Роман Черняк
  • Дата народження
    24 серпня 1963
  • Країна
    Україна
Роман Черняк
5790

Роман Черняк

Роман Черняк: кременчуцький машинобудівник, підприємство якого зазнає збитків

Роман Черняк очолює Кременчуцький машинобудівний завод по виробництву автотехніки КрАЗ. Він регулярно висловлює своє невдоволення новою владою, обурюється, що не отримує від держави належних замовлень, не може знайти спільну мову з мером Кременчука, а також згадує, що при Януковичі долар був по вісім. Складна економічна ситуація призвела до серйозних збитків. Хоча бізнесмен і шукає шляхи розвитку компанії, у всіх бідах звинувачує державу.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Роман Євгенович Черняк народився 24 серпня 1963 року на Львівщині (село Лугове). З 2013 року - гендиректор великого підприємства ПАТ "АвтоКрАЗ", яке випускає автомобільну техніку КрАЗ для використання у воєнних та економічних цілях.

Сім'я

Підприємець одружений, має дітей і онуків.

Освіта

Після школи Роман Черняк навчався у Львівському політехнічному інституті, де вивчав будову автомобілів і тракторів. У 2001 році здобув другу вищу освіту в сфері менеджменту в Кременчуцькому державному політехнічному університеті. Нагороджений званням заслуженого машинобудівника України.

Кар'єра

У 1985 році Роман Черняк влаштувався на Кременчуцький автомобільний завод помічником майстра. Там він пропрацював до 1987-го, дослужившись за 2 роки до технолога третьої категорії, після чого пішов в армію.

Після військової служби Черняк повернувся на Кременчуцький машинобудівний завод, де за 8 років пройшов шлях від інженера-технолога до керівника цеху.

У квітні 1997 року його перевели на дочірнє підприємство холдингу "КрАЗПобуттехніка", де він спочатку працював керуючим цеху, пізніше отримав посаду заступника директора з виробництва, і врешті очолив підприємство.

У 2000 році Роман Євгенович отримує посаду директора Торгового дому в холдинговій компанії "АвтоКрАЗ". Пізніше його підвищили до заступника голови правління та комерційного директора підприємства, а згодом запропонували крісло генерального директора.

З 2004 по 2012 рік Роман Черняк керував дочірніми підприємствами холдингу - компанією ВАТ "Полтавський автоагрегатний завод", де виконував обов'язки комерційного директора, заступника голови правління, голови правління і генерального директора.

У 2013 році Черняк очолив ВАТ "АвтоКрАЗ", де працює донині. У 2015 році він також отримав посаду президента кременчуцького ФК "Ворскла".

Чутки і компромат

Скандальний виступ гендиректора "АвтоКрАЗу"

На початку 2015 року під час зустрічі Міністра економіки Айвараса Абромавичуса з представниками керівного активу Кременчука Роман Черняк, який очолює машинобудівне підприємство "АвтоКрАЗ", з трибуни "наїхав" на чиновників нової влади, в тому числі і на Петра Порошенка.

Його виступ викликав бурхливу реакцію всіх, хто був присутній на зустрічі. Все тому, що бізнесмен жорстко розкритикував дії політиків, які прийшли до влади в 2014-му.

Роман Черняк прямо з трибуни висловив Абромавичусу претензію стосовно того, що в Міністерстві не відповідають на листи компанії, а завод раз у раз перевіряють СБУ і Генпрокуратура, звинувачуючи "КрАЗ" у зриві оборонних замовлень.

Глава кременчуцького машинобудівного підприємства заявив, що в Кабміні "ходять всі красиві, в піджачках, а роботи немає", а також згадав, що при Януковичі долар був по вісім гривень.

Черняк назвав держзамовлення ганьбою

У вересні 2017 року Роман Черняк під час одного з брифінгів зазначив, що ті замовлення, які держава дає Кременчуцькому автозаводу - це "сором і ганьба".

За словами гендиректора ПАТ "АвтоКрАЗ", замовлень від української влади компанія майже не отримує. Свідченням цього є те, що для держави завод виробляє менше сотні автомобілів в рік.

Черняк також звинуватив мера Кременчука в некомпетентності через те, що чиновник одного разу сказав, що автомобілі, які випускає КрАЗ, не підходять для використання міськими комунальними службами.

"Може, це у нього вдома там щось не підходить до ліжка або до лампочки, а це уніфікована техніка", - заявив Черняк меру, припустивши, що справа в грошах, які чиновники не хочуть виділяти.

Оскільки інформація про те, яку військову техніку і в якій кількості замовляють Збройні сили України, Нацгвардія, Поліція, Прикордонні війська та інші структури, знаходиться під секретом, повну статистику про обсяги виробництва заводу дізнатися не можна.

Розширення лінійки техніки, що випускається

Економічні труднощі на світовому ринку спонукали керівництво Кременчуцького автозаводу розширити модельний ряд вироблених транспортних засобів.

У 2016 році машинобудівники вже підготували до виробництва абсолютно новий середньотонажний автомобіль великої потужності, який здатний підняти вантаж вагою 6 тонн. Разом з тим, інженери "АвтоКрАЗу" почали розробляти малотоннажні машини, які піднімають близько 3 тонн вантажу.

Як зазначив гендиректор заводу Роман Черняк, підприємство планує в недалекому майбутньому запустити виробництво автобусних шасі. При цьому, бізнесмен не зміг сказати, буде він сам випускати автобуси чи лише поставляти шасі на інші заводи.

Не упустив директор "АвтоКрАЗу" й інші можливості збільшити обсяги виробництва. Так, ще в 2017 році Роман Черняк почав переговори з аграрним сектором Академії наук України, пообіцявши найближчим часом випустити сільськогосподарську техніку (наприклад, трактор).

За словами бізнесмена, заводу зараз доводиться нелегко. Багато українських постачальників через складну економічну ситуацію припинили співпрацю, тому "АвтоКрАЗу" довелося шукати нових, в тому числі і на закордонних ринках. Так підприємство вийшло на іноземних постачальників з Німеччини, Туреччини, Чехії, Словаччини, а це в свою чергу призвело до підвищення якості продукції, що випускається.

Черняк потрапив в список тих, проти кого Росія ввела санкції

1 листопада 2018 року вийшло розпорядження Президента Російської Федерації про введення особливих заходів стосовно тих жителів України, які нібито несуть загрозу інтересам Російської держави. У список занесли багатьох політиків, бізнесменів, суддів та інших впливових осіб нашої країни.

Разом з сотнями українців і десятками підприємств в "чорний список" Росії потрапив і гендиректор машинобудівної корпорації "АвтоКрАЗ" - Роман Черняк.

Статки і джерела доходів

Станом на 2012 рік холдингова компанія "АвтоКрАЗ" випускала більше 30-ти базових моделей автомобільної техніки, а також більше 250-ти модифікацій і комплектуючих до неї. Машини КрАЗ застосовуються у військових і економічних цілях.

За деякими даними, за 2012 рік на Кременчуцькому заводі було вироблено майже 800 автомобілів. Це означає, що продуктивність підприємства знизилася на 3% в порівнянні з попереднім роком.

Як зазначав у одному з інтерв'ю гендиректор холдингу "АвтоКрАЗ" Роман Черняк, з кожного проданого автомобіля на оплату податків і зарплати йде приблизно по 100 тисяч гривень.

ПАТ "АвтоКрАЗ" - єдине в Україні підприємство, яке виробляє великовантажні автомобілі - отримало за 2017 рік на 15% менше доходу, ніж в попередньому. Чистий прибуток компанії склав 1,05 мільярд гривень.

Кількість випущеної в 2017 році автомобільної техніки глава підприємства називати відмовився. Зате повідомив, що на вітчизняному ринку було продано 81% всієї реалізованої автотехніки, велика частина з якої була замовлена цивільним сектором. Інших 19% випущених машин було відправлено до країн СНД і далекого зарубіжжя.

Попри зниження виробництва і значні збитки, сума яких за 2017 рік склала 235,5 мільйонів гривень (на 24,7% більше, ніж за попередній рік), керівник "АвтоКрАЗу" вклав в утримання заводу близько 1,8 мільйона гривень.

Згадки про персону