Сергій Лагур
  • Дата народження
    15 жовтня 1962
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Лагур
453

Сергій Лагур

Сергій Лагур: бізнесмен, політик і тенісист з темним минулим

Сергій Лагур - Фото 1

Підприємець, який володіє відомими на всю країну брендами і приховує своє минуле. Власник «лопнувшего» банку. «Тенісний король» України і невдалий політик.

Біографія

Український олігарх є одним з найбільш таємничих бізнесменів країни і не любить з'являтися в кадрі або давати інтерв'ю. Лагур Сергій Миколайович, біографія якого покрита багатьма «темними плямами», народився в 1962 році в Києві.

Сім’я

Майбутній корупційний герой України провів звичайне дитинство в панельному будинку на околиці Києва. Згідно з даними джерел, в дев'ятиповерхівці на вулиці Татарській.

Вкрай цікаво, що олігарх не розголошує інформацію про своїх батьків та інших родичів. З цього можна зробити висновок, що Сергій Лагур, сім'я якого ховається, є дуже таємничою людиною або має непросту долю, деталями якої не хоче ділиться з громадськістю. Ймовірно, що в минулому олігарха є факти, що виставляють його в поганому світлі.

Освіта

Згідно з даними офіційної біографії, Сергій Лагур має вищу освіту. Однак, ні спеціальність мільйонера, ні ВНЗ - не вказуються. Пошуки журналістів і ворогів мільйонера не допомогли пролити світло на студентські роки бізнесмена, що робить його справжнім «Містером Х» українського бізнесу. Сергій Лагур, діти якого також могли пролити світло на особистість знаменитого батька, також приховуються від громадськості.

Кар'єра і бізнес

Фігура Сергія Лагура - вкрай суперечлива навіть за мірками українських олігархів. Мільйонер буквально з'явився з нізвідки. Немає даних не тільки про його школу, рідних або освіту, а й про перші заробітки.

Можна з усією впевненістю стверджувати, що паспорт, ім'я та інші вихідні дані мільйонера були вигадані на початку 2000-х, коли він з'явився в суспільному житті України.

Серед джерел і людей з бізнес-тусовки впевнені, що Сергій Лагур - має непросту біографію. Деякі думають, що в 90-ті майбутній олігарх був одним з лідерів об'єднаних злочинних угруповань в Києві. Пізніше «бандитский общак» він нібито вклав у бізнес з продажу нафтопродуктів.

Також є інформація, що Сергій Лагур - колишній представник спецслужб і виконував вкрай важливу для держави роботу, через що його минуле «стерли». Пізніше, зароблене на «шпигунстві» він вклав у бізнес, який приніс йому сотні мільйонів доларів.

Сергій Лагур, Вікіпедія про якого майже нічого не знає, стверджує, що першим проектом таємничого мільйонера був сумнозвісний банк «Надра». Однак, вперше бізнесмен “вийшов з тіні” в 2001 році.

Тоді його ім'я вперше з'являється в списку акціонерів НПК «Галичина». Також Сергій Лагур керував підприємством «Укроптсервіс».

Однак, «таємницю» мільйонера «здали» його партнери, зокрема колишній глава банку «Надра» Ігор Гіленко. За його словами, Сергій Лагур заробив мільйони в 90-ті на торгівлі металом і вугіллям, а після - переключився на нафтопродукти і банківську справу.

У 2005 році Лагур приєднується до «бізнес-тріумвірату», в який також увійшли Ігор Єремеєв та Степан Івахів. На базі НПЗ бізнесмени створили одну з найбільших і найвідоміших мереж заправок в країні - WOG. Сьогодні компанія має понад 500 станцій по всій країні, 32 нафтобази і є одним з найбільш розкручених брендів в країні.

Заснована мільйонерами група отримала назву «Континіум» і почала стрімку експансію. Лагур Сергій Миколайович став поважною і впізнаваною людиною, так як його фірма крім торгівлі нафтопродуктами почала займатися харчовою промисловістю, аграрною сферою та «кондитеркою».

Відзначимо, що власність групи «Континіум», на яку працювали тисячі українців, була оформлена на офшорні підприємства або фірми-одноденки.

Окремо варто відзначити, те як Сергій Лагур вів справи свого найбільшого активу - фірми WOG. Тисячі споживачів знають, що на заправці дорогий і не дуже якісний бензин. Свої ціни в керівництві компанії пояснювали великими інвестиціями і необхідністю віддати борги перед кредиторами. Однак, дані «відмазки» були спростовані, оскільки WOG спонсорував з власного банку Лугура - «Надра».

У 2005 році Сергій Лагур починає свій банківський бізнес. Група «Континіум» викуповує більше 30% акцій банку і вкладає в його просування мільйони доларів.

Зараз вже мало хто пам'ятає, але за президентства Ющенка «Надра» була ледь не знаменішою за іншого банківського «гіганта» - «ПриватБанк».

Лагур Сергій Миколайович, фото якого, почали з'являтися в пресі, разом з іншими своїми партнерами, спеціально доводили банк до банкрутства. Мільйонер, напевно, винен в розкраданні коштів клієнтів і грошей, виділених НБУ для рефінансування. Однак, дані звинувачення, за традицією, виявилися недоведеними. Менеджмент одного з найбільших, на той момент, банків залишився на свободі і вкладав вкрадені гроші в інші проекти.

З приходом до влади президента Януковича і «донецького клану» Сергій Лагур зумів продовжити свій бізнес. Мільйонер домовився з представниками нової корупційної влади, які брали «мзду» за всі великі угоди в країні. Так, Лагур з партнерами уклав контракт з «Укрзалізницею» на більш ніж 17 мільярдів доларів. Таємничий мільйонер з друзями почали постачати паливо для майже всіх вантажних і пасажирських поїздів в країні.

Неймовірно, але факт, що громадянин, відомий як «Лагур Сергій Миколайович», разом зі своїми партнерами, залишився «біля годівниці» і після перемоги «Євромайдану». З новою владою представники «Континууму» також знайшли спільну мову і уклали з ними ряд вигідних контрактів на більш ніж 5 мільярдів гривень. Паливо від «тріумвірату» поставлялося Поліції, Національній гвардії, «Укрзалізниці» і в деякі обласні центри.

Компромат та слухи

Лагур Сергій Миколайович, фото якого можна було знайти лише на кількох сайтах в Інтернеті, був змушений «вийти з тіні» в 2015 році. У серпні того року несподівано для всіх загинув Ігор Єремеєв - партнер нашого героя і народний депутат.

«Обличчя» і «паровоз» групи «Континіум» помер в результаті дивного нещасного випадку - впав з коня. Обставини смерті мільйонера покриті мороком і спровокували переділ бізнесу в Україні.

Так, Івахів і Лагур почали активно «витісняти» з бізнесу спадкоємців Єремеєва.

Бажання дістатися до бізнесу свого покійного партнера було настільки сильним, що вони пролобіювали зміну національного законодавства.

Так, у Верховній Раді був зареєстрований новий проект, який передбачав виключення з числа засновників підприємства померлих або пропавших безвісти громадян. Дана пропозиція виходила від решти представників групи «Континіум» і порушувала всі етичні та правові норми.

Дружина загиблого Єремеєва, не соромлячись, у висловлюваннях звинувачує Лагура і Івахова в розкраданні спадщини чоловіка і «викачуванні» грошей з решти його активів.

Так, Тетяна Єремеєва заявила в ефірі одного з національних каналів, що колишні друзі чоловіка намагаються «повісити» на неї і її дітей кредит в 20 мільйонів доларів, нібито отриманий від російського Сбербанку. Тетяна заявила, що її покійний чоловік не брав ці гроші в борг і зазначила, що буде «битися зі стервятниками» до кінця.

Вдова Єремеєва заявила, що Лугур і Івахів мають намір «знищити її з дітьми» та забрати у неї залишившийся від чоловіка бізнес.

Так, Тетяна Єремеєва зазначила, що стосовно колишніх друзів сім'ї відкриті кримінальні справи за спробу заволодіння майном, що перейшло до родини покійного Єремеєва.

На даний момент публічний скандал з Єремеєвою, Сергій Лагур, дружина якого так і не відома, - зам'яв. «Ціна питання» громадськості не повідомляється, проте закінчений скандал дає привід вважати, що сім'я покійного Єремеєва домовилася з партнерами і задоволена часткою прибутку від діючого бізнесу.

До скандальних подій 2015 року наш герой був відомий, як меценат. Сергій Лагур, теніс для якого став хобі та прикриттям, прийшов в його життя в 90-і роки. Сам мільйонер не розповідає, як полюбив цей вид спорту. Однак, відомо, тенісом за часів СРСР захоплювалися представники спецслужб і дипломати. Особливо модний, даний спорт був у 90-ті з подачі Президента Росії Бориса Єльцина і його оточення.

Сергій Лагур, сім'я якого ховається «під сімома печатками», фігурує в більшості ЗМІ саме як меценат. Він займає пост президента Федерації тенісу України. Мільйонер вклав мільйони доларів у фінансування тенісних чемпіонатів і спонсорування окремих спортсменів. Згідно з чутками, чоловік, відомий як «Sergey Lagur» тісно спілкувався і дружив з найсильнішим тенісистом України - Андрієм Медведєвим. Мільйонер забезпечив спортсмену безбідне майбутнє і «відмазав» його від проблем з законом, коли тенісист з необережності вбив людину на дорозі.

Один з керівників групи «Континіум» є олігархом з невдалою політичною кар'єрою, що є дивним для нашої країни. Лагур Сергій Миколайович, дружина і біографія якого цікавить дуже багатьох, двічі провалився на виборах до Верховної Ради.

Так, вперше наш герой спробував сили в політиці в 2002 році. Тоді Лагур виступив головним спонсором партії «Нова генерація України». Однак, політичний проект з тріском провалився і по всій видимості був спрямований на те, щоб допомогти провалиться іншій молодій партії - «Озимому поколінню».

У період 2005 - 2006 років Сергій Лагур фінансував передвиборчу кампанію тодішнього спікера Володимира Литвина, яка обійшлася в сотні мільйонів доларів.

На даний момент «тенісист» зі списку Форбс офіційно в політиці не фігурує, проте його «нейтральність» викликає сумніви.

Декларація

Сергій Лагур офіційно ніколи не оголошував інформацію про свої доходи. Однак, згідно з даними експертів, його активи перевищують 300 мільйонів доларів.

Відео

Згадки про персону