Балога Павло Іванович: член сімейного “клану” Балог і нардеп, якого позбавили мандата
Павло Іванович Балога – колишній правоохоронець, рідний брат скандального Віктора Балоги і народний депутат, якого запідозрили в контрабанді. Про нього повідомляє Політека.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
Біографія
Народився 27 травня 1977 року в с. Завидово Мукачівського району Закарпатської області.
Сім’я
Дружина – Віталія Балога. Має двох синів – Віктора і Павла.
Нардепи Віктор Балога та Іван Балога – рідні братися. Нардеп Василь Петьовка – двоюрідний брат.
Освіта
Закінчив Ужгородський державний університет за спеціальністю «Правознавство».
Кар’єра
Закінчивши університет, Павло Балога близько року працював помічником прокурора. А потім відразу перескочив на керівну посаду, ставши директором компанії ТОВ “ТД Октан”. Цей пост він займав з 2001 по 2003 роки. У 2006-2012 рр. Павло Балога працював головою правління ТОВ “Барва”, а також генеральним директором ТОВ “Закарпатське обласне агентство із залучення інвестицій та господарського розвитку територій”.
Разом з цим він будує політичну кар’єру. У 2002 і 2006 Павла Балогуобирали депутатом Мукачівської районної ради. А в 2010-му він став депутатом Закарпатської обласної ради шостого скликання, пройшовши від партії “Єдиний центр” за 29-му мажоритарному округу.
У 2012 році обраний народним депутатом України VII скликання від “Єдиного центру”. У 2012-2013 роках політик був членом фракції “Партії регіонів”, але вийшов з неї. Але 2 липня 2013 року його достроково позбавили депутатських повноважень за рішенням Вищого адміністративного суду України. Повернути свій мандат Павло Балога зміг тільки в 2014 році.
Пізніше в тому ж році народного депутата переобрали до Верховної Ради восьмого созива.по виборчому округу №71 (Закарпатська область). Павло Балога балотувався самовисуванцем і членом партії “Єдиний Центр”. У парламенті став членом Комітету з питань податкової та митної політики.
У 2019 брав участь у виборах до Верховної Ради дев’ятого скликання по 73-му мажоритарному округу в Закарпатській області, як член партії “Єдиний Центр”. Але не пройшов.
Компромат
“Ліга Новини” пише, що в лютому 2013 року Вищий адміністративний суд України за позовом екс нардепа Юрія Кармазіна визнав недійсними результати виборів в окрузі № 71 і скасував постанову Центрвиборчкому про реєстрацію Павла Балоги народним депутатом (таке ж рішення було прийнято щодо самовисуванця Олександра Домбровського). Балога назвав рішення ВАСУ тиском влади і Партії регіонів на депутатів-самовисуванців і, незважаючи на позбавлення судом депутатських повноважень, продовжив депутатську діяльність.
Павло Балога бурхливу біографію та досвід в схемах “фінансової оптимізації». На рубежі 1990 і 2000 років він проходив по кримінальній справі за фактами контрабанди на Закарпатті. На Павла Балогу активно збирали матеріали, – передає “Єдність“.
Тоді ще зовсім молодий, він працював в органах прокуратури. За даними правоохоронців, 13 серпня 1998 Павло Балога, якому було всього 21 рік, особисто ввіз на територію України «Мерседес-Бенц 320» і надав на митному посту документи з неправдивою вартістю автомобіля та підроблені документи, що підтверджують його право власності. Крім цього, органами попереднього були слідства зібрані докази, що він, як посадова особа, зловживав своїм становищем і організував злочинну групу.
Безпосередньо під його керівництвом на територію України в контрабандний чином було переміщено 17 автомобілів на суму близько 5000000 гривень. Як повідомлялося в ЗМІ, за даними слідства, було зібрано достатньо доказів для притягнення Балоги Павла Івановича до кримінальної відповідальності за статтями контрабанда, посадовий злочин і ухилення від сплати податків, митних зборів і платежів.
“Українській правді” вдалося розшукати квартиру в будинку на Рейтарській в Києві, власником якої був Павло Балога. Загальна площа цієї квартири – 210 квадратних метрів. Офіційно приміщення називалося “чотирикімнатним”.
Павло Балога купив квартиру у липні 2007. Згідно з договором купівлі-продажу, він заплатив за неї 4 мільйони 873 тисяч 250 гривень, тобто 4,5 тисячі доларів за квадратний метр. Київські ріелтори, з якими вдалося поспілкуватися “Українській правді”, стверджували, що за таке житло в 2007 році була аналогічна сума, тільки в доларах. Свою квартиру Павло Балога придбав у київського бізнесмена Георгія Джангиряна, який очолював Федерацію регбі України. Джангирян відмовився назвати суму, за яку він продав квартиру.
Двоюрідний брат Балоги народний депутат Василь Петьовка в розмові з кореспондентом “Української правди” виключив, що Павло отримував частку в доходах фірми “Барва”, яка належала до сімейного бізнесу Балоги. “Він – директор по найму і не отримує дивідендів”, – запевнив Петьовка. І хоча за даними податкової адміністрації, Павло Балога є акціонером фірми “Барва” на 5% статутного капіталу, журналісти припускають, що легальні показники сімейного діловодства не дозволили купити цю квартиру.
Павло Балога дав 9 обіцянок, з них жодного не виконав і три – провалив. Ще шість запевнень нардепу слід здійснити або остаточно провалити протягом року. Зараз рейтинг відповідальності нардепа нульовий – повідомляє портал “Слово і Діло”.
Абсолютно всі обіцянки Павла Балоги відносяться до його передвиборчій програмі. На парламентських виборах 2014 року кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 71 Павло Балога в своїй програмі пообіцяв домогтися невідкладного подання заявки на членство України в НАТО.
«Гарантією нашої безпеки і цілісності нашої держави може бути тільки повноцінне членство України в НАТО і Європейському Союзі. Саме це буде моїм першочерговим завданням в новому парламенті. Тому моя програма – це план побудови сильної армії і реформ, які принесуть мир і зміни в Україні і в Закарпатті.
Невідкладна подача заявки на членство України в НАТО. Негайне переведення української армії на натовські стандарти підготовки та озброєння особового складу», – записано в передвиборній програмі Балоги.
Проте, ставши нардепом, Павло Балога не підтримав законопроект про відновлення цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття членства в НАТО як стратегічного зовнішньополітичного пріоритету держави. Також він не голосував за ратифікацію Угоди між Урядом України і Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні.
Також він провалив обіцянку домогтися, щоб в першу чергу на схід йшли служити працівники МВС, СБУ і прокуратури, так як всі вони служили в Збройних силах і мають досвід володіння зброєю. За перший рік своєї каденції народний депутат України Павло Балога зареєстрував у Верховній Раді тільки один законопроект, який не відноситься до мобілізації співробітників МВС, СБУ та прокуратури в зону АТО.
Чи не домігся Балога, як обіцяв, проведення перевірки всього офіцерського складу та генералітету Збройних сил України на предмет профпридатності. Такі обіцянки не відноситься до компетенції народного депутата України, і ми розцінюємо їх як популістські. До того ж, нардеп навіть не намагався виконати це зобов’язання. Він не від правил жодного запиту щодо таких перевірок і не зареєстрував жодної законодавчої ініціативи на цю тему.
Провалив Павло Балога обіцянку домогтися повної ліквідації ОДА і РДА для того, щоб громади отримали реальні повноваження і необхідні кошти. Коли Рада голосувала за проект закону про децентралізацію, Павло Балога був відсутній в сесійній залі. Не було його на голосуванні і коли приймали зміни до Конституції, що передбачають передачу громадам значної частини повноважень і фінансових ресурсів. До слова, за час своєї каденції нардеп пропустив 41% сесійну засідань.
Ще 6 передвиборних обіцянок Павло Балога повинен встигнути виконати до кінця своєї каденції. Втім, з огляду на те, що за три з половиною роки вінне зміг виконати жодної своєї запевнення, доля решти обіцянок, мабуть, вирішена.
Декларація
Згідно щорічній електронної декларації за 2018 рік , вся нерухомість в сімействі Павла Балоги зареєстрована на дружину Віталію. Це дві ділянки в Мукачево площею 1658 і 1000 квадратних метрів. Там же у неї є житловий будинок в 429,7 “квадрата”. На Віталію також оформлений єдиний автомобіль – AUDI SQ7 2017 року випуску.
Сам Павло Балога вказав, що заробив у Верховній Раді 434 783 гривень. Він задекларував 250 тисяч доларів, 1,3 мільйона євро і 2 740 000 гривен готівкою. Ще 267000 гривень нардеп позичив третій особі. У подружжя “заначка” куди скромніше – 2148 гривень і 130 євро на банківському рахунку.
При цьому Віталія Балога заробила 4 998 801 підприємницькою діяльністю. Ще 12 331 гривню вона отримала, працюючи в ТОВ “Закарпатська продовольческая компанія”. Крім того, дружині нардепа виплатили зарплату в розмірі 40 731 гривень в компанії “Авто Авангард”.
У 2015 році Павло Балога задекларував 478 649 гривень доходів. А члени його сім’ї – 3 224 510 гривень. 400 тисяч гривень народний обранецьзаробив на відчуженні майна, а 78 649 гривень йому заплатили в Верхової Ради.
Дружина і двоє синів Павла Балоги задекларували 3 224 510 гривень доходів, з яких 1 184 999 гривень – дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, 1 017 320 гривень – дохід від підприємницької і незалежної професійної діяльності, 962 652 гривні – дивіденди і відсотки, а 59 539 гривень – зарплата.
Згідно з декларацією, у 2015 році Павло Балога користувався автомобілем Mercedes Benz S550 2008 року випуску. До того ж, його сімейство качалося на – Mercedes Benz ML350 2014 року випуску і Mercedes Benz S550 2008 року випуску. У 2014 році у власності або оренді у Павла Балоги знаходилися автомобілі Audi Allroad 2003 року випуску і Audi A8 3.7 Quattro 2006 року випуску.