Український державний діяч, дипломат, старший радник ПАТ «Альфа-Банк» Україна (Київ), член Ради Національного банку України.
Дата народження: 10.11.1954 р.
Рідне місто: село Брошнів (Івано-Франківська область)
Закінчивши школу, Роман Шпек перебрався до Львова. Там він вступив до Львівського лісотехнічного інституту. У цьому ВНЗ хлопець здобув спеціальність інженера-технолога. Пізніше він подався в Міжнародний інститут менеджменту (в Києві). Навчання він продовжив у Делаверському університеті.
Свою кар'єру Роман Шпек почав у 1976-му році. Тоді він влаштувався в лісокомбінат Івано-Франківської області. Там Рома працював начальником складу. Пізніше він перейшов у Верховинський лісокомбінат, де трудився на посаді головного інженера, а потім директора. Далі Шпек значився на керівній посаді у Ворохтенському лісокомбінаті.
У 1989-му році Роман Шпек був призначений заступником Міністра лісової промисловості України. Після розпаду СРСР Шпек став Міністром Кабміну з питань роздержавлення власності та демонополізації. Далі він став Міністром економіки України. Пізніше Роман Шпек працював на різних посадах урядових структур, де займався економрозвитком і питаннями євроінтеграції.
У 2008-му році він покинув держслужбу і перейшов у банківський сектор.
У 2010-му році Шпек був призначений позаштатним радником Президента Віктора Януковича. Незабаром він став членом ради Нацбанку.
У 2014-му році Роман Шпек очолив раду Незалежної асоціації банків України (НАБУ).
Особисте життя
Роман Шпек перебуває у шлюбі. У подружжя двоє дітей: дочка Наталія (1982 р. н.) та син Юрій (1983 р. н.).
Цитати
На думку Романа Шпека, у власності держави виявилося не багато, а дуже багато банків. Як зазначає експерт, у середньому частка держави в банківській сфері європейських країн не перевищує 10%. Але в Україні все інакше. У нас цей показник вже перевалив за 53%. Шпек вважає, що державна частка в банківському секторі продовжить рости, всупереч підписаним меморандумам з МВФ. Згідно з документом, Україна взяла на себе зобов'язання знизити державний відсоток на банківському ринку. Підвищення частки держави значно зросте, якщо Парламент дозволить «Укрпошті» взяти на себе банківські функції. Це передбачається в законопроекті №6061.
Виправити ситуацію дуже просто. Для цього необхідно запустити процес приватизації. Приватизувати банки також потрібно дозволити міжнародним фінансовим організаціям, в капітал яких входять міноритарні акціонери. Вони будуть гарантами поліпшення якості корпоративного управління. Крім того, така стратегія стане маяком для великих інвесторів.
Роман Шпек також підкреслив: поки управлінням компаній займаються чиновники, ці організації залишаться збитковими.
Статок
Інформація про доходи Романа Шпека не представлена у відкритих джерелах.
Фото й відео