Роман Машовець
    Роман Машовець
    1012

    Роман Машовець

    Машовець Роман Васильович: заступник Керівника Офісу Президента з питань національної безпеки і оборони

    Роман Машовець - Фото 1

    Машовець Роман Васильович — ветеран військової розвідки та спеціального призначення, один з творців Сил спеціальних операцій ЗСУ

    1. Біографія
    2. Освіта
    3. Сім’я
    4. Кар’єра
    5. Компромат
    6. Декларація

    Біографія

    Роман Васильович Машовець народився в 1976 році

    Освіта

    Роман отримав середню і вищу військову освіту. Атестат зрілості він отримав у Київському військовому ліцеї. Потім Машовець став дипломованим розвідником після закінчення Київського інституту Сухопутних військ. Військове управління в міжнародних відносинах вивчав у стінах Об'єднаного інституту військової розвідки при Нацакадемії оборони.

    Сім’я

    Дружину Романа звуть Вікторія. Вона співробітниця столичної компанії "Кодокан
    Дістріб'юшн" (основний вид діяльності — гуртове поширення косметичних засобів і побутової хімії). У 2020 році їй належало по 25% корпоративних прав у двох фірмах: "Рейнбоу Україна" (будівництво житлових і нежитлових будівель) і "Севен Ворлдс" (Неспеціалізована гуртова торгівля).

    У подружжя двоє синів: Андрій і Олександр.

    Роман Машовець - Фото 2

    Кар'єра

    Велика частина кар'єри Машовця пов'язана з армією в цілому і розвідкою в частості. Через специфіку служби багато в роботі Романа залишається поза офіційною біографією. Але відомо, що він почав службу в морському спецназі. Був бойовим плавцем. Потім став співробітником у підрозділах Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

    Машовець кілька разів був у складі українського контингенту в гарячих точках світу. Він брав участь у миротворчих місіях в Африці та на Близькому Сході.

    Влітку 2014 року Роман зайнявся організацією військово-технічної допомоги для Збройних сил України. Став одним з авторів закону Сил Спеціальних Операцій. Після початку бойових дій на Донбасі, Машовець здійснив понад два десятки відряджень в зону проведення Антитерористичної операції.

    Він очолював військово-політичний сектор центру оборонної реформи. У 2019 році основним місцем роботи Романа було ПрАТ "Українсько-канадське спільне товариство "Торонто-Київ" (надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна).

    Також він був членом кількох громадських організацій: "Фонд національна платформа", "Фонд здорова нація" та "Центр оборонних реформ".

    Роман Машовець - Фото 3

    Роман заснував благодійну громадську організацію "Національні цінності України". Її основним завданням стало відстеження сучасних тенденцій в секторі національної безпеки та оборони, дослідження реального стану української армії, підготовка аналітичних доповідей для українських і американських державних структур, дослідження питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

    У квітні 2020 року він був призначений на посаду заступника Керівника Офісу Президента Андрія Єрмака з питань національної безпеки та оборони. Одним з головних завдань, поставлених перед ним, є завершення роботи над підготовкою Стратегії національної безпеки та оборони країни, а також іншими важливими документами.

    Влітку того ж року Машовець увійшов до складу Нацради з питань антикорупційної діяльності.

    На початку 2023 року з'явилася інформація, що Роман може змінити Кирила Буданова в кріслі голови Головного розвідувального управління. Однак останній залишився на своїй посаді. У пресі “сватали" Машовця на пост керівника СБУ.

    Роман Машовець - Фото 4

    Компромат

    У 2020 році білоруське КДБ під Мінськом заарештувало 33 бойовиків з ПВК "Вагнер", яких "вели" українські спецслужби та планували затримати за участь у бойових діях на Донбасі. Пізніше білоруси передали "вагнерівців" Росії, а там бойовики швидко вийшли на свободу.

    У пресі почали шукати того, хто міг зірвати спецоперацію і злити інформації білоруським та російським спецслужбам. Одним з них називали Машовця. ЗМІ писали, що він був у кабінеті Президента, коли обговорювалося питання по бойовиках.

    Коли стало відомо про те, що журналісти-розслідувачі з Bellingcat готують документальний фільм про затримання "вагнерівців" в Мінську, Роман разом з главою ГУР Кирилом Будановим їздили до Великобританії. Вони пробували переконати MI-6 не допустити виходу фільму.

    Декларація

    З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій у 2022 році тимчасово закрито.

    Але відомо, що згідно з довоєнними податковими звітностями у чиновника і його сім'ї не було ніякої нерухомості. У Вікторії Машовець був автомобіль Hyundai Tucson 2016 року випуску. Машину дружина Романа придбала у 2017 році за 840 тисяч гривень.

    Роман Машовець - Фото 5
    Згадки про персону