Руслан Горбенко
  • Дата народження
    12 березня 1979
  • Країна
    Україна
Руслан Горбенко
2277

Руслан Горбенко

Горбенко Руслан Олександрович: ексрегіонал, що погорів на «шинному скандалі», тепер у Верховній Раді

Руслан Горбенко - Фото 1

Горбенко Руслан Олександрович – новоспечений слуга народу, що володіє масштабним сімейним бізнесом із продажу деталей для автотранспортних засобів.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Руслан Горбенко – український підприємець та політик. Народився 12 березня 1979 року. Проживає в селі Лісники Київської області.

Сім'я

Батьки Руслана – Олександр Миколайович та Валентина Іванівна Горбенки – займаються підприємницькою діяльністю. Вони є співзасновниками ТОВ «Інтершина УА» та ТОВ «Інтергума-2010».

Більш детальна інформація про родину Руслана Горбенка не представлена у відкритих джерелах.

Освіта

За даними ЦВК, Руслан Горбенко має вищу економічну освіту. Де саме він навчався, у пресі не повідомляється.

Руслан – кандидат економічних наук.

Кар'єра

Оскільки батьки Руслана успішно займалися бізнесом, то синові не довелося довго думати, як будувати свою кар'єру. 

За даними YouControl, Руслан Горбенко є засновником кількох підприємств, а саме «Інтершина УА», «Інтергума-2010», «Профілан», «Інтершина Компані», «Інтершина Плюс» та «Інтершина і Ко». Вони розташовані в різних містах України: Києві, Харкові, Луганську. 

Основний вид діяльності підприємств Горбенка - оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.

Деякі вже припинили своє існування («Інтершина Компані» та «Інтершина і Ко»).

Відомо, що співзасновниками деяких підприємств (зокрема, «Інтершина УА» та «Інтергума-2010») виступають батьки Руслана Горбенка. Бізнес став сімейним.

Руслан Горбенко в компанії «Інтергума-2010» був комерційним директором, а в «Інтершина УА» він працює на посаді HG директора.

Руслан Горбенко - Фото 2

Політика

Руслан Горбенко розпочав політичну діяльність ще в 2010 році. 

Тоді він став депутатом Луганської міської ради 6-го скликання за списком «Партії Регіонів».

У 2019 році Руслан Горбенко балотується у народні депутати від пропрезидентської політсили «Слуга народу». 

Під 109-им номером у списку він проходить до Верховної Ради України.

Компромат

Руслан Горбенко є фігурантом антикорупційних розслідувань.

У 2015 -2016 роках підприємства Руслана Горбенка двічі вигравали тендер на постачання шин та гумових камер для «Укрпошти». Очікувана ціна становила 10,57 млн грн та 11,82 млн грн, що відповідало сумам граничного фінансування, передбаченого планами річних закупівель «Укрпошти».

Проте переможець тендеру 2015 року ТОВ «Інтершина УА» запропонував ціну в 13,18 млн грн. А в 2016 році ТОВ «Інтергума-2010» перемогло з пропозицією 13,26 млн грн.

Пропозиції підприємств-переможців перевищили очікувану вартість закупівлі, відтак до договорів були внесені зміни, згідно з якими ціни на шини та камери були зменшені до рівня граничного фінансування.

Цікаво, що в тендерах брали участь компанії, які пропонували ціни набагато нижчі від цін підприємств Горбенка. Але їхні пропозиції були відхилені.

Детективи встановили, що відпускні ціни виробників поставлених шин та камер нижчі від цін фірм-переможців на 15-20%, що у грошовому еквіваленті складає близько 5 млн грн.

У НАБУ впевнені, що «Укрпошта» знала про те, що ціни переможців тендерів значно завищені, але все одно придбала вироби у змові з компаніями-переможцями.

У квітні 2018 року Антимонопольний комітет України оштрафував компанії Горбенка за змову з «Укрпоштою» на 6,4 млн грн.

Хоча рішення стосувалося лише двох тендерів, проблема може бути набагато ширшою, вважають деякі ЗМІ. Адже компанії «Інтершина УА» та «Інтергума-2010» з 2014 року уклали значну кількість контрактів на захмарні суми. Проте ті угоди під приціл поки не потрапили.

Руслан Горбенко - Фото 3

 

Ще одна справа, що б'є по репутації Руслана Горбенка, пов'язана з закупівлею комплекту зимової гуми для броньовика Володимира Гройсмана.

Як повідомляють «Наші гроші», цей комплект був закуплений за ціною автомобіля, тобто в рази перевищував свою реальну вартість.

Шини були замовлені у ТОВ «Інтершина УА». Комплект із чотирьох шин для броньованого Mercedes-Benz 600 В обійшовся в 272 тисячі гривень. За ці гроші можна придбати новий автомобіль Renault Logan.

Також парламентська автобаза для автобуса Mercedes-Benz O 350 замовила 18 всесезонних шин Fulda 295/80R22.5 по 11 та 12 тисяч грн. Ці суми виявилися також значно завищеними.

Цікаво, що єдиним конкурентом на тендері для компанії Горбенка стали «Шинні Технології», до складу засновників яких раніше входив сам Горбенко.

ЗМІ повідомляють, що після названих вище скандалів Руслан Горбенко не припинив свої махінації з шинами.

Так, після того, як в 2018 році новий менеджмент «Укрпошти» здав Горбенка антимонопольному комітету, той продовжив штовхати шини держзамовникам через ТОВ «Дніпрошина» з номінальними власниками і «Інтершина плюс», оформленим особисто на слугу народу.

Декларація

Згідно з чинним українським законодавством (ст. 55 п. 5 Закону України "Про вибори народних депутатів України"), кандидати в народні депутати повинні задекларувати свої доходи. При цьому декларації Горбенка Руслана Олександровича на сайті НАЗК досі немає.

Згадки про персону