Роман Іванісов
Роман Іванісов
2892

Роман Іванісов

Іванісов Роман Валерійович: нардеп, у якого знайшли непогашену судимість

Роман Іванісов - Фото 1

Іванісов Роман Валерійович: народний обранець, у якого виявили серйозні помилки молодості.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Іванісов Роман Валерійович народився 2 листопада 1978 року у місті Бердянськ Запорізької області.

Освіта

Роман Іванісов за освітою юрист. Однак за одними даними, диплом про вищу освіту він здобув у рідному Бердянську, за іншими - у Запоріжжі.

Сім'я

Роман Іванісов одружений. Дружину звуть Марина. У Іванісових двоє дітей: Данило (2008 року народження) та Марко (2014). Дружина депутата займалася бізнесом у правовій сфері, оренди майна, а також торговим посередництвом.

Роман Іванісов - Фото 2

Кар'єра

З 1999 року Іванісов почав підприємницьку діяльність. Разом з партнерами він заснував кілька компаній. Роман розвивав бізнес у напрямку енергозберігаючих технологій, був на чолі компанії «Костопільтеплоагроінвест». До 2019 року Роман Іванісов обіймав посаду юриста у компанії «Проф Дез Контроль Плюс».

У 2010 році Іванісов зайнявся суспільно-політичною діяльністю. У цьому році Роман став депутатом Рівненської обласної ради. Згідно з офіційною біографією, з його допомогою у країну була залучена іноземна інвестиція на суму у вісім мільйонів євро.

Через п'ять років Роман знову балотувався у цей орган влади. Але повторно зайняти крісло в облраді йому не вдалося. У сьомому скликанні українського парламенту (2012-2014) він був помічником народного обранця, "ударівця" Віталія Чугуннікова.

Роман Іванісов - Фото 3

Роман Іванісов брав участь у Євромайдані. Він був волонтером та заступником коменданта майдану. З початком АТО, брав участь у передачі гуманітарної допомоги солдатам. У 2015-2016 роках Роман був помічником керівника Рівненської обласної державної адміністрації Віталія Чугуннікова.

У 2019 році Іванісов став членом партії «Слуга народу». З цією політсилою він взяв участь у позачергових парламентських виборів. Йшов по мажоритарному округу номер 153 (Рівненська область).

Своєю метою №1 у парламенті Роман називав відновлення великих проєктів у промисловості та інфраструктури. Для цього передбачається залучення іноземних інвестицій. Згідно з його передвиборчою програмою, він мав намір усунути олігархічну монополію і припинити дію махінації під назвою «Роттердам +».

Роман Іванісов - Фото 4

Іванісов також обіцяв збільшити видобуток вітчизняного газу та зайнятися розвитком зеленої енергетики. Крім цього, Роман збирався провести реформу у ЗСУ та підвищити заробітки солдатів. У передвиборчій програмі значилося також очищення й перезапуск прокуратури, СБУ, а також антикорупційних органів.

За результатами виборів Роман отримав 35,91% підтримки. За найближчого опонента, самовисуванця Юрія Вознюка проголосували 22,63%.

Роман Іванісов - Фото 5

Таким чином, Роман Іванісов отримав депутатський мандат. Він входить до складу антикорупційного комітету. Іванісов є заступником співголови групи з міжпарламентських зв'язків з Хорватією, член групи з міжпарламентських зв'язків з Об'єднаними Арабськими Еміратами, Кіпром та Сполученими Штатами Америки.

За чотири місяці роботи народний обранець зробив 13 депутатських запитів та взяв участь у створенні трьох законодавчих ініціатив.

Компромат

У листопаді 2019 року експарламентарій Ігор Мосійчук на своєму телеграм-каналі повідомив, що "слуга народу" у 1990-і роки був засуджений та відбував покарання за зґвалтування неповнолітньої.

Роман Іванісов - Фото 6

Колишній нардеп від "Радикальної партії" опублікував знімок написаної від руки реєстраційної картки зі слідчого ізолятора. Прізвище "Іванісов" у ній відсутнє. Є тільки ім'я та по батькові (Роман Валерійович), а також дата народження (2 листопада 1978 року), що збігаються з даними "слуги народу" Іванісова.

За інформацією ЗМІ, майбутнього депутата затримали восени 1995 року у Запорізькій області. Йому інкримінували злочини, передбачені "ч. 3 ст. 117 Кримінального кодексу України (зґвалтування неповнолітньої) та ч. 2 ст. 118 (зґвалтування неповнолітньої неприродним чином)".

Три дні він провів у СІЗО, а потім за рішенням суду був відпущений на свободу. Однак через місяць Іванісов був затриманий повторно. "21 березня 1996 року був засуджений до трьох з половиною років позбавлення волі, з яких у виправній колонії відбув два з половиною роки".

На наступний день Іванісов спростував дану інформацію та навіть надав довідку про несудимість.

Роман Іванісов - Фото 7

Парламентарій написав у facebook, що це фейк, причиною поширення якого є його антикорупційна діяльність. Він стверджував, що "замовлення" на нього прийшло з серверів, які знаходяться у Сполучених Штатах. А на простори Укрнета він потрапив через російські сайти, вбирають у себе всяке сміття.

Однак Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підтвердив, що Іванісов дійсно сидів у в'язниці. Однак він повідомив, що судимість погашена. Також Рябошапко заявив, що перевірка проводилася не його відомством, а "відповідними органами".

У самому ГПУ було заявлено, що "інформація про підтвердження погашеної судимості одного з народних депутатів України, озвучена сьогодні під час брифінгу у Генеральній прокуратурі, не є підтвердженою".

Керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запропонував на час перевірки правоохоронцями інформації про судимість Іванісова призупинити його членство у фракції. Робити цього фракції не довелося, так як народний депутат призупинив своє членство особисто. На початку грудня на засіданні парламенту Романа Іванісова виключили з лав "Слуги народу".

За словами спікера парламенту Дмитра Разумкова, Іванісова насильно змусити скласти депутатський мандат неможливо. Але він може піти добровільно. Очільник парламенту вважає, що це було б найкращим його рішенням, адже "цей скандал б'є по нас усіх і з точки зору професійної, і з точки зору політичної, і з точки зору - просто по-людськи".

Крім того, у своїй біографії Роман Іванісов вказував, що диплом юриста він отримав то у бердянському, то у запорізькому виші. При цьому навчався він у період з 1995 по 2000 рік. Однак у "судовому вироку Пологівського районного суду зазначено, що злочин Іванісов з трьома друзями скоїли у вересні 1995 року. У той час депутат працював офіціантом у Бердянському барі та не був студентом".

Роман Іванісов - Фото 8
Роман Іванісов - Фото 9

Журналісти сайту "Четверта влада" відправили запити у зазначені вищі навчальні заклади. Обидва вища відповіли, що такий студент у них не значився.

Декларація

Народний депутат не подавав електронної декларації про свої доходи за минулий рік.

Однак відомо, що Роману Іванісову належать дві квартири (у Бердянську та Запоріжжі). Нардеп проживає у квартирі, розташованій у Солом'янському районі Києва. Його дружина володіє квартирою у тому ж районі. Також у Марини в розпорядженні земельна ділянка та житловий будинок у селі Рокитне Рівненської області. Крім того, вона володіє частиною земельної ділянки у Бердянську.

Посилання

Сайт

Instagram

Facebook

Facebook

Відео

Згадки про персону