Руслан Стрілець
  • Дата народження
    30 червня 1984
  • Країна
    Україна
Руслан Стрілець
5300

Руслан Стрілець

Стрілець Руслан Олександрович: колишній міністр захисту довкілля та природних ресурсів (2021-2024)

Руслан Стрілець - Фото 1

Стрілець Руслан Олександрович — ДБР відкрило кримінальну справу стосовно чиновника, запідозривши його у службовій недбалості

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Руслан Олександрович Стрілець народився 30 червня 1984 року в місті Дніпро, Україна.

Освіта

У Стрільця чотири вищі освіти. Міжнародну економіку він вивчав у Національному університеті імені Гончара (2006), юриспруденцію — в університеті внутрішніх справ (2008), екологію та охорону довкілля — у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (2016), а публічне управління та адміністрування — в Академії державного управління (2019).

Руслан Стрілець - Фото 2

Сім’я

Дружину чиновника звуть Ксенія. З 2006 року вона є фізичною особою підприємцем (основний вид діяльності — технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів). У подружжя двоє дітей: Діана і Микола.

Кар'єра

Протягом дванадцяти років Руслан працював у Дніпропетровській обласній державній адміністрації. У 2007 році Стрілець починав як головний спеціаліст одного з відділів ОДА. Потім був призначений заступником начальника відділу. 

У 2012 році його призначили заступником голови управління навколишнього середовища. У 2014-2015 роках Руслан виконував обов'язки голови екологічного Департаменту облдержадміністрації. 

Восени 2015 року Стрілець балотувався до Дніпропетровської обласної ради по 48-му мажоритарному округу від Блоку Петра Порошенка. Однак виборці не підтримали його кандидатуру.

Руслан Стрілець - Фото 3

У 2016 році Стрілець став заступником голови департаменту з питань управління відходами, екологічної безпеки та переходу в кругову економіку в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища.

У 2019 році Руслан був головою Державної екзаменаційної комісії в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури.

Влітку 2020 року він став заступником Міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України. У веденні Стрільця було цифрове і цифровізації відомства. Після відставки восени 2021 року Міністра Абрамовського він став виконуючим обов'язки глави відомства. У квітні наступного року затверджений на посаді міністра. Відповідне рішення підтримали 285 парламентаріїв.

За даними ЗМІ, конкурентами за пост міністра у Руслана були від нардеп "Слуга народу" Андрій Жупанін, тодішній черкаський губернатор Олександр Скічко та ексголова Держекологічної інспекції Єгор Фірсов. Але Стрілець виявився єдиним кандидатом, який пройшов поліграф перед попередньою співбесідою з депутатами від провладної партії.

Руслан Стрілець - Фото 4

Руслан входить до складу комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки та оборони України.

3 вересня 2024 року Стрілець написав заяву про відставку з посади голови Міністерства довкілля та природних ресурсів. Наступного дня Верховна Рада проголосувала за його звільнення.

Компромат

Влітку 2021 року Держбюро розслідувань відкрило кримінальну справу стосовно Руслана Стрільця, який на той момент обіймав посаду заступника міністра.

Як повідомляв сайт "368.media" чиновника підозрювали у службовій недбалості. Річ у тому, що він незаконно видав дозвіл на викид шкідливих речовин в атмосферу Харківському коксовому заводу "Новомет". Тим самим Стрілець порушив закон "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Також у пресі відзначали, що ще під час роботи в Дніпропетровській ОДА чиновник дозволив будівництво стометрового кар'єру на території заказника, що завдало серйозних збитків екології Кривого Рогу.

У 2020 році екоактивісти його рідної Дніпропетровської області розкритикували Стрільця за те, що він неефективно використовував кошти. У Кривому Розі тоді ситуація з екологією стала критичною. Чиновнику нагадали, що він кілька років займався навколишнім середовищем в регіоні, але так нічого і не зробив.

Руслан Стрілець - Фото 5

Декларація

У 2019 році у Руслана була квартири (55,3 кв.м) в місті Дніпро. Там же він користувався ще однією (51,10 кв.м), яка належала його матері. Ксенія Стрілець володіла двома квартирами (84,1 і 80,9 кв.м) в Дніпрі. У 2020 році подружжя орендувало в столиці квартиру (71,7 кв.м).

Власного автомобіля у 2019 році у Стрільця не було. За дорученням Руслан їздив на машині своєї матері — Nissan Teana 2008 року випуску. У 2020 році він придбав Nissan Maxima 2017 року випуску за 328,8 тисячі гривень (вартість не зовсім відповідає ринковим цінам на дані авто).

У 2019 році сукупний дохід Руслана склав 445 тисячі гривень, підприємницька діяльність Ксенії принесла 739,5 тисячі. 2020 року Стрілець заробив 543 тисячі гривень, а його дружина — 954 тисячі. Від своєї матері в подарунок Руслан отримав 304 тисяч. Один з об'єктів нерухомості він продав за 152 тисячі.

Руслан Стрілець - Фото 6

У 2020 році на банківських рахунках у Стрільця зберігалося 1236 євро і 115 тисяч гривень. Готівкою він задекларував сім тисяч доларів і 450 тисяч гривень.

Інформації про поточні декларації Міністра немає. З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій з 2022 року тимчасово закритий.

Згадки про персону