Павло Жебрівський
  • Дата народження
    21 березня 1962
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Павло Жебрівський
2719

Павло Жебрівський

Павло Жебрівський: виробник “Трамадолу”, що став аудитором НАБУ

Павло Жебрівський - Фото 1

Павло Жебрівський пройшов шлях від бетонника до бізнесмена. Близький соратник Петра Порошенка, володіючи фармацевтичними підприємствами, сприяв поширенню наркотичних препаратів. Він був главою військово-цивільної адміністрації Донецької області і потрапляв в корупційні скандали. Після відставки зайняв посаду аудитора НАБУ.

Біографія

Павло Жебрівський народився 21 березня 1962 року в селі Немиринці Ружинського району Житомирської області.

Сім’я

Одружений. Має двох дітей, про це повідомляє Політека.

Освіта

1989 – Київський університет імені Тараса Шевченка

Павло Жебрівський - Фото 2

Кар’єра та бізнес

Трудову кар’єру Павло Жебрівський розпочинав у київській міліції.Протягом восьми років роботи пройшов шлях від простого міліціонера до старшого слідчого УВС столиці.

У 1991 році Павло Іванович звільнився з органів. Міліцейські погони поміняв на підприємницьку діяльність. Протягом 1993-2001 років Жебрівський очолював приватні торгові підприємства «Джая» і «Ян». Згодом став президентом ЗАТ «Фармація – 2000». Також контролював підприємства «Мар’янівський склозавод» і «Бердичів – холод».

Cтарша сестра Філя Жебрівська є власницею компанії «Фармак» – найбільшого українського виробника ліків.

1979-1980 – робітник заводу залізобетонних конструкцій комбінату «Будіндустрія».

З 1980 по 1982 – служба в Збройних Силах Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

У 1983-1991 – міліціонер патрульно-постової служби, слідчий, старший слідчий УВС, місто Київ.

1993-1994 – генеральний директор колективного МП «Джая».

1994-2001 – генеральний директор, комерційний директор ПП «Ян», Київ

2001 – 2002 – президент ЗАТ «Фармація-2000», голова спостережної ради ЗАТ «Бердичів-холод» та голова правління ВАТ «Мар’янівський склозавод».

2002-2005 – народний депутат України IV скликання.

З 4 лютого по 19 грудня 2005 року – голова Житомирської облдержадміністрації.

2006-2012 – народний депутат України V та VІ скликань від блоку Наша Україна.

У березні 2009 року створив політичну партію «Українська платформа». Згодом став ініціатором об’єднання з Українською республіканською партією «Собор».

У серпні 2014 року склав повноваження голови партії і пішов служити добровольцем в зону АТО.

З січні 2015 року – голова антикорупційного управління Генеральної прокуратури України.

11 червня 2015 року – президент призначив Жебрівського головою Донецької військово-цивільної адміністрації.

Павло Жебрівський - Фото 3

Політика

На початку 2000-х Жебрівський вирішив спробувати себе в політиці. Завдяки знайомству з Петром Порошенком він став заступником голови партії «Солідарність».

Однак у 2002 році Павло Іванович пішов на вибори як самовисуванець. Після перемоги став членом партії «Наша Україна». У 2005 році президент Віктор Ющенко призначив його головою Житомирської облдержадміністрації.

У перші дні на посаді, він пообіцяв звільнити всіх голів райдержадміністрацій. Формально, районні керівники підпорядковуються губернатору, але він не може їх звільняти. Це виключне право президента. Тому голови районів, яких призначив ще Леонід Кучма, залишилися на своїх посадах, а Жебрівський виглядав нетямущим в законодавчих тонкощах.

У грудні 2005 року Павло Іванович припинив роботу в обладміністрації. Уже наступного року на парламентських виборах, будучи членом «Нашої України», пройшов до Верховної Ради.

У 2009 році, коли стало зрозуміло, що проект «Наша Україна» втрачає рейтинги, Жебрівський створив власну партію «Українська платформа». Згодом об’єднав її з Українською республіканською партією «Собор». Після злиття Павло Іванович очолив новостворену партію Українська платформа «Собор».

АТО

1 серпня 2014 року Жебрівський пішов добровольцем в АТО.

Через півроку Павло Іванович демобілізувався. Майже відразу його призначили керівником управління Генпрокуратури з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами.

Ще через півроку Жебрівського призначали головою Донецької військово-цивільної адміністрації замість генерала Олександра Кіхтенка.

Декларація

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський задекларував майже 3,2 млн гривень доходу за 2017 рік. Жебрівський вказав у декларації 596 429 гривень зарплати за 2017 рік, понад 1 млн гривень виплати матеріальної допомоги, 6,6 тис. гривень доходу від надання майна в оренду і понад 1,5 млн гривень дивідендів.

Дохід дружини Жебрівського склав: понад 487 тис. гривень зарплати за основним місцем роботи та 16,4 тис. гривень – за сумісництвом, а також майже 31 тис. гривень страхових виплат. Крім того, Жебрівський задекларував 100 тис. доларів готівки, а також майже 374 тис. гривень і майже 101 тис. євро на банківських рахунках. Дружина Жебрівського зберігає 20 тис. євро готівкою. Також Жебрівський вказав в декларації земельні ділянки в Києві, Київській і Житомирській областях, житловий будинок і гараж в Києві, ювелірні вироби, годинники, автомобілі ВАЗ 21093 та Lexus, акції F. I. & P. HOLDINGS LIMITED, 100% в приватному підприємстві “Ян”.

Згадки про персону