Сергій Драюк
  • Дата народження
    18 червня 1953
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Драюк
2598

Сергій Драюк

Сергій Драюк: політик і колишній прокурор, який часто забуває про свій бізнес

Сергій Драюк - Фото 1

Сергій Драюк двічі “забув” згадати про свій бізнес в деклараціях про доходи. Він був одним з ініціаторів законопроекту, за яким генеральним прокурором може стати людина без юридичної освіти.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Сергій Євсійович Драюк народився 18 червня 1953 року в місті Ладижин, Вінницької області.

Освіта

У 1970 році Сергій Драюк закінчив першу ладиженську середню школу. Через рік він був призваний до лав радянської армії.

За вищою освітою майбутній народний депутат відправився до Харкова. Тут він в період з 1976 по 1980 роки навчався в юридичному інституті (нинішній Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого).

Сім'я

Сергій Драюк одружений. Дружину звуть Тетяна. Вона працює помічником народного депутата Юрія Бабія, який також входить до фракції Народного фронту.

У народного депутата є син Всеволод.

Кар'єра

Після демобілізації Сергій Драюк влаштувався на роботу слюсарем в "Вінниця енергоремонт".

Отримавши в 1980 році диплом юриста Драюк протягом чотирнадцяти років працював в прокуратурі спочатку Волинської, а потім Дніпропетровської області.

Він обіймав посади старшого помічника прокурора району, слідчого з особливо важливих справ прокуратури області, а також був прокурором з нагляду за додержанням законів у виправно-трудових установах.

У 1994 році звільнився з прокуратури і протягом трьох років працював заступником директора аудиторської фірми “ВДТ Аудит”. Кілька місяців, з червня по грудень 1997 року Сергій Драюк був юрисконсультом в “ПриватБанку”.

Сергій Драюк - Фото 2

Після цього він дев'ять років працював в компанії “Верітас”. Починав Драюк як експерт-правник, пізніше став аудитором, а згодом заступником директора з правової роботи.

На два роки (квітень 2007 - травень 2009 року) Сергій Драюк повертався у прокуратуру. Майбутній парламентарій був заступником прокурора в місті Кіровоград (нині Кропивницький), а також старшим помічником прокурора Кіровоградської області.

З липня 2009 по грудень 2010 року Сергій Драюк обіймав посаду заступника директора юридичного департаменту громадської організації “Фронт Змін”.

У 2012 році він вперше балотувався в український парламент. Але його сто вісімдесят четвертий номер у списках ВО “Батьківщини” виявився непрохідним.

У травні 2014 року Драюк став помічником міністра юстиції. Через місяць він був призначений на посаду начальника управління організаційного і кадрового забезпечення Державної виконавчої служби України.

На позачергових виборах до Верховної Ради Сергій Драюк став сімдесят першим у списку Народного фронту. Спочатку його номер знову виявився непрохідним. Але після переходу з парламенту на інші посади його однопартійців з більш високим номером, Драюк зайняв їх місце в парламенті.

Сергій Драюк - Фото 3

Парламентарій входить до комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Сергій Драюк очолює підкомітет з питань державного соціального страхування. Народний депутат є членом Виконавчого комітету Національної парламентської групи у Міжпарламентському Союзі.

Крім того, політик входить у групи з міжпарламентських зв'язків з Азербайджаном, Конго, Аргентиною, Мальтою, Малайзією, Ізраїлем, Румунією і Грузією.

За час своєї роботи у Верховній Раді Сергій Драюк відвідав дев'яносто шість відсотків засідань в парламенті і дев'яносто дев'ять - в комітеті.

Народний обранець зробив двадцять депутатських запитів, взяв участь у створенні шістдесяти п'яти законопроектів. Двадцять чотири рази Сергій Драюк виступав в стінах парламенту.

Сергій Драюк - Фото 4

Компромат

Народний депутат не задекларував внесок до статутного фонду принаймні десяти фірм. У декларації за 2014 рік Сергій Драюк “забув” вказати внески в статутний капітал жодної із своїх компаній. А роком раніше він вказав лише дві тисячі гривень статутних внесків.

Парламентарій двічі потрапляв в об'єктиви телекамер під час кнопкодавства. Причому порушив закон в частині персонального голосування народний обранець в один день.

22 березня 2018 року він натиснув на кнопку голосування колеги по фракції за законопроект за зміни у закон “Про природно-заповідний фонд України”, а також за законопроект за заборону звернення про стягнення і накладення арешту на кошти суб'єктів господарювання у сфері тепло-, водопостачання і водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів).

Сергій Драюк голосував за законопроекти №6688 і №9157, які були спрямовані на обмеження прав свободи слова в інтернеті і на телебаченні.

Крім того, політик став одним з ініціаторів законопроекту № 4645, за яким генеральним прокурором може стати людина без юридичної освіти. Законопроект був написаний для того, щоб цю посаду міг зайняти Юрій Луценко.

Декларація

У березні 2019 року Сергій Драюк подав електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік. Народний обранець володіє двома земельними ділянками в Дніпропетровській області (село Любимівка і селище Краснопілля) загальною площею в три тисячі квадратних метрів.

Сергій Драюк - Фото 5

У селищі Авіаторське у політика дві квартири. У Києві він живе в орендованій квартирі площею в сорок п'ять квадратних метрів. Також в декларації Сергій Драюк вказав один об'єкт незавершеного будівництва — дачний будиночок в сорок “квадратів” в Любимівці і господарську споруду в Краснопілля.

Дружина парламентарія також володіє земельною ділянкою в п'ятсот сімдесят “квадратів” у селі Любимівка.

Свого автомобіля у народного обранця немає. KIA Sportage 2017 року випуску володіє Тетяна Драюк. Машина обійшлася їй у п'ятсот вісімдесят тисяч гривень.

Народний депутат має частки в дванадцяти фірмах, які займаються правовою та адвокатською діяльністю, а також працюють у сфері оренди та експлуатації нерухомого майна. Крім того, Драюк є одним з кінцевих бенефіціарів корпорації "Верітас", яка також займається правовою діяльністю.

Зарплата у Верховній Раді в 2018 році у політика склала чотириста сорок чотири тисячі гривень. Сто вісімдесят одна тисяча — пенсія Сергія Драюка. Відсотки по банківських вкладах принесли йому двадцять тисяч гривень.

Сергій Драюк - Фото 6

Сто тридцять дві тисячі заробила Тетяна Драюк. Тридцять п'ять тисяч гривень вона отримала у якості відсотків за банківськими вкладами. Дохід від відчуження рухомого майна склав шістдесят дев'ять тисяч. Дружина політика отримала подарунок у негрошовій формі на суму в двісті тисяч гривень.

На банківському рахунку у парламентарія зберігається двісті тридцять тисяч гривень. У його дружини — сто шістдесят одна тисяча гривень та сімнадцять з половиною тисяч доларів.

Готівковими коштами політик задекларував один мільйон шістсот п'ятдесят тисяч гривень, у його дружини є двісті тисяч гривень.

Згадки про персону