Український режисер, сценарист, та монтажер художніх та документальних фільмів. Арт-директор кінофестивалю «Docudays UA». Увійшов у ТОП-100 людей культури України в 2017 році за версією часопису «Новое время». У 2016 році його документальна стрічка «Українські шерифи» була висунута від України на премію «Оскар».
Біографія
Бондарчук Роман Леонідович з'явився на світ 14.01.1982 року в місті Херсоні.
Вищу освіту здобув у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Своєю спеціальністю вибрав режисуру.
Кар'єра
Роман Бондарчук брав участь у 2001 році в зйомках фільмів «Манекени» і «The ground» як сценарист і режисер.
У 2002 році зняв фільм «Глибокий колодязь». Через рік працював як режисер фільму «Стіни і двері». Виступив сценаристом і режисером фільму «Микола і німець» в 2005 році. У тому ж році зняв «Пляж для англійського лорда» і кліп «Катерина» для Олега Скрипки. У 2007 році зняв фільм «Таксист», який заслужив приз кінокритиків Російської Федерації, і фільм «Радуниця», який отримав приз на фестивалі у Вісбадені.
До 2008 року працював над фільмом «Українські шерифи». З 2008 співпрацює з міжнародним фестивалем документального кіно про права людини як креативний директор.
У 2018 році Роман почав зйомки фільму «Вулкан».
Досягнення
Роман Бондарчук випустив збірку оповідань «Директор коридору».
Удостоєний нагороди на літературному конкурсі «Гранослов» в 1995 році.
У 2009 році як співавтор сценарію-переможця отримав диплом «Коронації слова».
Чутки і скандали
Фільм «Вулкан» повинен був бути документальним. За задумом фільму, в будинок рядового українця повинен був на час потрапити іноземець, який працює в Україні. Пізнаючи побут жителів країни, іноземець знаходить для себе відповіді на важливі питання. Планувалося, що одним з головних героїв буде житель Херсонської області, такий собі дядько Вова. Однак він раптово помер, і фільм довелося знімати як художній, із залученням акторів.
Фільм «Українські шерифи» отримав номінацію на американську премію «Оскар», проте з просуванням фільму Роману Бондарчуку довелося розбиратися самостійно. Зазвичай кінокомпанії витрачають мільйони на те, щоб домогтися прихильності членів комісії. Роман виявився в чужій країні, без знайомств і з необхідністю донести до дуже зайнятих людей свою інформацію. Довелося приймати допомогу від волонтерів, займатися дрібними послугами для комісії, заводити випадкові знайомства. Це не допомогло, але дало безцінний досвід.
Статки і джерело доходу
Фінансування для своїх фільмів шукає у приватних спонсорів в Україні та Європі.
Особисте життя і сім'я
Неодружений. Про особисте життя воліє не розповідати.