Роберт Горват
  • Дата народження
    17 лютого 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Роберт Горват
2325

Роберт Горват

Горват Роберт Іванович: нардеп IX скликання і представник депутатської групи «Довіра»

Горват Роберт Іванович — парламентарій двох скликань, якого ловили на кнопкодавстві і гречкосійстві, фігурант журналістських антикорупційних розслідувань.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Роберт Іванович Горват народився 17 лютого 1969 року в селі Тур'ї Ремети Перечинського району Закарпатської області.

Освіта

Вища освіта за спеціальністю «Облік і аудит» Роберт отримав тільки в 40 років, закінчивши Ужгородський навчальний центр Київського національного торговельно-економічного університету.

Сім’я

Роберт одружений на Ользі Горват. З січня 2012 року вона займається підприємництвом (основний вид діяльності — роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах).

У подружжя є донька Агнеса.

Кар'єра

З 1991 по 2014 рік Горват займався бізнесом. За цей час він керував низкою компаній, в тому числі ТОВ «Нова справа», ТОВ «А. В. П.», ТОВ «Дастор-Ужгород», які займаються неспеціалізованою оптовою та роздрібною торгівлею.

У 2006 році самовисуванцем балотувався до Ужгородської міської ради. У VII скликанні Верховної Ради Горват був помічником народного депутата з фракції «УДАР» Валерія Пацкана. Свої обов'язки Роберт виконував на громадських засадах.

У 2014 році він вже сам став народним депутатом Верховної Ради VIII скликання. Будучи кандидатом від Блоку Петра Порошенка, Горват переміг на 68-му мажоритарному окрузі (міста Ужгород, Чоп, Ужгородський район). За нього віддали свої голоси 21,58% (19 469) виборців.

У VIII скликанні парламенту Роберт входив до складу фракції ББП і комітету з питань податкової та митної політики. Керував підкомітетом з питань оподаткування доходів фізичних осіб і страхових нарахувань на фонд оплати праці.

За час роботи у Верховній Раді VIII скликання Горват зробив 126 депутатських запитів, взяв участь у створенні 138 законопроєктів і 12 раз виступив в стінах парламенту. Був присутній на 79% засідань.

У 2019 році Роберт знову взяв участь у виборах до Верховної Ради по 68-му округу. На цей раз він йшов самовисуванцем. За нардепа проголосувало 19,75% (14 274) виборців. Всього на 0,25% (або 182 голоси) відстав від нього кандидат від партії «Слуга народу» Олександр Пекар.

У IX скликанні Роберт увійшов до складу комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Очолює підкомітет з питань правового забезпечення діяльності митних органів.

З 29 серпня по 5 грудня 2019 року Горват був позафракційним депутатом. Потім він приєднався до депутатської групи «Довіра». Влітку 2021 року закарпатський парламентарій увійшов до складу тимчасової спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів.

За неповні два роки роботи IX скликання народний обранець зробив 18 депутатських запитів, взяв участь у створенні 88 законопроєктів і сім раз виступив в стінах парламенту.

У лютому 2021 року аналітичний портал «Слово і діло» повідомляв, що з 51 обіцянки, які давав Горват перед виборами 2019 року, він виконав 13 (або 25%). Три обіцянки парламентарій провалив, а 35 — знаходяться в стадії реалізації.

У червні 2021 року ЗМІ відзначали, що колишній бізнесмен Горват отримав 38 350 гривень в якості компенсації за житло в столиці. Ця компенсація була однією з найбільших серед нардепів, які не мають житлової нерухомості в Києві.

Компромат

За даними деяких ЗМІ, Горват є людиною Віктора Балоги, неофіційного «хазяїна Закарпаття». Нібито в 2014 році Роберт переміг на виборах завдяки фальсифікаціям. 

На 68-му окрузі основним опонентом Горвата був Василь Ковач. Крім нього в бюлетені налічувалося ще чотири людини з тим самим прізвищем. Разом «липові» кандидати Ковач набрали 3,5%, а Горват випередив Василя Ковача на 2,8%. Кандидата Олександра Ледиду, який посів четверте місце на окрузі, преса називала технічним, який відтягнув голоси у Василя Коваля. 

У Верховній Раді народний депутат неодноразово був помічений за кнопкодавством. За дві неповні каденції в парламенті, за даними громадського руху «Чесно», Роберт п'ять разів порушував закон про персональне голосування.

Також «Чесно» повідомляло про гречкосійство політика. У 2018 році народний обранець від БПП надав спонсорську допомогу дитячому садку в селі Тур'я Пасіка в Закарпатській області.

Горват двічі фігурував в антикорупційних розслідуваннях. За інформацією сайту «Наші гроші», Роберт був одним з 54 народних депутатів, які не задекларували свій бізнес в деклараціях за 2014 рік.

Політик «забув» зазначити, що принаймні, до березня 2014 року володів 10% ТОВ «Дастор-Ужгород» (роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами). Пізніше цю частину перереєстрували на дочку — Агнесу Горват. Доньку народний депутат в декларації вказав, а її бізнес не вказав.

Журналісти сайту «Наші гроші» писали, що Горват опинився серед тих народних обранців, які «вибили» 18 мільйонів гривень з державного бюджету на нову дорогу до розваги еліти.

Народні обранці попросили виділити кошти на дорогу поруч з селом Конча-Заспі, щоб еліта добиралася до кінно-спортивного клубу не через село, а навпростець — крізь Національний парк.

Повідомляється, що влітку 2017 року по два депутата від «Народного фронту (Антон Геращенко і Павло Унгурян) і два бппшника (Роберт Горват і Віктор Король) написали заяву в парламентський комітет з питань бюджету, в якому попросили субвенцію «на реконструкцію вулиці Затишна в селі Лісники».

Через тиждень комітет звернувся з цією ідеєю до Кабміну, який виділив 17,9 мільйона гривень на будівництво 930 метрів нової дороги. При цьому на реконструкцію старої дороги грошей не знайшлося.

У листопаді 2017 року перед підрядником постало питання про будівництва дороги через Голосіївський парк столиці, на території якого вирубка дерев і будівництво заборонено на законодавчому рівні.

Згідно сайту «Серпом по рейтингу», Роберт Горват зібрав 29 «зашкварів». Серед них: захистив депутатів Полякова і Розенблата від арешту НАБУ в липні 2017 року, проголосував за фейкове зняття недоторканності в грудні 2019 року, підтримав сумнівну комісію з обрання керівника САП, яка порушує умови безвізу з ЄС в червні 2017 року тощо.

1 червня 2011 року журналісти «спіймали» Горвата за розвагою на парламентському засіданні. У той час, коли інші нардепи обговорювали законопроеєти, Роберт займався тим, що дивився по смартфону змагання з мотокросу.

Також в червні 2021 року співробітники видання «Обозреватель» заявили про тиск на них депутата Верховної Ради Горвата та його зловживання депутатським мандатом.

Ще в листопаді 2020 року «Обозреватель» написав статтю про перестрілку з поліцейськими, яку влаштував уродженець Кам'янця-Подільського Мар'ян Маковський.

Інцидент стався після того, як правоохоронці зупинили автомобіль, за кермом якого був уродженець Ужгорода Петро Мацак. Повідомлялося, що Мацак в 2010 році переміг на конкурсі краси «Містер Україна», в 2015-му — притягувався до відповідальності за крадіжку. Пізніше Мацак став свідком у справі про перестрілку. Зазначалося, що він був водієм таксі, який приїхав на виклик.

Через два з половиною місяці до редакції «Обозреватель» надійшов лист від нардепа Горвата з вимогою «усунути дифамацію, поширену інформаційним агентством OBOZREVATEL про протиправні дії Петра Петровича Мацака, надати достовірні відомості про його процесуальний статус і участь в згаданому кримінально-правовому конфлікті».

Журналісти з самим Мацаком вийти на зв'язок не змогли. Однак контактували з його батьком Петром Мацаком-старшим. Він заявив, що публікація про нічну перестрілку принесла його синові такі тяжкі моральні страждання. Тому батькові доведеться постаратися, щоб переконати його з ними поговорити.

В «Обозревателе» виправили інформацію і вибачилися перед Мацаком. Але, як пишуть представники преси, нардепу Горвату цього здалося мало. Парламентарій домігся відкриття адміністративного провадження стосовно посадових осіб інтернет-видання.

У виданні не бачать нічого поганого в тому, щоб народний обранець заступався за простих громадян. Але, як з'ясували журналісти, Петро Мацак-старший опинився помічником нардепа Горвата. Про цю деталь у парламентарія приховали. Тому в редакції «Обозревателя» порахували, що Горват порушив восьму статтю («Депутатська етика») Закону України «Про статус народного депутата».

Декларація

У березні 2021 року Роберт Горват опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У рідному селі Тур'ї Ремети у народного депутата є три земельні ділянки, загальною площею майже в півтора гектара. Також Горвату належить квартира (65,9 кв.м.) в Ужгороді. У столиці політик проживає в готельному номері (35,6 кв.м.). Дружина парламентарія володіє ще однією ужгородською квартирою (85,8 кв.м.). У Тур'їх Реметах у Ольги є житловий будинок (82 кв.м.).

Роберт їздить на автомобілі Lexus ES 350 2008 року випуску. У його дружини у володінні дві машини: вантажний Mercedes-Benz 308 1995 року випуску і легковий Lexus CT200h 2019 року випуску. Останній автомобіль Ольга Горват придбала за 670 тисяч гривень. Ще одну машину — Audi Q8 2019 року випуску вона орендує у ТОВ «Агропром-Закарпаття».

Зарплата народного депутата за 2020 рік склала 456,7 тисячі гривень. Ще 2400 гривень Горват отримав від надання майна в оренду. Підприємницька діяльність дружини депутата поповнила їх сімейний бюджет на 4,8 мільйона гривень.

У банках Роберт зберігає 116 тисяч гривень, у Ольги — 433 євро та 1022 гривень. Готівковими коштами парламентарій задекларував 580 тисяч гривень, 94 тисячі доларів і 47,8 тисячі євро. У його дружини готівкою є 325 тисяч гривень і 26,6 тисячі євро.

Посилання

Facebook (особистий акаунт)

Facebook (офіційний акаунт)

Twitter

Instagram

Згадки про персону