Роман Романюк
Роман Романюк
1190

Роман Романюк

Романюк Роман Сергійович: депутат Київради від УДАРу та екснардеп двох скликань Верховної Ради

Роман Романюк - Фото 1

Романюк Роман Сергійович — ЗМІ називають його «решалой», який спеціалізується на зв'язках з суддями, прокурорами та іншими представниками юстиції.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Роман Сергійович Романюк народився 18 жовтня 1961 року в місті Чернівці.

Освіта

У Чернівцях Роман закінчив ПТУ №2, отримавши спеціальність монтажника електрорадіоапаратури. Потім був призваний до лав радянської армії (служив у спортивній роті).

Після демобілізації Роман вступив до Київського державного університету імені Т. Шевченка. У 1988 році Романюк отримав тут диплом юриста. У 2004 році він став дипломованим держуправлінцем після закінчення Національної академії державного управління при Президентові України.

Має звання Заслуженого юриста України.

Сiм'я

У віці трьох місяців Романюк залишився сиротою. Виховувався в дитячому будинку.

Роман одружений на Лілії Романюк. У 2019 році вона займалася підприємництвом, працювала в Київській міській клінічній лікарні №8 та Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

У подружжя є донька Анастасія. Вона одружена з генеральним директором КП «Київпастранс» Дмитром Левченком.

Кар'єра

Отримавши диплом юриста в 1988 році Романюк став співробітником органів виконавчої влади Київської міської державної адміністрації. Працював в юридичному відділі. З 1997 по 2007 рік він був заступником начальника і начальником управління взаємодії з судами, правоохоронними органами та органами юстиції КМДА.

Роман Романюк - Фото 2

У 2007 році Роман очолив благодійну організацію «Фонд правоохоронних органів столиці». З 2009 по 2010 рік Романюк був очільником політичної партії «Нова Країна», яка пізніше стала партією УДАР.

У 2008 році Роман обрався до Київради. Був заступником голови постійної комісії з питань дотримання законності, правопорядку і запобігання корупції. Через чотири роки він пересів у крісло народного депутата.

До парламенту VII скликання Роман пройшов під 12-м номером у списку УДАРу. Був членом однойменної фракції і заступником комітету з питань верховенства права та правосуддя. У 2014 році Романюк переобирався в Верховну Раду.

Роман Романюк - Фото 3

На цей раз він балотувався під №25 у списку БПП «Солідарність». У VIII скликанні ВР політик входив до складу фракції БПП і правового комітету. Роман був керівником підкомітету з питань правового статусу Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Нардеп входив до складу Центральної Ради партії БПП «Солідарність». Він був членом ради щодо судової реформи при Президентові України.

У 2020 році Романюк успішно балотувався до Київради від УДАРу по 8-му виборчому округу. На момент виборів він займав посаду заступника директора з правових питань ТОВ «Всеукраїнська служба безпеки». Він очолює київську міську організацію УДАР.

Компромат

Працюючи в управлінні взаємодії з судами, правоохоронними органами та органами юстиції КМДА «десять років чиновник Романюк досить успішно спілкувався з колегами-юристами, які віддали перевагу реальній діяльності перед уявною. Загадкою залишається сама форма взаємодії. «Телефонне право» успішно пережило межі двох століть і зміну суспільно-політичної формації країни.

Навряд чи, робота Романюка полягала у вирішенні нагальних питань ремонту відділень міліції, просочених духом «совкової» казенщини, з убогими меблями і стінами пофарбованими в моторошні кольори олійною фарбою. Взаємодія передбачала зовсім інше. Романюк транслював думку своїх шефів.

Суддям — про бажані для адміністрації випадки розгляду справ, прокурорам — про найбільш зручний напрямок контрольної діяльності, міліцейським чинам — про об'єкти або суб'єкти підвищеної уваги. Тоді всюди панував бартер, баш на баш», — пише видання «Газета Патріот».

Роман Романюк - Фото 4

Журналісти відзначають, що «коли народних депутатів, нарешті, зобов'язали включати в щорічну декларацію не тільки всю особисту власність, а й членів сім'ї, тут же висвітилося повна невідповідність розміру заробітної плати в минулому звичайного чиновника КМДА, а нині народного обранця з кількістю нерухомості, житла і автомобілів, зазначених у документі.

У столиці у Романюка шикарна квартира 101 м² і ще більш шикарний гараж — 73 квадратних метрів. На околиці Києва у народного депутата є земельна ділянка: 1000 м². Житловий будинок нардепа за площею можна порівняти з розмірами ділянки — 554 м². Судячи з усього, забезпечення взаємодії та керівництво фондом досить прибуткова робота».

«У «Блоку Петра Порошенка» у Верховній Раді і поза її є «рішала», який спеціалізується на зв'язках з суддями, прокурорами та іншими представниками юстиції. Йдеться про Олександра Грановського. Останнім часом на нього вилилася сила-силенна компромату, та й сам він серйозно задумався покинути Україну. Святе місце пустим не буває. БПП не осиротіє без Грановського.

У фракції підготовлена ​​гідна заміна — Роман Романюк. Він навіть багато в чому краще колишнього професійного «рішали». У Романюка хоч є диплом про вищу освіту. Ще він не прогулює засідань у Верховній Раді, а за кількістю зв'язків, придбаних за довгі роки перебування в КМДА, він цілком може перевершити Грановського.

Кулуарна слава про здібності Романа Романюка поширилася далеко від Києва. Про діловий характер нардепа прекрасно інформовані в невизнаній ДНР. На перехопленому СБУ записи телефонних переговорів 2-х командирів незаконних формувань не раз згадується прізвище «Заслуженого юриста України».

Роман Романюк - Фото 5

Бойовики жваво обговорювали проведення грошового траншу з України в ОРДЛО. Гроші від глави ХК «Київміськбуд» Ігоря Кушніра через ПАТ «Крісталбанк», який продовжує діяльність на відірваній від України території, повинні опинитися в їх руках. Не маючи можливості безпосередньо впливати на проведення складної процедури, бойовики обговорюють гарантії того, що їх не «кинуть».

Як тільки один з них почув прізвище Романюка, всі питання відпали самі собою. Кращого гаранта угоди для них бути і не могло. Романюк — людина серйозна і порядна. Одним словом — справжній заслужений юрист. Навіть комісійні за участь бере цілком прийнятні. Всього 3-5% від суми переказу».

За інформацією громадського руху «Чесно» у вересні 2016 року Роман Романюк займався кнопкодавством.

Декларація

У березні 2020 року Роман Романюк опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Роман Романюк - Фото 6

Політик володіє житловим будинком (553,7 кв. м), земельною ділянкою (1000 кв. м) і квартирою (202,7 кв. м) в Києві. У столиці Роман орендує нежитлове приміщення (18,5 кв. м). Дружині Романюка належить дві ділянки землі: в Києві (1175 кв. м) та селі Пірнове (980 кв. м), а також столична квартира (101,3 кв. м).

З цінного рухомого майна екснардеп задекларував троє наручних годинників, п'ять ікон і дві картини. Автомобілем у подружжя Романюків володіє тільки Лілія. Вона пересувається на Volkswagen Tiguan 2017 року випуску за 1,047 мільйона.

За 2019 рік Роман заробив 2,2 мільйона гривень. Лілія поповнила сімейний бюджет на 1,2 мільйона гривень. У банках Романюк зберігає 385 тисяч доларів і 8,2 мільйона гривень. Готівковими коштами він задекларував 703 тисячі гривень та 57 тисяч доларів. Ще 569,7 тисячі гривень політик зберігає в дорогоцінних металах. У його дружини 54 тисячі доларів, 125,6 тисячі гривень і 47,9 тисячі євро. Готівкою у Лілії Романюк 50 тисяч доларів і по 2,7 тисячі євро і доларів.

Посилання

Facebook

Youtube

Згадки про персону