Павло Шеремета

Економіст, педагог, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, президент Київської школи економіки, глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (2014 р.)

Дата народження:
23.05.1971 р.
Рідне місто:
Львів

Здобувши середню освіту, Павло Шеремета вступив до Львівського національного університету ім. І. Франка. Там хлопець вивчав економіку. Пізніше Павло відправився в Будапешт, де пройшов курс в Міжнародному центрі менеджменту. 

Пізніше Шеремета закінчив програму управлінського розвитку в Гарвардській бізнес-школі. Крім того, Павло Шеремета навчався в Бізнес-школі Insead. На цьому поїдання граніту знань не закінчилося. Голодний до наук Павло Шеремета продовжив навчання в Міжнародній Китайсько-Європейській бізнес-школі та в Центрі розвитку лідерства Дж. Уелша. Далі він отримав ступінь МВА Університету Еморі в Атланті (США).

До 1999-го року Павло Шеремета накопичив стільки знань, що вирішив заснувати власний навчальний заклад і стати в ньому деканом. Так з'явилася Києво-Могилянська бізнес-школа.

У 2006-му році журнал «Компаньйон» включив Павла Шеремету в топ-15 кращих менеджерів України. У тому ж році Шеремета став віце-президентом Асоціації з розвитку менеджменту в Центральній та Східній Європі (CEEMAN).

Через 2 роки Павло зайняв пост президента і старшого консультанта Інституту Стратегій Блакитного Океану Малайзії.

У 2012-му році він перейшов на посаду президента Київської школи економіки.
У 2014-му році Павло Шеремета очолив Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Через півроку Павло подав у відставку.

Особисте життя

Павло Шеремета перебуває у шлюбі. Ім'я його обраниці — Оксана. У подружжя є дві дочки: Олеся та Софія.

Скандали

Звільнення Павла Шеремети з посади голови Мінекономрозвитку мало слизький ґрунт. Як пізніше розповів Павло, він вирішив покинути Кабмін, оскільки не був згоден з процедурою затвердження урядом торгового представника України. Кумівство або просто корупція?

Цитати

Як зазначає Павло Шеремета, уряд проголосив боротьбу з корупцією, але цього дуже мало. Від цього корупція не зникне.

«Цій гідрі треба зрізати голови, при чому не один раз, тому що відразу на порожньому місці виростає нова голова, — розмірковує експерт. — Ця хвороба настільки глибоко проникла в соціальну тканину країни. Вона вже в нашій культурі».

Статок

Інформація про доходи та майно Павла Шеремети не представлена у відкритих джерелах.

Фото й відео

Павло Шеремета - Фото 1

Згадки про персону