Ольга Устинова: голова найбільшої телекомунікаційної імперії країни, яка вступила в сутичку з українськими олігархами
Глава компанії Vodafone Україна, одна з найбільш впливових жінок в країні, що отримала свій пост після роботи на російському Далекому Сході.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат та чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Ольга Устинова, Vodafone якої є однією з найуспішніших комунікаційних компаній країни, є визнаним фахівцем. Життям і поглядами топ-менеджера цікавиться все більше людей.
Фігура голови одного з найбільших мобільних операторів України та Східній Європі викликає непідробний інтерес не тільки серед бізнес-спільноти, а й серед звичайних користувачів Мережі.
Ольга Устинова, біографія якої була відредагована піар-службою її компанії, позиціонує себе, як сучасну, досвідчену і прогресивну керівницю, шлях до успіху якої не був простий.
Майбутня глава комунікаційної імперії народилася в 1974 році в Дніпропетровську.
Сім’я
Дитинство і юність майбутнього менеджера довелося на складні для нашої країни часи - розпад СРСР і перші роки незалежності. Роки суспільної турбулентності і хаосу прищепили Ользі Устиновій стресостійкість, вміння боротися з викликами і працювати в жорстких конкурентних умовах.
Ольга Устинова, Vodafone-Facebook якої займає практично весь її час, позиціонує себе, як людину, віддану сімейним цінностям. Топ-менеджер все життя перебуває у шлюбі з одним чоловіком і має тепер уже дорослого сина.
Глава комунікаційного гіганта акцентує увагу на тому, що сім'я є для неї опорою і без неї вона б не досягла сьогоднішнього успіху.
Устинова впевнена, якщо у людини не буде за спиною якогось бекграунду, стабілізатора, який дозволить стійко стояти на ногах, то буде, щонайменше, складно. Її кар'єру допоміг зробити чоловік, який у всьому підтримав Ольгу.
Попри те, що глава Vodafone присвячує 10-12 годин в день роботі, вона встигає приділяти час сім'ї і світському життю. Ольга Устинова зазначає, що любить детективи, займатися спортом і готувати.
Освіта
Перше життєве випробування Ольга Устинова, Фейсбук якої користується популярністю серед українських користувачів, було пов'язано з вибором майбутньої професії. Так, дівчина серйозно ризикувала, випускаючись зі школи і вступаючи до ВНЗ.
Коли вона закінчувала школу, в країні проводили експеримент - оцінку за випускний іспит в школі враховували, як оцінку вступних іспитів. Якби Устинова отримала менше "відмінно", то її золота медаль не спрацювала б і був ризик не вступити до інституту. Ольга вирішила ризикнути і у неї вийшло.
Майбутня мільйонерка вже в юності відрізнялася амбітністю, розумом і працездатністю. Ольга Устинова успішно склала складні іспити і вступила до одного з найпрестижніших університетів тодішньої України - Академію зв'язку імені Попова.
Вибір професії був ризикованим для вчорашньої школярки, оскільки вона повинна була покинути рідний дім і почати «самостійне плавання».
За словами Устинової, її батьки не були в захваті від вибору доньки, але поважали її рішення і відпустили на навчання до Одеси.
Освіту майбутня глава комунікаційної імперії закінчила в 1995 році, отримавши диплом за фахом інженер-економіст. Свої знання молода, але амбітна жінка не знала, куди застосувати в тогочасній Україні і хапалася за будь-які можливості, які пізніше привели її до вершин бізнесу.
Кар'єра і бізнес
Ольга Устинова, Вікіпедія про яку нічого не знає, є одним з найбільш досвідчених менеджерів у сфері комунікацій в сучасній Україні.
Перед тим, як очолити один з найбільших мобільних операторів Європи, вона обіймала керівні посади в ряді інших підприємств. Устинова працювала в тоді ще державному «Укртелекомі», компанії «Астеліт», фірмі «N - Pay».
«Ліфт можливостей» для інженера-економіста відкрився на початку 2000-х років, коли в Україні почав стрімко розвиватися мобільний зв'язок. Ольга Устинова стояла «біля керма» загальної «мобілізації» населення і працювала над поширенням бездротового зв'язку по всій країні.
Першою мобільною компанією майбутнього директора «Водафон» називають оператора GSM-Ukraine. Відпрацювавши в нині забутій компанії, Ольга Устинова переходить в компанію «МТС» - найбільшого оператора в країнах СНД того періоду.
Свій шлях у топ-менеджери фахівець почала 6 років тому - до початку всім добре відомих сумних подій в нашій країні, коли умови на ринку були іншими, ніж зараз.
У компанії випускниця Одеського інституту керувала кількома стратегічно важливими департаментами і зарекомендувала себе як амбітна, результативна і надійна співробітниця.
Успіх в «МТС Україна» привів її до першого значного досягнення. Ольга Устинова була призначена главою цілого макрорегіону МТС - «Далекий Схід».
На іншому кінці планети уродженка Дніпра керувала створенням комунікаційної мережі на безкраїх просторах регіону, будівництвом мережі точок обслуговування і загальним просуванням компанії.
У справі поширення бренду «МТС» Ольга Устинова досягла значних успіхів, які не залишилися непоміченими на Батьківщині. Так, в 2016 році менеджер очолила мережу «МТС», що пройшла повний ребрендинг і отримала нову європейську назву - Vodafone.
Сьогодні Устинова керує однією з найбільших комунікаційних мереж України і Східної Європи. Число абонентів Vodafone перевищує 20 мільйонів, а річна виручка компанії оцінюється в мільярди гривень.
Компромат та чутки
З приходом в 2016 році на пост генерального директора Vodafone, Ольга Устинова потрапляє в епіцентр «великого українського бізнесу» з усіма його «принадами» - корупцією, політичним інтригами і жорсткою конкурентною боротьбою.
Голова найбільшої компанії-постачальника мобільного Інтернету в 2018 році потрапила в епіцентр комерційного і політичного скандалу, пов'язаного з аферою під час проведення другого тендеру на запуск 4G.
Широко анонсований прихід нового типу зв'язку в нашу країну, з яким пов'язували свої подальші плани в Vodafone, ледь не «здувся» через непереможну українську корупцію.
Так, результати другого тендера на запуск 4G зажадали скасувати у Верховній Раді. Одіозний політик Олег Ляшко, якого пов'язують з найбагатшою людиною України Рінатом Ахметовим, заявив, що результати торгів повинні бути скасовані. Глава Радикальної партії запевняв, що український бюджет втратить на тендері, виграному «Водафоном» 15 мільярдів гривень.
Однак, при дослідженні ситуації на сучасному ринку зв'язку в Україні, з'ясувалося, що політик апелював обраними цифрами або відверто брехав. По суті, ліцензії на 4G оператори купили на суму в 7,9 мільярда гривень, що принесло в казну чистий дохід в розмірі майже 3 мільярдів гривень. Крім того, мобільні оператори заплатили ще півмільярда конверсії компанії «ММДС-Україна», що належить Рінату Ахметову.
Після скандалу в парламенті в Генеральній прокуратурі пообіцяли розібратися в ситуації. Однак, Vodafone, як і інші оператори, виявився в делікатній ситуації - над ним «висіла» загроза судового розгляду, а запуск широко розрекламованого 4G опинився «під питанням».
Ольга Устинова глибоко переживала даний скандал, однак розуміла, що її компанія опинилася в епіцентрі політичних інтриг і потрапила в сферу впливу олігархічних інтересів.
Устинова намагалася абстрагуватися від проблемної ситуації і займатися бізнесом. В українському телеком-бізнесі роботи вистачало і без того. Україна дуже сильно відстає від інших країн з точки зору технологічного розвитку. 3G до нас прийшов із запізненням в 10 років.
Відзначимо, що скандал навколо тендерів на запуск 4G в Україні ледь не коштував Ользі Устиновій роботи і ділової репутації.
Для старту роботи мобільного Інтернету нового покоління в Vodafone витратили мільярди гривень на ліцензії і взяли 90 мільйонів доларів кредитів для закупівлі обладнання і створення нової інфраструктурної мережі.
Компанія була змушена закласти 30% своїх активів, щоб брати участь в ледь не скасованому тендері і виділила 10 мільярдів гривень на створення мережі нового покоління.
Ходять чутки, що Vodofonе і інші оператори змушені були «вирішувати» питання з торгами на надання нових частот за гроші. Згідно з інформацією, для того, щоб уникнути затягування розслідування тендера і нових збитків, керівникам мобільних компаній довелося витратити кілька десятків мільйонів доларів на хабарі політикам і чиновникам.
Сьогодні абоненти Vodafone, які замінили свої «сімки» на нові, мають доступ до швидкісної мобільної мережі. Устинова продовжила роботу над модернізацією мережі покриття і має намір «відбити» витрати на запуск 4G протягом чотирьох-п'яти років.
Однак, справжня «ціна питання» за рішення скандалу навколо тендеру так і залишилася невідомою.
Декларація
Ольга Устинова є одним з найбільш високооплачуваних менеджерів сучасної України. Крім того, з 2016 року глава Vodafone регулярно входить в список найбільш впливових жінок країни за версією багатьох видань і громадських організацій. Однак, Устинова, як і інші багатії в нашій країні, приховує інформацію про свої доходи.
Згідно з даними експертів, топ-менеджер є доларовим мільйонером. Її річний дохід на посту глави Vodafone разом з різними бонусами оцінюється в 1 - 1,5 мільйона доларів. Крім того, Ольга Устинова володіє об'єктами елітної нерухомості і цілим автопарком преміум-авто.