Хазан Павло Вікторович: депутат Дніпропетровської облради, який був фігурантом кримінальної справи стосовно Геннадія Корбана
Хазан Павло Вікторович — за даними слідства, разом з Корбаном нібито привласнював кошти керованої ним благодійної організації.
Біографія
Павло Вікторович Хазан народився 17 листопада 1974 року в місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).
Освіта
У 1996 році Хазан закінчив університет в Дніпропетровську за фахом «Радіофізика і електроніка». Потім він вступив до аспірантури Інституту проблем природокористування та екології НАН України за спеціальністю «Охорона навколишнього середовища та екологічна безпека».
Павло має кваліфікацію екологічного аудитора і сертифікат «Тактична допомога пораненим». Він навчався в Великобританії за програмою John Smith.
У 2019 році Павло захистив дисертацію на тему: «Статистичне оцінювання розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні», спеціальність «Статистика» та став кандидатом економічних наук.
Сім’я
Павло Хазан одружений на Юлії Караманиць. Вона займає посаду головного спеціаліста відділу фінансово-економічного обліку, звітності та кадрового забезпечення Управління молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.
У подружжя є син Михайло.
Батько Павла — Віктор — нардеп III скликання Верховної Ради, доктор філософії, кандидат технічних наук.
Сестра Павла — Наталя — волонтер і продюсер.
Кар'єра
У 1993 році Хазан заснував екологічну організацію «Молодіжна Екологічна Ліга Придніпров'я» (МЕЛП). Дана організація стала першою подібною в регіоні. Пізніше МЕЛП увійшла до складу міжнародної організації Youth and Environment Europe.
У період між 1999 і 2005 Павло був членом національної ради і керівником молодіжної комісії «УЕА Зелений світ/Друзі Землі України». У 1998 році Хазан приєднався до Партії зелених. На парламентських виборах він був одним з організаторів виборчої кампанії партії в області. Був у свого батька-парламентарія помічником.
У 2002 році Павло балотувався до Верховної Ради під 59-м номером у списку Партії зелених. На момент виборів Хазан займав посаду інженера Інституту проблем природокористування та екології. Незважаючи на те, що Павло не став парламентарем, у Верховній раді він все ж попрацював. Хазан входив до складу робочої групи з біологічної безпеки.
У 2007 і 2008 роках Павло займався організацією кампанії за закриття звалища в місті Дніпро. Хазан координував громадську кампанію на захист Бульвару Слави від незаконної забудови. У 2010 році дніпровський еколог безрезультатно боровся за посаду міського голови. В той самий час Павло займав посаду заступника голови Партії зелених, був українським представником на конгресі Європейської Партії зелених.
У 2012 році він знову балотувався на парламентських виборах. На цей раз Павло йшов по 27-му мажоритарному округу (Жовтневий район, частина Кіровського і Самарського районів міста Дніпропетровськ). За кандидата від «зелених» проголосувало 2,74% (або 2176) виборців. З цим результатом Павло посів шосте місце. На момент виборів він був інженером Інститут проблем природокористування та екології Національної академії наук України.
Наприкінці 2013 — початку 2014 року Павло став одним з активних учасників Євромайдану в Дніпропетровську. Хазан брав участь в організації штабу національного захисту Дніпропетровської області, добровольчих батальйонів і батальйонів територіальної оборони Дніпропетровської області.
У восьмому скликанні парламенту (2014 — 2019) він на громадських засадах був помічником народного депутата Валентина Дідича. Протягом двох років (з 2014 по 2016 рік) Хазан очолював правління благодійної організації «Фонд оборони країни». У перші роки збройного конфлікту (2014 — 2015) Павло командував добровільним окремих підрозділах спецзв'язку.
У 2015 році він був обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії УКРОП. За Павла проголосувало 33,1% виборців 57-го округу (місто Дніпро). В обласній раді Хазан увійшов до складу постійної комісії з питань екології та енергозбереження.
У 2016 році він працював заступником директора комунального підприємства «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради». Потім Павло став військовослужбовцем, був інженером відділу тестування АСУ.
Компромат
У 2015 році ЗМІ повідомляли, що Павло Хазан є фігурантом однієї із кримінальних справ, яка була відкрита у відношенні Геннадія Корбана. Видання «Главком» писало, що «Геннадія Корбана звинувачують в тому, що він «за попередньою змовою» з подільниками зі свого оточення організував привласнення майна благодійної організації «Фонд оборони країни» в особливо великому розмірі.
Ця структура була створена в травні 2014 року, її основним видом діяльності визначено надання соціальної допомоги.
Засновники благодійної організації «Фонд оборони країни»:
- Андрій Пільченко
- Павло Хазан
Згідно з матеріалами слідства, з 8 серпня 2014 по 15 липня 2015 року, діючи за вказівкою Корбана і його підлеглих, голова правління благодійної організації «Фонд оборони країни» (згідно з реєстром юридичних осіб, цю посаду обіймає Павло Хазан) та інші особи створили на території Дніпропетровської області ряд суб'єктів господарської діяльності: «Голд інвест плюс», «13 калібр», «ЛВЕ Інвест плюс», «Нью арк Україна».
Нібито, вони були зареєстровані на номінальних керівників і засновників, «з метою прикриття незаконної діяльності, яка була спрямована на здійснення фінансово-господарських операцій для привласнення коштів БО «Фонд оборони країни».
«Українська правда» інформувала, що «в рамках спецоперації 31 жовтня (2015 року — прим. ред.) Пройшли обшуки в офісних приміщеннях партії «УКРОП» в Києві та Дніпропетровську.
Окрім того, силовики обшукали волонтерську організацію «Фонд оборони країни», у якому затриманий Геннадій Корбан є членом спостережної ради: обшуки відбулися вдома у голови правління «Фонду» Павла Хазана, який обраний депутатом Дніпропетровської міськради. Також правоохоронці зламали двері і провели обшук в офісі фонду.».
«Як повідомила «Українській правді» активістка «Фонду» Наталія Хазан, вдома у якої теж провели обшуки, в її квартирі було зламано двері, її не впускали у приміщення. Право на свої дії силовики пояснили ухвалою суду, яку продемонстрували.
Також Хазан повідомила, що під час обшуку у помешканні її брата — Павла — було вилучено усю оргтехніку, телефони та гроші, які родина накопичувала на операцію Павлові на очах — травму він отримав під час сутичок з "тітушками" у січні 2014 року під ДніпроОДА та втрачає зір через розпилений в обличчя сльозогінний газ.
«Безперечно, це (обшуки) — політичне замовлення, влада оголосила "війну" волонтерам», — заявила Хазан».
Декларація
У березні 2020 року Павло Хазан опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Депутат обласної ради володіє земельною ділянкою (576 кв. м) та дачею (17,6 кв. м). У спільній власності йому належить квартира (54 кв. м). Вся нерухомість знаходиться в місті Дніпро. Павло пересувається на автомобілі Volkswagen Golf 2007 року випуску.
За 2019 рік сукупний дохід Хазана склав 324 тисячі гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 159,9 тисячі гривень. У банках депутат зберігає 131,9 тисячі гривень, 8,5 тисячі доларів і 5,6 тисячі євро. Готівковими коштами він задекларував 20 тисяч гривень, 29 тисяч доларів і 1200 євро.