Опімах Роман Євгенович: голова Державної служби геології та надр України
Опімах Роман Євгенович — ЗМІ називають його головним махінатором, шахраєм і розтратником українських природних надр
Біографія
Роман Євгенович Опімах народився 8 лютого 1983 року в місті Київ, Україна.
Освіта
Роман має диплом магістра міжнародних відносин. У 2006 році закінчив столичний національний університет. За програмою стипендій Уберта Х. Хамфрі Опімах навчався в американських вишах (в Мічигані та Луїзіані).
Сім’я
Батько чиновника — Євген Миколайович (1949 р.н.). Довгі роки працював у президентській Адміністрації (1995-2014), де очолював Управління адміністративними будівлями Державного управління справами.
Кар'єра
Завдяки старанням батька відразу після закінчення Київського національного університету Роман був прийнятий на роботу в Адміністрацію Президента. Пропрацювавши п'ять років Опімах перейшов в координаційний центр з впровадження економічних реформ. З 2011 по 2014 рік він займався реформами в галузі нафти та газу.
Потім до червня 2015 року Опімах керував координаційним центром зі зв'язків з урядом в президентській Адміністрації. Паралельно, з цим, з 2014 року Роман був радником Міністра енергетики та вугільної промисловості.
З квітня 2016 по листопад 2019 року він обіймав посаду виконавчого директора Асоціації газодобувних компаній України. У листопаді 2019 року Кабінет Міністрів призначив Опімаха головою Державної служби геології та надр України.
Компромат
Видання Антикор повідомляло про те, що Опімах — розтратник природних надр нашої країни. Зазначалося, що в першому кварталі 2019 року Держслужба геології та надр направила до бюджету двісті мільйонів гривень. Наступного року, коли Роман вже очолив установу, ця сума скоротилася у двадцять разів.
Журналісти звинувачували чиновника в тому, що він збагачується коштом того, що роздає ласі шматки землі олігархам. У НАК "Надра України" Опімах поставив людину, близьку до експрезидента Петра Порошенка. У керівництво "Кіровгеологія" він ввів протеже скандального Миколи Злочевського, олігарха та ексміністра часів Януковича.
Крім того, за сприяння Романа спецдозвіл на видобуток газу в Тинівському родовищі отримала приватна фірма. Хоча раніше його розробляло ДП "Західукргеологія". Таким чином чиновник поставив на межу банкрутства державне підприємство.
Декларація
Згідно з декларацією за 2019 рік, Опімах мав одну квартиру в Києві (46,6 кв.м). У лютому 2020 року Роман придбав за чотири мільйони квартиру, площею в 116 "квадратів". Ще дві квартири задекларовано у чиновника як об'єкт користування. Вони належали родичам Опімаха. У липні 2019 року Роман купив за мільйон гривень автомобіль Subaru Forester.
Річний оклад у 2019-му році виконавчого директора Асоціації газодобувних компаній України склав понад десять мільйонів гривень. У Держслужбі геології та надр Роман отримав лише 47 тисяч. Якесь рухоме майно Опімах продав за 50 тисяч. У грудні 2019 року чиновник як премію отримав 4,3 мільйона гривень.
Готівкою у Романа було 150 тисяч доларів і 50 тисяч євро. У банках він зберігав 4,6 мільйона гривень. У компанію АТ "Маріон Інвест" Опімах вклав 4,1 мільйона гривень.
Інформації про поточні декларації Романа Опімаха немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.