Сергій Гриневецький
  • Дата народження
    25 вересня 1957
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Гриневецький
2282

Сергій Гриневецький

Гриневецький Сергій Рафаїлович: екснардеп і губернатор Одеської області

Гриневецький Сергій Рафаїлович - колишній комуніст і регіонал, який пішов на хитрість заради високої посади.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Посилання

Біографія

Сергій Рафаїлович Гриневецький народився 25 вересня 1957 року в селі Лужанка Тарутинського району Одеської області.

Освіта

Гриневецький закінчив Одеський інститут харчової та холодильної промисловості (1979) і сільськогосподарську академію в Києві (1985).

Сім’я

Сергій одружений на Ользі Гриневецький (1956 р.н.). У 1982 році у подружжя народилася донька Олена.

Кар'єра

Після закінчення інституту харчової та холодильної промисловості Сергій був направлений в місто Роздільна Одеської області. Тут він три роки працював в районному виробничому об'єднанні по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства.

У 1982 році Гриневецький зайняв посаду першого секретаря райкому комсомолу. Через два роки він став другим секретарем, а в 1986-му — першим секретарем обкому комсомолу. Останні роки радянської влади Сергій керував райкомом партії в Роздільній.

У 1992 році він очолив Об'єднанням «Одеса-Імпекс». На посаді голови Об’єднання Гриневецький провів два роки. У липні 1994 року він був призначений керувати секретаріатом обласної ради. Через півтора року Сергій став заступником голови Одеської ОДА. Гриневецький займався питаннями кадрової роботи, керував секретаріатом. З жовтня 1996 по квітень 1998 року він був першим заступником глави області.

У березні 1998 року Сергій був обраний народним депутатом, а через два місяці президент Кучма призначив Гриневецького головою Одеської обласної державної адміністрації. На цій посаді він працював до лютого 2005 року. Після цього Гриневецький пів року керував обласною радою.

У 2007 році Сергій вдруге став народним обранцем. Він балотувався під 2-м номером у списку Народної партії. У Верховній Раді VI скликання Гриневецький був першим заступником голови з питань національної безпеки та оборони.

Через п'ять років він переобирався до парламенту. За Гриневецького проголосували 32,03% виборців 134-го мажоритарного округу (Малиновський район Одеси). Сергій балотувався від Народної партії. З грудня 2012 по липень 2014 року він входив до фракції Партії регіонів.

У VII скликання парламентарій був головою підкомітету з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей комітету з питань національної безпеки та оборони.

Після складання депутатських повноважень у 2014 році Гриневецький займав посади голови наглядової ради Одеської національної академії харчових технологій, Благодійного фонду «Майбутнє» ім. Бориса Литвака та Одеського оперного театру. Екснардеп керує Одеською обласною федерацією гандболу.

У 2020 році Сергій Гриневецький повернувся в політику. Влітку з'явилися чутки, що він буде балотуватися на виборах Одеського міського голови від партії «Слуга народу». Але сам Гриневецький це заперечував. Зате він очолив партійний список «Довіряй ділам» на виборах до Одеської обласної ради.

27 листопада президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Сергія Гриневецького головою Одеської обласної державної адміністрації.

Компромат

Одеський сайт «Монітор» писав, що за довгу кар'єру в політиці Гриневецький встиг змінити кілька партій. Він був членом КПРС, ставав депутатом від Народної партії, входив до фракції Партії регіонів. У 2014 році нардеп намагався домовитися з Порошенком про прохідне місце в списках партії «Солідарність».

У 2020 році ходили чутки про його висунення на вибори мера від партії Зеленського, а пізніше ексгубернатор Гриневецький став кандидатом в депутати від труханівської партії «Довіряй ділам».

ЗМІ називають Гриневецького одним з головних організаторів скандально відомого Сєвєродонецького з'їзду, на якому обговорювалися питання створення федерації і створення Новоросійського краю з центром в Одесі.

Як зауважила журналістка Соня Кошкіна, Гриневецький потрапляє під люстраційний закон через роботу в комсомолі та компартії. Статті закону забороняють йому займати ряд вищих посад до 2024 року. Однак юристи політика знайшли лазівку, яка дозволяє обійти йому закон.

Ще до місцевих виборів Гриневецький подав заяву попередньому голові Одеської ОДА Максиму Куцому з проханням призначити його своїм заступником. Посилаючись на все той же закон, Куций відмовив. А оскільки ч. 5 ст. 1 люстраційного закону говорить: заборона може бути задіяна тільки один раз, то перед Гриневецьким відкрилися двері до заняття високих посад. Наступна заява Гриневецького була вже як претендента на главу ОДА.

Посилання

Facebook

Згадки про персону