Ісаєнко Роман Миколайович: голова Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками
Ісаєнко Роман Миколайович — наприкінці 2022 року його намагався підкупити індійський бізнесмен, який хотів ввезти в Україну препарати, що належать до прекурсорів та наркотичних лікарських засобів
Біографія
Роман Миколайович Ісаєнко народився 1 серпня 1982 року в селі Побережка Богуславського району Київської області.
Освіта
Після закінчення в 1999 році сільської школи Роман вступив до Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Через шість років став дипломованим лікарем.
У 2012 році Ісаєнко здобув другу вищу освіту за спеціальністю "Державне управління у сфері охорони здоров'я" в Національній академії державного управління при Президентові України.
Сім’я
Роман одружений на Катерині Назаренко. У 2019 році основним місцем її роботи була Київська обласна клінічна лікарня. За сумісництвом Катерина працювала в науковому центрі стоматології та ультразвукової хірургії. Дітей у подружжя немає.
Кар'єра
З серпня 2005 по лютий 2008 року Роман проходив інтернатуру в Бориспільській центральній районній лікарні. Паралельно він стажувався в Київській обласній державній адміністрації за програмою стажування молоді. У підсумку Роман вирішив працювати на державній службі.
До кінця 2008 року Ісаєнко трудився в Головному управлінні охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації. Він обіймав посаду головного спеціаліста відділу медичного страхування, матеріального та кадрового забезпечення управління економічного планування, фінансово-бухгалтерського обліку та медичного забезпечення. Потім до липня 2017 року Роман керував цим відділом.
Ісаєнко був помічником депутата VI скликання Київської обласної ради від Партії регіонів Олега Ременника.
З 2014 по 2016 рік Ісаєнко входив до складу Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України. Паралельно з цим (до 2017-го) він також був експертом Головної акредитаційної комісії при вітчизняному МОЗ.
Восени 2017 року основним місцем роботи Ісаєнка стала Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Перший рік він був заступником голови Служби.
У вересні 2018 року уряд відсторонив очільницю Держлікслужби Наталію Гудзь і першого заступника голови Служби Владислава Ціліна через виявлені факти необґрунтованого введення заборон на різні вакцини. Після перевірки заборон і визнання їх протизаконними, 21 листопада уряд звільнив Гудзь.
З 29 листопада 2018 по 13 березня 2019 року Ісаєнко виконував обов'язки керівника Держлікслужби. А потім після перемоги на конкурсі Роман був затверджений Кабінетом міністрів на цій посаді вже без приставки "в. о."
Наприкінці 2022 року підприємець та громадянин Індії Анудж Гоел хотів привезти до України препарати, які належать до прекурсорів та наркотичних лікарських засобів. Щоб отримати на це дозвіл, бізнесмен запропонував Роману Ісаєнку хабар розміром в десять тисяч доларів.
Але керівник Держлікслужби “здав" іноземця антикорупційним органам. Детективи НАБУ затримали Гоела на гарячому при передачі грошових коштів.
Влітку 2023 року суд виніс вирок бізнесменові у вигляді 5 років позбавлення волі. Але через те, що він визнав свою провину і пішов на угоду зі слідством, його звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном у два роки. За угодою Гоел зобов'язався перерахувати десять мільйонів гривень на спеціальний рахунок Фонду United 24 на проєкт Армія дронів.
Компромат
Навесні 2019 року Національне агентство із запобігання корупції проводило повну перевірку електронної декларації Ісаєнка за 2017 рік. За її підсумками було установлено, що Роман подав недостовірні дані щодо своєї посади, члена своєї сім'ї (матері), а також не вказав право користування об'єкта, яке є його зареєстрованим місцем проживання.
Декларація
Згідно з електронною декларацією за 2019 рік, Роман володів двома земельними ділянками в Київській області: в селі Зоря Броварського району (1200 кв.м) і селі Горохове Кагарлицького району (2 га). У рідній Побережці йому належала частина житлового будинку (81,2 кв.м). У Києві Ісаєнко безкоштовно користувався квартирою площею майже 44 квадрати.
У квітні 2010 року Роман купив автомобіль Mazda 6 2007 року випуску (не вказав вартість). Влітку 2017 року він придбав Volkswagen Golf 2012 року випуску. За машину Ісаєнко віддав 180 тисяч. Роком раніше дружина чиновника купила автомобіль тієї ж марки, але 2015 року випуску і заплатила за нього 480 тисяч.
У 2019 році сукупний дохід Романа склав майже сімсот тисяч гривень. Катерина отримала 59 тисяч гривень. Банківських рахунків Роман і Катерина не мали. Готівкою Ісаєнко задекларував десять тисяч євро і 12 тисяч доларів. У його дружини було 64,5 тисячі доларів.
Інформації про поточні декларації голови Держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.