеграції, громадська активістка, народний депутат України 9-го скликання Верховної Ради від партії “Голос”, член Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і страхування.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Ольга Стефанишина народилася в 1983 році в Києві.

Освіта

У 2000 році Ольга Стефанишина закінчила Український коледж ім. В.О. Сухомлинського. Далі навчалася в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Випустилася в 2005 році, отримавши диплом магістра за спеціальністю “Мова та література” (англійська, німецька).

Продовжила навчатися дистанційно. У 2006 році закінчила курс Університету Огайо “Планування проєкту із застосуванням підходу залучення всіх зацікавлених сторін”. А в 2010-му навчалася бухгалтерському обліку в навчальному центрі “Перспектива XXI століття”.

Сім’я

Ольга Стефанишина заміжня з січня 2009 року. З чоловіком Богданом виховують двох доньок: Владу та Валерію.

Кар’єра

Трудовий стаж Ольги Стефанишиної розпочався у 2004 році – ще під час навчання в університеті. Працювала перекладачкою. Була асистентом, а далі і координатором проєкту МАТРА “Реінтеграція безпритульних жінок у м.Київ: інтегральний підхід на місцевому рівні” в організації “VNG-International”. Вела його в рамках роботи координатором Головного Управління соціального захисту населення в м. Київ.

Подальшу роботу теж присвятила благодійності. У 2005-му – координаторка проєкту СМАРТ в Україні – “Спільне стратегічне управління заходами боротьби зі СНІДом в Україні” в Академії Сприяння Освіті.

2006 рік – координатор проєкту по зменшенню шкоди в Національному комітеті Товариства Червоного Хреста України.

З 2007 по 2011 рік обіймає посаду керівника відділу політики та адвокації Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом.

В 2011-му Ольга Стефанишина була однією із засновниць організації “Пацієнти України”. Тут працювала виконавчим директором до 2018 року. Головним завданням цієї благодійної організації було об’єднати пацієнтів з різними захворюваннями для боротьби за життєво необхідне для них лікування. За час її керівництва була створена електронна платформа для відстеження наявності ліків в лікарнях по всій країні.

Призначена на посаду заступника міністра Уляни Супрун в січні 2018 року. Займалася у відомстві питаннями європейської інтеграції України. А також вакцинацією і державною закупівлею ліків і медичних виробів.

7 червня 2019-го подала прохання про відставку, оскільки висувалася в народні депутати Верховної Ради дев’ятого скликання. Балотувалася за партійним списком від політичної сили Святослава Вакарчука “Голос”.

Ольга Стефанишина пройшла у парламент в 2019 році. Вона увійшла до фракції “Голос” та Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і страхування.

Також Ольга Стефанишина входить до міжфракційного об’єднання “Гуманна країна”. У рамках об’єднання турбуються про захист гуманістичних цінностей та захист тварин від жорстокого поводження.

У липні 2021 року Ольга Стефанишина оголосила про намір вийти з партії “Голос” через незгоди з Кірою Рудик. Разом із Ольгою такий намір мала ще майже половина фракції — 7 із 10. 

Компромат

У 2016 році на загальний огляд була винесена ситуація з активістами, що увійшли до складу Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро. Засвітилася в ньому і Ольга Стефанишина. Журналіст Володимир Бойко на сайті Racurs.ua пише наступне:

«Найголовніше, що «борці з корупцією» старанно приховують: головним джерелом їхніх статків є діяльність конгломерату організацій, керованих одними і тими ж людьми. Це: Центр протидії корупції, Благодійний фонд «Пацієнти України», Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, «Transparency International Україна». Правовий супровід їх діяльності здійснює адвокатське об’єднання «Арцінгер».

Як приклад взаємозв’язку цих організацій можна привести трудовий шлях «громадського активіста» Дмитра Шерембея. Він – засновник і колишній керівник Благодійного фонду «Пацієнти України». У 2013 році в якості підрозділу цього благодійного фонду був створений Центр протидії корупції на чолі з Віталієм Шабуніним. Крім Шерембея, засновниками БФ «Пацієнти України» є помічники-консультанти народного депутата Ганни Гопко – Інна Бойко і Ольга Стефанишина. Зараз фондом керує Стефанишина, а Шерембей разом зі ще одним «громадським активістом» Володимиром Курпітою очолює Всеукраїнську мережу людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Основна діяльність цього конгломерату громадських активістів, – стверджує журналіст, – заробляння на потоках коштів, які направляє в Україну для закупівлі медичних препаратів розташований в Женеві Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria). Менеджером Глобального фонду, відповідальним за фінансування України, є людина з дуже популярним у нас прізвищем – Георгій Сакварелідзе, за допомогою якого тільки в 2016 році буде освоєно 68 млн дол.

Крім того, професійні борці з корупцією непогано заробляють на піар-супроводі та лобіюванні інтересів фармацевтичних компаній, перш за все, пов’язаних з фармакологічними магнатом Борисом Литовським».

Ще один скандал в 2016 році стосувався державних закупівель ліків. Тоді видання “Обозреватель” писало, що МОЗ уклало вкрай невигідний країні договір з Програмою розвитку ООН:

“Чому, незважаючи на це пацієнтські організації, особливо найактивніші, такі як ЛЖВ або БФ “Пацієнти України”, не піднімають хвилю протестів, а навпаки, активно підтримують міжнародні закупівлі в цілому, і особливо активно закупівлі, здійснювані через ПРООН? Практично будучи їх піар-агентствами? Рекламуючи їх успіхи, отримуючи доступ до ексклюзивних даними раніше інших, і, навіть БФ “Пацієнти України” організували піар-акцію зі збору підписів під зверненням до Президента на захист міжнародних закупівель”.

Чому БФ “Пацієнти України” так хвалять проект закупівлі через міжнародні організації? – йдеться далі в розслідуванні. – Відповідь ми знайдемо на сайті ПРООН в проектному документі за проектом” Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель Міністерству охорони здоров’я України”, термін реалізації 2015-2019 роки. У ньому ми з подивом виявимо, що БФ “Пацієнти України” (виконавчий директор якого Ольга Стефанишина завжди підкреслює, що ні вона, ні її організація не має прямого відношення до міжнародних організацій, получ ющим бюджетні гроші від МОЗ) є разом з Міністерством охорони здоров’я прямими бенефіціарами даного проекту:

“Роль Головного бенефіціара з метою забезпечення реализации користі Проекту з точки бенефіціарів за Проектом (тих, хто в кінцевому Рахунку виграє від реалізації проекту). Цю роль виконуватимуть призначені представник Мінздоров’я України та НУО “Пацієнти України” … І далі більше, саме їх представники входять до ради проекту, який: “нестиме відповідальність за прийняття, на основі консенсусу, рекомендацій відносно управління проектом. Зокрема, Рада проекту нестиме відповідальність за розгляд и затвердження документів і змін до них, річних планів роботи, щоквартальних і річних звітів за проектом …”

“Загалом, представники БФ “Пацієнти України” безпосередньо інтегровані в цей проєкт, є його бенефіціарами і беруть пряму участь в його управлінні, – підкреслюють журналісти.

Декларація

За даними останньої декларації Ольги Анатоліївни Стефанишиної, поданої в березні 2021 року, вона володіє квартирою в столиці на 86,5 кв. метри. Також має право власності на 50% квартири в 33 кв. метри. Є домоволодіння на 50 кв. метрів і дві земельні ділянки в Київській області. На одній з них – дачний будиночок на 35 кв. метрів, не прийнятий в експлуатацію. Крім цього, Ольга Стефанишина зазначила, що має право користуватися ще однією квартирою в Києві.

Пересувається на седані Mazda 3 моделі, 2007 року випуску. Придбала його в 2014 році. 

За рік Ольга Стефанишина заробила 494 тисяч 573 гривні, а її чоловік — 260 тисяч 1 гривню. 

Грошові активи: 89 тисяч 804 гривні та 9 тисяч доларів.

Посилання

Сторінка Ольги Стефанишиної в мережі Фейсбук

Інстаграм Ольги Стефанишиної

Відео

Згадки про персону