Вишневецький Руслан Юрійович: дніпровський депутат-перебіжчик, який погрожував фізичною розправою колишнім соратникам
Вишневецький Руслан Юрійович увійшов у Дніпровську міську раду, як член Оппоблока, але потім "перефарбувався", приєднався до мерської більшості, почав таврувати та навіть бити колишніх колег по партії.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Вишневецький Руслан Юрійович народився 14 грудня 1977 року у місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).
Освіта
Руслан має середню спеціальну та одразу дві вищі освіти. Товарознавцем він став у технолого-економічному технікумі (1996). В Одеській національній юридичній академії Руслан отримав диплом за спеціальністю «правоохоронна діяльність» (2009). А дипломованим технологом зберігання та переробки зерна Вишневецький став після закінчення Одеської академії зернових технологій (2014 року).
Сім'я
Вишневецький знаходиться у цивільному шлюбі з Інною Сухомлиновою. Руслан виховує пасинка Михайла. У Вишневецького двоє рідних дітей Дарина та Ілля від попередніх стосунків.
Кар'єра
З 1998 по 2000 рік Руслан Вишневецький займався підприємницькою діяльністю. Потім дев'ять років він офіційно не працював. У 2009 році Руслан очолив ТОВ «СБ «Альянс-Гарант».
Через два роки Вишневецький обійняв посаду заступника директора у ДАК «Хліб України». У 2012 році він став начальником відділу охорони у ТОВ ВКЦ «Крок». З 2014 по 2015 рік Вишневецький працював заступником директора у ТОВ «Служба безпеки «Альянс-Гарант».
У 2015 році Руслан Вишневецький очолив Кальчицький елеватор Дніпропетровської філії Державної продовольчої зернової корпорації України.
У тому ж році він був обраний депутатом Дніпровської міської ради від "Опозиційного блоку". У міськраді Руслан є заступником голови фракції "Наш край". Крім того, він встиг побувати у депутатській групі «За Дніпропетровськ».
Вишневецький - голова постійної комісії з питань житлово-комунального та дорожнього господарства.
Руслан Вишневецький в 2017 році був директором ТОВ "Транспостач Нова" (неспеціалізована оптова торгівля). Він є й одним з її засновників, а також має частку у 50%. У 2018 році Руслан очолив комунальне підприємство "Дніпровські пороги".
Вишневецький двічі безуспішно балотувався до Верховної Ради. У 2014 році він йшов за списками партії "Заступ" (20-й номер). Через п'ять років Руслан взяв участь у парламентських виборах по мажоритарному округу №25 (Чечелівське і частина Амур-Нижньодніпровського району міста Дніпра) у якості самовисуванця. За результатами виборів Вишневецький отримав всього 2,89% підтримки та опинився на восьмому місці.
Компромат
У 2016 році Руслан Вишневський встиг двічі побитися. На початку року на депутата напали двоє людей біля його гаража.
"Двоє невідомих з битами напали несподівано та почали бити його. Били по голові, по ногах та завдали кілька колотих ран". Вишневецький зумів дістати травматичний пістолет та зробити п'ять пострілів. Однак нападники втекли. За словами самого Вишневецького, від більш серйозних травм його врятувала хороша фізична форма.
У грудні ж у кулуарах міськради Вишневецький побився зі своїм колишнім соратником по Опоблоку Сергієм Сухановим. За даними ЗМІ, "конфлікт виник ще під час виступу Вишневецького у залі, коли Суханов та його однопартійці намагалися перешкодити виступу колишнього колеги криками із залу".
Як відзначили інші депутати, ініціатором бійки став саме Вишневецький. Суханов у результаті бійки отримав струс мозку. Причиною бійки стало те, що "Суханов назвав Вишневецького тушкою за його перехід з фракції «Опоблок» до промерської більшості". Іншого ж "опозиціонера" Ярослава Гівеля Вишневецький "погрожував позбавити життя".
Причиною конфлікту з колишніми соратниками стало й те, що Вишневецький пропонував позбавити парламентарія та співголову фракції "Опозиційного блоку" у парламенті Олександра Вілкула звання "почесного громадянина Дніпра" .
У 2017 році у пресі з'явилася інформація про те, що "близька до депутата міськради Вишневецького охоронна фірма активно освоює бюджетні мільйони, витісняючи з торгів «дешеві» фірми".
Так, наприкінці лютого пройшли торги у КП «Дніпроводоканал», за результатами яких підряд на надання послуг з охорони ряду об'єктів дістався ТОВ «Дніпровська охоронна компанія "Професійний захист". Цінова пропозиція компанії склала 2 868 012 гривень.
Однак вже наступного дня тендерний комітет відхилив пропозицію цієї охоронної компанії. Замість неї переможцем був оголошений ТОВ «Рукост», незважаючи навіть на те, що його цінова пропозиція була дорожчою - 3 160 080 гривень. За даними журналістів, ця компанія перемогла не в останню чергу завдяки близькості до Руслана Вишневецького. Всього ж "фірми, пов'язані з депутатом отримали 32 з 50 мільйонів на відповідні закупівлі".
Як відзначають засоби масової інформації, у тому ж 2017 році “громадська організація під назвою "Честь і віра" отримала з бюджету 170 тисяч гривень. У той самий час, дана організація тісно пов'язана з депутатом Дніпровської міської ради Русланом Вишневецьким".
За інформацією ЗМІ, "в грудні 2017-го "Честь та віра" перерахувала на "ФОП Богданович" 169 159 гривень, тобто практично всю суму гранту". Вже через рік ця ж громадська організація знову "подала заявку на фінансування, і в міськраді її знову підтримали, але тепер уже на 190 тисяч гривень".
Декларація
Депутат міськради Дніпра має квартиру (63,7 кв.м.). Також він задекларував квартиру своєї цивільної дружини (61,7 кв.м.). Обидва об'єкти нерухомості знаходяться у місті Дніпро.
З цінного рухомого майна Вишневецький задекларував наручний годинник Ulysse Nardin. Пересувається депутат на автомобілі Nissan Armada 2008 року випуску.
Згідно з декларацією, за 2018 рік Руслан Вишневецький не заробив жодної гривні. У банках він гроші не зберігає. Готівковими коштами дніпровський депутат задекларував 2,5 тисячі доларів та 10 тисяч гривень. У Інни Сухомлинової "готівкою" є 560 тисяч гривень, сім тисяч євро та 71 тисяча доларів.