Павло Розенко
Павло Розенко
1044

Павло Розенко

Політик, колишній міністр соціальної політики України. З 14 квітня 2016 року призначений на посаду віце-прем'єр-міністра України. Одружений, 2 дітей.

Павло Розенко - Фото 1

Чи підтасовує Павло Розенко свої фінансові результати в електронних деклараціях? Чи всі його доходи кришталево чисті? Дізнайся, скільки грошей на рахунку чиновника, завдяки якому з’явилися проблеми з оформленням субсидій, в рази зросли комунальні послуги і канули в Лету надії пенсіонерів. Про все це повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Освіта
3. Кар’єра та громадська діяльність
4. Декларація
5. Новини

Біографія

Розенко Павло Валерійович народився 15 липня 1970 року в Києві, де і виріс. Батько – Валерій Петрович (немає серед живих), матір – Валентина Василівна.

У Павла Валерійовича є дружина Оксана. Подружжя виховує двох дітей: сина та доньку.

Освіта

Після закінчення київської середньої школи №135 в 17-річному віці вступає в Київський політехнічний інститут. Протягом п’яти студентських років був громадсько-політичним активістом. Потім – засновником і учасником першої в Україні незалежної студентської організації – Українського студентського союзу.

Брав безпосередню участь у вересневій акції 1990 року, яка перетворилася на «революцію на граніті». Павло Розенко був її активним учасником. Наметове містечко, студентське голодування – такою була боротьба за незалежність України.

Багато студентів львівських, київських та дніпропетровських вишів страйкували. Пізніше до них долучилися учні ПТУ, технікумів, старшокласники. Потім до акції протесту долучилися й інші міста – Донецьк, Луганськ.

Протестувальники оточили Верховну Раду, перекрили рух транспорту. Вони висували свої вимоги. Внаслідок акції та голодування пішов у відставку голова Ради міністрів УРСР Віталій Масол. Низку вимог протестувальників було виконано. «Революція на граніті» відіграла величезну роль у становленні незалежності України.

Кар’єра та громадська діяльність

Віце-прем’єр-міністр України починав свою кар’єру в 24-річному віці з державної служби. Через шість років стає помічником-консультантом народного депутата України.

Потім поступово піднімається службовими сходами: буквально рік керує службою забезпечення діяльності міністра екології і природних ресурсів країни. Наступних чотири роки був помічником-консультантом народного депутата України, мав стосунок до Комітету природокористування та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Через рік після призначення першим заступником міністра праці та соцполітики України В’ячеслава Кириленка керує Службою соцполітики Секретаріату президента України Віктора Ющенка.

Минає ще один рік, і Павло Розенко – вже 1-й заступник міністра праці та соцполітики України Л. Денісової. Процес побудови успішної кар’єри привів його в 2010 році на посаду незалежного експерта з питань соцполітики. Він стає провідним експертом Центру Разумкова.

Через два роки – член політпартії від Кличка «УДАР», народний депутат України, заступник голови Комітету з питань соцполітики і праці.

Із 2014 року – міністр праці та соціальної політики України у другому Кабміні А. Яценюка. У 2016 році ВР України уряд Яценюка відправлено у відставку, у зв’язку з чим Павло Розенко втрачає посаду міністра соцполітики.

В уряді Гройсмана призначений на посаду віце-прем’єр-міністра України.

Декларація

Згідно з декларацією за 2011 рік, члени сімейства Розенка, який працював тоді незалежним експертом із питань соціальної політики, заробили шістдесят шість тисяч шістсот п’ятнадцять гривень. І чотири тисячі двісті гривень із цієї суми становила матеріальна допомога.

Сам Павло Розенко отримав п’ятдесят сім тисяч вісімсот тридцять шість гривень. Із цього доволі непривабливого фінансового результату – сорок вісім тисяч заробітної плати і дев’ять тисяч вісімсот тридцять шість гривень допомоги від держави, що було пов’язано з непрацевлаштованістю політика.

За такого скромного доходу Павло Розенко спромігся придбати ще до декларування цих доходів кросовер Mercedes-Benz ML430 2000 р. в.

Середня вартість б/у машини цього року випуску зараз – дев’ять тисяч доларів у середньому (двісті тридцять п’ять тисяч сто дев’яносто шість гривень за нинішнім курсом). Цікаво, як родині вдалося купити позашляховик, якщо вони жили на одну зарплату?

У 2012 році фінансовий стан Павла Розенка дещо поліпшився порівняно з попереднім роком, але ненабагато. Його зарплата за рік становила сімдесят чотири тисячі двісті чотири гривні. А члени сім’ї заробили вісімдесят сім тисяч триста сімдесят чотири гривні, з них – п’ять тисяч гривень матеріальної допомоги.

2013 рік – народний депутат від блоку Порошенка отримує вже двісті дванадцять тисяч вісімсот сімдесят вісім гривень зарплати на рік.Матеріальної допомоги отримав на суму тридцять п’ять тисяч триста тридцять вісім гривень. Дохід дружини становив сто п’ятдесят дев’ять тисяч чотириста дванадцять гривень. Нерухомість сім’я не купувала, транспортні засоби – також.

2014 рік став для Павла Розенка найбільш успішним – як у кар’єрі, так і в фінансовому стані. Міністр соціальної політики отримав сто дев’яносто одну тисячу п’ятсот сімдесят п’ять гривень зарплати за рік. І двісті шістнадцять тисяч сімсот п’ять гривень виручив від продажу Mercedes-Benz.

Члени сім’ї заробили за рік вісімдесят шість гривень п’ятсот сімнадцять тисяч гривень заробітної плати і п’ятдесят шість тисяч сімсот п’ятдесят гривень на продажу майна, яке раніше не проходило по декларації.

Виходить, що за рік члени сім’ї заробили п’ятсот п’ятдесят одну тисячу п’ятсот сорок сім гривень.

При цьому міністр декларує новий автомобіль Toyota Highlander за триста вісімдесят дев’ять тисяч сто гривень. Вартість нової такої машини в офіційного дилера – близько півтора мільйона гривень.

За 2016 рік «бідний» міністр отримав лише сімдесят чотири тисячі чотириста сімдесят чотири гривні. А його дружина – вісімдесят чотири тисячі п’ятсот шістдесят сім гривень зарплати. Авто задекларовано те саме. Однак він раптом стає власником нерухомості – столичної квартири площею трохи більше ніж вісімдесят квадратних метрів – подарунок матері.

В електронній декларації вказувалося, що нерухомість – подарунок, оцінений на суму чотириста п’ятдесят тисяч гривень (лишень сімнадцять тисяч доларів у середньому за нинішнім курсом). Для столичної квартири такої квадратури сума виходить надто вже невелика.

Згідно з декларацією за 2016 рік, у сімейства Розенків була пристойна сума грошей – шістсот сімдесят тисяч гривень, двадцять тисяч доларів і десять тисяч євро. Звідки ж у того, хто лише п’ять років тому отримував допомогу від держави з безробіття, раптом взялася така велика сума грошей готівкою? Тим паче зарплати чиновника за рік, що відображено у попередніх деклараціях, навряд чи можна порівняти з цими цифрами.

Зате тисячі українців завдяки діяльності міністра залишилися без субсидій.

А що вже говорити про заміський будинок політика, який було раптом виявлено. Щоправда,за словами чиновника, особняк у передмісті Києва належить його матері, вартість будиночка – лише один мільйон гривень. Однак хороми, які видно на фото, продаються в селищі Погреби Броварського району в середньому по п’ять-вісім мільйонів гривень (залежно від площі, земельної ділянки, облаштованості).

Згідно з документами, триповерховий котедж куплений у 2009 році, побудований у 2007. Однак, якщо згадати податкову декларацію хоча б за 2015 рік, то ні у нього, ні у членів його родини немає абсолютно жодної нерухомості, земельної ділянки, дачі або заміського особняка.

Хоча щодо заміського будинку не підкопаєшся – матір, згідно з правилами заповнення декларації, не є членом сім’ї, і декларувати її майно ніхто не зобов’язаний. Сам Розенко стверджує, що з самого дитинства і вже більше ніж сорок років живе в квартирі, подарованій йому матір’ю. І стосунку до цього будинку не має абсолютно. А куплений він нібито був на гроші, отримані від продажу двох земельних наділів на березі Дніпра, що належали їхній сім’ї. І додав, що суми від продажу декларувалися.

Новини

Чого ж чекати від пенсійної реформи, яка, згідно з прогнозами Розенка, почне діяти з 1 січня 2019 року? Накопичувальний рівень передбачає, що люди будуть класти на рахунок держави певну суму грошей зі своєї заробітної плати, звідки потім отримають “додаткову” пенсію.

Відповідальність за збереження накопичених коштів несе держава, що особливо насторожує, коли при владі перебувають корупціонери.

Нагадаємо, вже багато років у нас у країні діє солідарний пенсійний рівень, коли громадяни, які працюють, наповнюють відрахуваннями із заробітних плат Пенсійний фонд, який виплачує ці гроші пенсіонерам.

Взагалі, за українським законодавством, в Україні існує ще й третій рівень пенсійної системи, який зовсім непопулярний, але працює у нас в країні. І передбачає наявність приватних ПФ, які збирають гроші на старість. На сьогодні в них відкладають гроші менше ніж мільйон українців.

Згідно з попередніми даними, громадяни за накопичувальною системою повинні відраховувати на індивідуальні держрахунки спочатку два відсотки від зарплати, поступово внески будуть збільшуватися на один процент за кожний рік, доки не досягнуть рівня в сім відсотків.

Наприклад, якщо зарплата становить чотири тисячі двісті гривень, то перший рік відрахування становитимуть вісімдесят чотири гривні, на другий – сто двадцять шість гривень, сьомий – двісті дев’яносто чотири гривні.

Згідно з попереднім законопроектом, виплати будуть обов’язковими для українців, які працюють, віком до тридцяти п’яти років. Ті, кому «за», зможуть вибирати, чи користуватися їм новою системою.

Люди, які досягли пенсійного віку, не матимуть права відкладати гроші в державний фонд. Але це ще не затверджені прогнози. Поки майбутня пенсійна реформа Кабміном доопрацьовується, МВФ заявляє про передчасність запровадження в Україні накопичувальної системи.

Згадки про персону