Сергій Гусовський: ресторатор, корупціонер і сектант зібрався в мери Києва
Депутат Київради виключений з партії “Самопоміч” через звинуваченння в корупції. Власник мережі ресторанів є прихильником одіозної секти Володимира Мунтяна. Про це повідомляє Політека.
Біографія
Гусовський Сергій Михайлович народився у Києві 9 листопада 1966 року.
Сім’я
Його дід Герой Соціалістичної праці Сергій Володимирович Гусовський протягом багатьох років очолював київський завод “Арсенал”.
Молодший брат Сергія Євген навчався в США. Освоював професії економіста, психолога і нейроонколога, але працювати пішов у банк. Сім років прожив в Сан-Франциско. Потім повернувся до Києва, де працював у консалтинговій компанії. В даний час разом з братом займається ресторанним бізнесом.
Дружини і дітей у Сергія Михайловича Гусовського немає.
Освіта
Сергій у 1983 році закінчив київську школу № 14 і вступив у Київське вище військове авіаційне інженерне училище. Після закінчення вузу Гусовський отримав диплом з відзнакою за спеціальністю “інженер-електрик”. Також Сергій навчався в Московському державному університеті ім. Ломоносова.
Кар’єра
Після закінчення військового училища в 1988 році Сергій Гусовський поступив на роботу в Центр підготовки космонавтів ім. Ю. Гагаріна, більш відомий під назвою “Зоряне містечко” (Московська область). Тут він обіймав посаду інженера науково-дослідної лабораторії.
З 1992 по 1995 рік, як пише Гусовський у своїй біографії, займався телекомунікаціями і супутниковим зв’язком системи Inmarsat.
У 1995 році Гусовський був одним з засновників італійського ресторану “Пантагрюель” у Києві. Паралельно з цим Сергій займався і інвестуванням у девелоперську діяльність.
З 2001 року Сергій веде ресторанний бізнес. Він володіє мережею підприємств громадського харчування під спільним брендом “Ресторани Гусовського”. Крім того, є співвласником галереї “Миронова і Гусовський”.
Після побиття студентів на Майдані в листопаді 2013 року ресторатор Гусовський прийняв рішення зайнятися політикою. Він балотується до київської міської ради від об’єднання “Самопоміч”, отримує місце в столичному “парламенті” і очолює фракцію партії.
У міськраді ресторатор-депутат став членом постійної комісії з питань власності.
У вересні 2015 року Сергій Гусовський балотується на посаду Київського міського голови. Однак кияни віддали йому лише 7,7% голосів. Пізніше депутат пояснив свій низький результат тим, що нібито лідер “Самопомочі” Андрій Садовий домовився з Віталієм Кличком. Нещодавно Сергій Гусовський заявив, що має намір йти в мери Києва знову.
Компромат
У липні 2014 року, ледь ставши депутатом Сергій Гусовський звернувся в комісію з питань містобудування, архітектури та землекористування з проханням про безкоштовне виділення приміщення площею 30 кв. м під свою приймальню у будівлі по вул. Басейній, 1/2а. Цей будинок віднесено до пам’яток архітектури.
Прохання Гусовського комісія задовольнила, а колеги депутати затвердили голосуванням. З цього приводу тоді розгорівся скандал. Але голова комісії Київради з питань власності Юрій Береговий пояснив, що це маленьке підсобне приміщення в старому житловому фонді і там особливо нічого не розмістиш.
Навесні 2015 року депутати Київради продовжили оренду ділянки площею 0,03 га в сквері «Золоті ворота» на якому розміщений літній майданчик ресторану, що належить Сергію Гусовському.
Цю територію заклад зайняв ще в 2003 році. Столи і навіси поставили впритул до фонтану, який віднесений до пам’яток архітектури столиці. А Золотоворітський сквер є частиною Національного заповідника «Софія Київська».
Таке рішення викликало обурення городян. Але ситуація досі не змінилася.
Влітку 2016 року ресторатор і депутат Гусовський разом з колегою по партії і заступником спікера Верховної Ради Оксаною Сироїд був помічений на зібранні церкви “Відродження” Володимира Мунтяна. Народні обранці навіть виступили з промовами.
На думку експертів, «Відродження» відповідає всім ознакам тоталітарної секти. А Всеукраїнська рада церков Християн Віри Євангельської вважає діяльність цієї організації близькою до окультизму.
За даними поліції “апостол” Мунтян до створення церкви відбував термін за крадіжку і шахрайство. Втім, 19 червня 2014 року, кілька тисяч прихожан цієї церкви звершили молебень за президента України Петра Порошенка, столичного градоначальника Віталія Кличка і єдину Україну.
Ще один скандал за участю Сергія Гусовського трапився 6 вересня 2018 року. Виконавчий комітет об’єднання “Самопоміч” прийняв рішення про виключення ресторатора і ще трьох київських депутатів з партії.
Приводом послужило те, що вони проголосували за рішення виділити родичам свого колеги по фракції Романа Марченко кілька земельних ділянок загальною площею 1,4 га в Києві.
Як заявили в “Самопомочі” ця земля депутатом Марченком раніше була самовільно захоплена. За словами Оксани Сироїд, Марченко використовував свій мандат для реалізації корупційних схем з київською землею, а Гусовський як лідер фракції нічого не робив для запобігання того, що шкодить репутації партії.
Сам Сергій Гусовський тоді заявив, що керівництво партії подібним чином розправляється з незручною київською командою.
4 жовтня 2018 року перед засіданням Київради представники “Національного корпусу” облили депутата Гусовського зеленкою і закидали яйцями. Як пояснили в “Нацкорпусі” вони хотіли поспілкуватися з ресторатором про його корупційну діяльність, незаконное привласнення пам’ятки історії та розширення ресторанного бізнесу.
Нині колишній член “Самопомочі” критикує лідера партії Андрія Садового. На думку Гусовського, Садовий не може якісно виконувати обов’язки керівника політоб’єднання, оскільки він одночасно є і мером Львова.
Декларація
Як видно з декларації за 2017 рік, Гусовський Сергій Михайлович є власником квартири в Києві площею 76,1 кв. м. Ще депутат володіє чотирма земельними ділянками площею 1755, 1987, 438 і 350 кв. м в с. Витачів Обухівського району Київської області. Вся власність придбана до того, як Гусовський зайняв крісло у Київраді.
Ресторатор задекларував також автомобіль Acura MDX 2008 року випуску. В декларацію Гусовський вніс кілька своїх підприємств громадського харчування, науково-практичний протибольовий центр “Метамед” торгові знаки “Шоті” і “Борщ”.
Заробітна плата Сергія Гусовського за основним місцем роботи у ТОВ “ЕФДЖИАРІ ЮКРЕЙН” склала за рік 173 987 грн, сума дивідендів від ТОВ “Пароді” зафіксована у розмірі 79 390 грн.
В банках Гусовський зберігає гроші тільки в національній валюті. Сума вкладу в ОТП Банку – 211 161 грн. В “Укрсоцбанку” задекларовано внесок у сумі 151 958 грн.
А ось готівкові кошти ресторатор воліє зберігати тільки в американській валюті. У нього задекларовано 16 000 доларів. Ще 200 000 доларів депутат дав у борг. В Київраді, як видно з декларації, Гусовський грошей не отримує.
В декларацію Сергій Гусовський вніс і дві свої благодійні організації: “Фонд Східна Європа” і фонд “Центр Допомоги”.