Титикало Роман Сергійович: депутат Київоблради і правозахисник, який заради перемоги у суді пішов на хитрість
Титикало Роман Сергійович: адвокат, який захищав Семена Семенченка і нібито намагався "віджати" землю у наукового центру.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Роман Сергійович Титикало народився 21 травня 1982 року у місті Київ.
Освіта
Диплом юриста Роман отримав у Київському національному університеті внутрішніх справ України (2006). Через три роки після закінчення вишу, Титикало успішно захистив кандидатську дисертацію (2009).
Сім’я
Титикало перебуває у шлюбі. Дружину звуть Олена Курдалевська. Вона теж юрист і разом з чоловіком керує сімейним бізнесом. У Романа та Олени є син і дочка.
Кар'єра
Ще студентом Роман почав трудову діяльність. У квітні 2003 року він влаштувався на посаду головного спеціаліста юридичного відділу в Управління держказначейства у Києві.
Через півтора року Титикало став головним фахівцем в Управлінні з правових питань та роботи з боргами у державної акціонерної компанії "Укрресурси". Потім він піднявся до посади начальника управління.
У 2007 році Титикало склав кваліфікаційні іспити і отримав адвокатське свідоцтво. У вересні того ж року Роман увійшов до керівництва ТОВ "Контакт-Інвест". Майже три роки, до серпня 2010-го він був директором з юридичних питань.
Потім Титикало став радником директора з правових питань в ТОВ "КСП "Пожтехніка". Навесні 2013 року Роман відкрив власне адвокатське бюро - "Титикало і партнери".
У листопаді 2013 року Титикало став виконуючим обов'язки державного підприємства "Держінформсервіс". На цій посаді він залишався до квітня 2017-го. З 2016 року Роман керує компанією "Капрікорнус".
У 2004 році Титикало увійшов до складу Асоціації правників України. З 2007 року очолює громадську організацію "Союз захисту прав підприємців". У тому ж році він став членом Координаційної ради молодих юристів при Мін'юсті. Титикало - член київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
У 2014 році Роман перший раз спробував стати депутатом. Тоді він балотувався від партії "Демократичний Альянс" до Київської міської ради по 46-му мажоритарному округу (Святошинський район). Однак перший млинець для нього виявився глевким. Зайняти крісло депутата Київради йому не вдалося.
Зате вже через рік від партії "Об'єднання "Самопоміч" Титикало вдало балотувався до Київської обласної ради. До 2016 року адвокат був главою однойменної фракції. Потім став заступником голови.
Титикало - голова комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.
Роман боровся на парламентських виборах-2019 за крісло народного депутата по 95-му мажоритарному округу (місто Ірпінь, частина Києво-Святошинського району). Однак Титикало, отримавши всього 0,98% голосів, виявився на 15-му місці.
Компромат
Титикало представляв інтереси Семена Семенченка, який подав до суду позов на журналіста Володимира Бойка. Останній стверджував, що екскомбат "Донбасу" - раніше судимий, а справжнє прізвище його Гришин.
За даними представників преси, заради перемоги в суді Титикало нібито зробив невелику хитрість. Він подав запит до міністерства внутрішніх справ, дещо "змінивши" прізвище свого клієнта та попросив надати інформацію, чи мала судимість дана особа. Звичайно на даний запит прийшла негативна відповідь.
"Коли інформація про це "виплила" назовні, Титикало й тут зумів викрутитися: він знав про прізвища, але вирішив промовчати про це, тому що прокуратура вже веде слідство та розбирається, хто ж винен у фальсифікації, Титикало або МВС".
У 2007 році Роман був радником з юридичних питань Генерального директора Національного наукового центру радіаційної медицини Володимира Бебешка. Тут же на посаді головного бухгалтера трудився Володимир Титикало - брат Романа.
"Дізнавшись, що Центр займає величезні площі у Пущі-Водиці та у Києві, по вулиці Мельникова, брати Титикало створили підставну фірму "Металопрофіль ". Дана компанія та науковий центр нібито склали договір, по якому частина передавалася "Металопрофілю" для будівництва офісного центру".
Коли ж у Центрі змінилося керівництво, то земельна афера спливла назовні. Феміда двічі відмовляла у позові фірмі братів Титикало про передачу землі. До боротьби за землю Роман підключив одного з парламентарів, який почав писати різні запити до всіх можливих інстанцій з вимогою перевірити прозорість наукової установи.
Журналісти відзначають, "Центр досі страждає від листувань з правоохоронцями і судових засідань".
Декларація
У березні депутат та адвокат опублікував податкову декларацію про свої доходи за 2018 рік.
Роман задекларував дві квартири (94,3 та 51,9 кв.м.) одна з яких оформлена на батька Романа та три нежитлових приміщення (53,5, 2,5 та 5 кв.м.) у Києві. В українській столиці перебуває і нерухомість Олени Курдалевської. У дружини депутата дві квартири (34,38 та 69,1 кв.м.) та гараж (18,2 кв.м.).
Власного автомобіля у депутата немає. Зате машина є у його дружини. Skoda Rapid 2015 року випуску вона придбала в 2016-му за майже 381 тисячу гривень.
За 2018 рік сукупний дохід депутата-адвоката склав 165,6 тисячі гривень. Його дружина поповнила сімейний бюджет майже на мільйон гривень (993,5 тисячі).
У банку подружжя Титикало-Курдалевська заощаджень не мають. Готівковими коштами у Романа задекларовано сто тисяч гривень, у Олени - 35 тисяч доларів. Депутат Київоблради позичив третім особам суму в 1,2 мільйона гривень і 30 тисяч доларів.