Буковський Роман Володимирович: біографія, сім’я та компромат на ексдепутата Київської облради
Роман Володимирович Буковський – великий бізнесмен і політик з Вишгорода прославився перебіжками з партії в партію і підозрюється в ухиленні від податків. Про нього повідомляє Політека.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
Біографія
Роман Володимирович Буковський народився 19 лютого 1979 року в селі Івангород Ічнянського району Чернігівської області.
Освіта
Буковський має дві вищі освіти. Після закінчення школи в 1996 році вступив до Київського національного економічного університету імені Гетьмана, де здобув фах економіста. З 2012 року навчався в Національній академії внутрішніх справ, отримавши в підсумку диплом юриста.
Сім’я
Роман Буковський має двох синів: Тимура і Володимира. Відомостей про дружину Романа Володимировича у відкритих джерелах немає.
Кар’єра
Ще студентом, в 1997 році, Буковський почав працювати менеджером. З 2001 по 2011 рік керував компаніями «Геолсервіс», «Профрембуд», і «Крісковській спиртовий завод» (першими двома — як директор, третьої — як в.о. директора).
Далі Роман Володимирович зосередився на будівельному бізнесі. В даний час він є директором будівельної компанії «Піалін», а також співвласником (50 відсотків акцій) компанії «Профрембуд Грузія».
Крім того, Роман Буковський є директором футбольного клубу «Межигір’я».
Свою політичну кар’єру Роман Буковський почав у 2014 році. Опозиційний блок висунув його в Верховну Раду, проте вибори програв.
У наступному році та ж політична сила висунула Буковського до Київської обласної ради, і на цей раз він зумів набрати потрібну кількість голосів. У цьому органі він очолив постійну комісію з питань молодіжної політики, спорту, фізичної культури та туризму.
Однак в травні 2019 року Шухевич Буковський достроково склав з себе депутатські повноваження. Він знову взяв участь в парламентських виборах, але тепер уже його підтримувала «Батьківщина». Втім, за підсумками голосування бізнесмен зайняв лише третє місце, отримавши 8,95 відсотка голосів, а крісло у Верховній Раді дісталося співробітниці телеканалу «1 + 1» Ользі Василевської-Смаглюк, висунутої «Слугою народу».
Компромат
Влітку 2019 року в Мережі з’явилася інформація про те, що Роман Буковський входить у двадцятку найбільших боржників по сплаті податків. У цьому списку він займає сімнадцяте місце, а його заборгованість складає 14,3 мільйона гривень.
А в січні цього ж року Національне агентство по запобіганню корупції викликало до себе для давання пояснень десятьох депутатів і чиновників з усієї України. У їх число потрапив і Буковський, на той момент ще депутат обласної ради. В ході перевірки відомство виявило в їх діяльності порушення корупційного характеру. Втім, на подальшу долю Буковського цей факт не позначився.
Це не перший подібний контакт Романа Сергійовича з НАЗК. За півтора місяца до цього його вже викликали на бесіду в це відомство.
«НАЗК встановило, що … Роман Буковський несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни у зв’язку з отриманням доходу від відчуження, а також придбанням у власність об’єктів нерухомого майна», – повідомляли медіа. Політик був ознайомлений з протоколом про адміністративне правопорушення.
У травні 2016 року ЗМІ повідомляли про те, як Буковський «віджимає» земельні володіння у села Нові Петрівці (Вишгородський район, Київська область), щоб організувати там забудову. Діє він у цьому заодно з сільським головою Родіоном Стареньким.
«Збільшивши територію села, його глава відразу вирішив будь-якими способами відібрати землі, які були відведені в приватну власність ще до включення цієї території в межі Нових Петрівців. Це все одно, що у вас будуть відбирати вашу власну квартиру на тій підставі, що змінився ЖЕК, який обслуговує будинок.
У серпні 2014 го сільрада прийняла рішення «Про оформлення права комунальної власності на земельні ділянки, що увійшли в межі села Нові Петрівці». У преамбулі рішення вказана благородна мета — забезпечення жителів села-учасників антитерористичної операції земельними ділянками.
Однак в тексті рішення про учасників АТО мова вже не йде», – писали тоді журналісти.
Декларація
Згідно з декларацією за 2018 рік, Роман Буковський не має нерухомої власності. Однак його старшому синові Тимуру належать 80-метрова квартира в Вишгороді та нежитлове приміщення площею 4,5 квадратних метрів. Вартість обох приміщень не вказана.
Що стосується самого Романа Володимировича, то він володіє п’ятьма наручними фірмовими годинами загальною вартістю 1 584 000 гривень. Транспортних засобів у нього немає. Йому належить 50 відсотків акцій зареєстрованої в Грузії компанії «Профрембуд Грузія» на суму 6 628 650 гривень, і в цій компанії він є кінцевим бенефіціаром.
За рік Буковський отримав 1649 гривень відсотків від «Універсал Банку» і 70 гривень від «Приватбанку». Як дивіденді від компанії «Профрент» йому дісталися 110 тисяч гривень, і ще 289 440 гривень він заробив від продажу нерухомого майна.
На рахунках в уже згаданих банках у Романа Володимировича зберігається 524 160 гривень, 389 доларів і 23 євро. Готівкою він має пів мільйона гривень. Також своєю власністю за інвестиційним договором він вказав 20 мільйонів гривень.