П'єр Пуальєвр
П'єр Пуальєвр
867

П'єр Пуальєвр

Пуальєвр П'єр: канадський політик і голова Консервативної партії з вересня 2022 року

П'єр Пуальєвр - Фото 1

Пуальєвр П'єр — лідер канадської опозиції

Біографія

П'єр Марсель Пуальєвр народився 3 червня 1979 року в місті Калгарі, провінція Альберта, Канада.

Освіта

Закінчивши середню школу Генрі Вайза Вуда в 1997 році, він вступив до Університету Калгарі, де вивчав міжнародні відносини. 

У 2008 році він здобув ступінь бакалавра мистецтв, завершивши навчання частково через онлайн-курси Університету Атабаски, так як на той час вже активно займався політичною діяльністю. 

В університеті він був президентом молодіжного клубу, який об'єднав прихильників прогресивних консервативних та реформаторських ідей, і брав участь у дебатах, відточуючи свої ораторські навички. 

П'єр Пуальєвр - Фото 2

У 19 років він написав есе для конкурсу Magna International, в якому виклав свої погляди на свободу та обмеження термінів для парламентаріїв, ставши фіналістом і отримавши стажування в компанії.

Сім'я

П'єр був усиновлений відразу після народження. Його біологічній матері Жаклін Фаррелл було 16 років, коли вона народила П'єра. На той момент Жаклін була школяркою, і тому віддала сина на усиновлення. 

Названими батьками П'єра стали вчителі Марлен і Дональд Пуальевр. Пізніше вони усиновили й молодшого біологічного брата П'єра, Патріка. 

Дональд, який мав франко-канадське коріння, був родом з провінції Саскачеван. Він прищепив П'єру знання французької мови. Коли П'єру було близько 15 років, його названі батьки розлучилися, а Дональд пізніше зробив камінг-аут як гей. 

Коли П'єру було 20 років, він вперше зустрівся зі своєю біологічною матір'ю. На той час Жаклін працювала медсестрою в Північній Кароліні. Також він познайомився з дідусем.

У 2017 році Пуальєвр одружився із помічницею сенатора Анаїдою Галіндо. У подружжя двоє дітей: дочка Валентина, яка народилася у 2018 році, і син Круз, який з'явився на світ у 2021 році.

Сім'я проживає в Оттаві, де П'єр займає резиденцію лідера опозиції Сторноуей, а також володіє інвестиційною нерухомістю в Калгарі і передмісті Оттави.

П'єр Пуальєвр - Фото 3

Кар'єра

Політична кар'єра П'єра почалася ще в юності, коли в 16 років він приєднався до Реформістської партії. Тоді Пуальєвр продавав членські квитки і працював на кампанію Джейсона Кенні. 

У 2000 році він переїхав до Оттави, щоб стати помічником лідера Канадського альянсу Стоквелла Дея, а згодом заснував компанію 3D Contact Inc., що надавала послуги політичних комунікацій та опитувань. 

У 2004 році, у віці 25 років, П'єр був обраний депутатом парламенту від округу Непін-Карлтон, перемігши ліберала Девіда Пратта, і став одним з наймолодших депутатів. 

З того часу Пуальєвр неодноразово переобирався. З 2015 року, після перерозподілу меж виборчих округів, П'єр в парламенті представляв округ Карлтон.

П'єр Пуальєвр - Фото 4

Під керівництвом прем'єр-міністра Стівена Гарпера П'єр обіймав низку посад: з 2006 по 2013 рік він був секретарем парламенту, включаючи роботу з президентом Казначейства Джоном Бердом, де брав участь у розробці Федерального закону про відповідальність. 

У 2013-2015 роках Пуальєвр був міністром демократичних реформ, запровадивши Закон про чесні вибори, який викликав суперечки через зміни в ідентифікації виборців. У 2015 році П'єр ненадовго очолив міністерство зайнятості та соціального розвитку, займаючись питаннями національної столичної комісії.

Після поразки консерваторів у 2015 році він перейшов до опозиції, ставши у 2017-2022 роках тіньовим міністром фінансів, а потім — тіньовим міністром з питань зайнятості.

У 2022 році Пуальєвр здобув переконливу перемогу на виборах лідера Консервативної партії, набравши 68,15% голосів у першому турі. Як лідер опозиції він зосередився на економічних проблемах, виступаючи за зниження вартості життя, скасування податку на вуглець та зміцнення свободи особистості.

Його стиль називають популістським, а погляди відносять до фракції «блакитних торі». П'єр активно використовує соціальні мережі, критикуючи уряд Трюдо, а з 2025 року — Карні, і просуваючи свої ініціативи, такі як підтримка криптовалют і скорочення державного фінансування ЗМІ.

П'єр Пуальєвр - Фото 5

Компромат

Кар'єра Пуальєвра не обійшлася без скандалів. У 2008 році він викликав суспільний резонанс. У радіоефірі політик заявив, що компенсації за школи-інтернати для аборигенів — марна трата грошей. Пізніше в парламенті П'єр вибачився за ці слова.

У 2010 році поліція розслідувала інцидент, коли він проїхав через ворота Парламентського пагорба без дозволу, натиснувши кнопку відкриття воріт самостійно.

У 2022 році його команда на YouTube використовувала приховані теги MGTOW, пов'язані з женоненависницькою спільнотою. Сам П'єр це засудив. Він заявив, що не знав про цю ініціативу і розпорядився прибрати теги. 

Його підтримка «Конвою свободи» у 2022 році та критика карантинних заходів викликали підозри у заграванні з конспірологами.

У 2024 році з'явилися повідомлення про можливу допомогу індійських агентів у його кампанії за керівництво партії. Сам Пуальєвр заперечує це.

П'єр Пуальєвр - Фото 6
Згадки про персону