Роман Лещенко
  • Дата народження
    23 листопада 1988
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Роман Лещенко
3657

Роман Лещенко

Лещенко Роман Миколайович: міністр АПК и ексдепутат Жашківської районної ради

Лещенко Роман Миколайович — юрист, викладач, агропідприємець, колишній депутат райради від Радикальної партії, який в грудні 2020 року призначений на посаду очільника аграрного відомства.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео 

Біографія

Роман Миколайович Лещенко народився 23 листопада 1988 року в селі Пеніжкове Христинівського району Черкаської області.

Освіта

Лещенко після школи збирався стати аграрієм і вступити в Уманський аграрний університет. Але потім Роман передумав і отримав диплом юриста. У 2011 році він закінчив національний університет в Києві. 

Через чотири роки Роман захистив кандидатську дисертацію на тему «Фінансово-правове регулювання офшорних механізмів». Лещенко спеціалізується на фінансовому, банківському та податковому праві.

У 2018 році він став автором монографії «Фінансово-правове регулювання офшорних механізмів» і співавтором навчального посібника «Фінансове право».

Сім'я

Батьки Лещенко — фермери, які займаються вирощуванням пшениці і ячменю. Роман одружений на Аллі Лещенко. Наприкінці 2020 року вона стала керувати бізнесом чоловіка. У подружжя двоє дітей: Микола і Геннадій.

Кар'єра

Офіційно Роман почав працювати ще зі студентської лави. Протягом чотирьох років (2007-2011) Лещенко був співробітником фірми OSG Group. Починаючи стажистом, він досяг посади головного юридичного консультанта. У 2012 році Лещенко зайнявся агробізнесом, створивши і очоливши групу компаній «Агродар».

З 2013 року він також викладає на юридичному та економічному факультетах КНУ ім. Т.Г. Шевченка. У тому ж році Лещенко заснував і став керуючим партнером компанії «Український аграрний центр», яка займається аграрним консалтингом. Він був керівником ТОВ «Дакота Агро Інвестментс» та ТОВ «Агродар-Канівці».

До грудня 2020 року Роману належало ряд компаній в Черкаській області:

  • ТОВ «Прогрес» — вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур;
  • ТОВ «Прогрес-Молоко» — розведення великої рогатої худоби молочних порід;
  • ТОВ «Іллюмін» — складське господарство.

У 2015 році Роман був обраний депутатом Жашківської районної ради від Радикальної партії Олега Ляшка. За Лещенко проголосувала 45% виборців 18-го округу (села Нагірна, Костянтинівка, Побійна). У райраді він був членом депутатської групи «Жашківчани» і постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, місцевого самоврядування, правової політики, законності і правопорядку.

У жовтні 2019 року президент Зеленський призначив Лещенко своїм Уповноваженим із земельних питань. Займався питаннями земельної реформи. 

У червні 2020 року Роман очолив Держслужбу з питань геодезії, картографії та кадастру. У вересні того ж року він звернувся до антикорупційних органів із заявою про спробу підкупу.

Виконуючий обов'язки керівника Хмельницького обласного управління Госгеокадастра Юрій Климко разом зі спільником запропонував Роману 170 тисяч доларів за видання наказів на виділення землі на підставних осіб. У грудні 2020 року під час передачі «завдатку» в сумі 25 тисяч доларів співробітники НАБУ і САП затримали підозрюваних.

Ще на початку 2020 року з'явилася інформація про відновлення роботи окремого аграрного міністерства, яке за рік до цього об'єднали з Міністерством розвитку економіки і торгівлі.

Влітку того ж року прем'єр Денис Шмигаль відзначав, що не може знайти підходящу кандидатуру для новоствореного відомства. Але вже в середині грудня голова Кабміну представив в парламенті кандидатуру Романа Лещенко. Народні депутати 242 голосами підтримали постанову про його призначення на посаду очільника Міністерства аграрної політики і продовольства.

Член Постійної правничої комісії Вченої Ради Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Компромат

Наприкінці 2020 року в пресі з'явилася інформація про можливу корупційну діяльність Лещенко. Повідомлялося, що двома роками раніше Роман керував сільськогосподарським підприємством з іноземними вкладеннями.

За словами засновника фірми, громадянина США, Лещенко зловживав своїм службовими обов'язками з метою виведення оборотного капіталу на підконтрольні йому рахунки організації. У результаті таких дій агрофірма зазнала серйозної шкоди.

ЗМІ писали, що влітку 2021 року НАБУ відкрило кримінальне провадження про можливе декларування недостовірної інформації Романом Лещенко. У декларації за 2019 рік чиновник вказав, що вартість його квартири становить 2,8 мільйона гривень. У наступній декларації ця нерухомість «подешевшала» на 2,6 мільйона гривень.

Також детективи НАБУ виявили, що ціна машини міністра в деклараціях за 2019 і 2020 роки не збігається. Якщо в 2019 році Лещенко вказав, що купив Toyota Land Cruiser за 698 тисяч гривень, то в 2020 році — за 695 тисяч.

Декларація

У травні 2020 року Роман Лещенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Новий міністр не володіє власною нерухомістю. Земельна ділянка (0,16 га) і житловий будинок (41,1 кв. м) в селі Нагірна Черкаської області зареєстровані на ТОВ «Прогрес».

На цю ж фірму оформлений автомобіль Renault Duster 2019 року випуску, на якому їздить Роман за дорученням. Крім того, у Лещенко є власний автомобіль — Toyota Land Cruiser 150 2013 року випуску. У дружини чиновника в Києві є квартира (113,6 кв. м) та машина Volkswagen Tiguan 2013 року випуску.

За 2019 рік сукупний дохід Романа склав 198 тисяч гривень. Дружина Лещенко поповнила сімейний бюджет на 161,5 тисячі гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) Роман Лещенко в декларації не відобразив.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону