Сергій Лавренюк
Сергій Лавренюк
3616

Сергій Лавренюк

Сергій Лавренюк: кінодіяч, який заробляє мільйони на низькопробному кіно і державних «відкатах»

Сергій Лавренюк - Фото 1

Сергій Лавренюк - один з найбільш впливових і знаменитих українських кінопродюсерів. Автор і керівник десятків проектів в театрі, кіно і на телебаченні. Відрізняється не розбірливістю в проектах, ставлячи своє ім'я на арт-кіно і мейнстрім з негативним "сарафаном". Бізнесмен, який заробляє гроші на кіно, виключно знайшовши державну або спонсорську підтримку.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Кінодіяч став привертати увагу громадськості лише на протязі кількох останніх років.

Сергій Віталійович Лавренюк значиться продюсером декількох гучних кінопроектів. При цьому, своє ім'я він ставить на арт-кіно і на проекти для широкого кола глядача, що не відрізняються великими вимогами.

Сьогодні є членом Європейської кіноакадемії, а також одним з найбільш впливових кінодіячів в Україні.

Сергій Лавренюк народився 8 березня 1971 року у Львові.

Сім'я

Сергій Лавренюк, біографія якого є досить багатою на визначні події, є вихідцем з інтелігентної родини. Відповідно до однієї з його заяв, він був зразковою дитиною, відмінником і закохався в кіно ще в підлітковому віці.

Кінопродюсер перебуває у шлюбі з Оленою Лавренюк. Дружина є актрисою і отримала дві головні ролі у фільмах свого чоловіка. Пара виховує доньок Поліну і Зою, які також встигли «підробити» в батьківських фільмах.

Сергій Лавренюк - Фото 2

Освіта

Один з найбільш впливових українських кінопродюсерів не має профільної освіти.

Сергій Лавренюк має диплом педагога і навіть викладав якийсь час в одному з ВНЗ теорію фізкультурних дисциплін.

Сергій Лавренюк також є володарем диплома за фахом «Менеджмент і економіка». Другу освіту нинішній продюсер отримав у Львівському Державному політехнічному університеті.

Кар'єра і бізнес

Сергій Лавренюк - Фото 3

Сергій Лавренюк - продюсер одних з найбільш популярних вітчизняних фільмів, довго йшов до успіху в кіно. Згідно з даними офіційної біографії, кар'єру він почав в 1994 році.

Довгий час «український Спілберг» займався дистрибуцією різних товарів. Відзначимо, що назви фірм Лавренюка і інші деталі його «життя до кіно» - невідомі.

Сергій Віталійович не любить згадувати свої роки в традиційному для нашої країни підприємництві, але стверджує, що зумів домогтися успіху і заробити достатньо грошей, щоб займатися улюбленою справою.

Вперше громадськість дізналася про Сергія Лавренюка лише в 2012 році. Тоді він заснував власний телеканал «Сонце». Також став засновником компанії «Solar Media Entertainment».

Кар'єру в кіно Лавренюк Сергій Віталійович офіційно починає лише в 2016 році. Тоді він стає продюсером фільму режисера Любомира Левицького «СелфіПаті». Одна з перших вітчизняних комедій для дорослих користувалася певним успіхом.

Перший же реліз Лавренюка увійшов в десятку найкасовіших українських фільмів того часу і показав, що на кіно у нас можна заробляти.

З 2016 року Лавренюк ставить своє ім'я і на театральний проект - антрепризний спектакль «Ідеальна сімейка». Прем'єра відбулася в столичному театрі імені Івана Франка під керівництвом режисера Дмитра Богомазова. Однак, досвід роботи на підмостках не так сильно задовольнив Лавренюка, як кіно.

Через рік Сергій Віталійович пробує свої сили в фестивальному кіно. Виступає продюсером фільму Сергія Лозниці «Лагідна», який з успіхом демонструється на міжнародних кінофестивалях. Саме з цим проектом Лавренюк вперше потрапив на найпрестижніших кінофестиваль в Каннах.

Уже в 2018 році Лавренюк отримує перший  досвід спільного кіновиробництва. Бере участь у створенні фільму «Гірська жінка: на війні». Над проектом працювали представники кіноіндустрії з трьох країн: України, Ісландії та Франції. Фільм отримав кілька професійних нагород на декількох міжнародних фестивалях.

Сергій Лавренюк прославився після виходу кінокомедії «Дзідзьо Контрабас», який на недовгий час став найбільш комерційно успішним фільмом сучасного українського кіно. Сам Лавренюк заявив, що заробив на фільмі, проте не розкрив його бюджет.

Також Сергій Віталійович займається випуском в прокат фільму українського режисера Марисі Нікітюк «Коли падають дерева», що полюбився критикам.

У 2019 вийшли ще два фільми українського продюсера - комедія «11 дітей з Моршина» і трилер «Егрегор».

Останні кілька років кар'єра Сергія Лавренюка відзначилася загальним визнанням. Так, в 2017 році він стає членом правління Української кіноакадемії. Через рік Лавренюк став членом Європейської кіноакадемії.

Компромат і чутки

Сергій Лавренюк - Фото 4

Сергій Лавренюк отримує часткове або повне фінансування для своїх проектів з державного бюджету. Його проекти «Коли падають дерева», «Гірська жінка: на війні», «11 друзів з Моршина» і «Егрегор» були реалізовані коштом Державного агентства України з питань кіно. Всього Лавренюк отримав від Мінкульту десятки мільйонів гривень на реалізацію своїх проектів.

Однак, вибір чиновників щодо проектів для фінансування повсюдно критикується. Держкіно і продюсери, які виграли конкурси на фінпідтримку, звинувачуються в упередженості і корупції.

Зокрема і Лавренюк називається одним з тих, хто «присмоктався» до державних потоків, що сам продюсер всіляко заперечує в своїх нечисленних інтерв'ю.

В кінці 2017 року Сергій Лавренюк був звинувачений одним з найбільших телеканалів країни в корупційній змові з Держкіно.

Тоді журналісти звинуватили продюсера і держслужбовців в спільному розкраданні коштів, виділених на виробництво фільму Любомира Левицького «Егрегор». З'явилася інформація, що сторони корупційної змови купили авто вартістю 1 200 000 гривень під виглядом реквізиту. Сам Лавренюк дані звинувачення всіляко заперечував.

Крім того, під вогонь критики потрапляють фільми Лавренюка, які звинувачують в низькій якості і експлуатації різних кліше. Найбільше від критиків дісталося фільму «Дзідзьо: Контрабас». Його називали не смішним, вульгарним і образливим.

Не дивлячись на те, що деякі проекти Лавренюка подобаються критикам, від них не в захваті глядачі. Викликав захоплений прийом у експертів фільм «Гірська жінка: на війні», не сподобався масовому глядачеві. Фільм визнали затягнутим, претензійним і незрозумілим.

Також Лавренюк звинувачується в кумівстві. У його фільми, які частково або повністю фінансуються державою, часто потрапляють його друзі і члени сім'ї. Наприклад, його дружина Олена Лавренюк отримала головні ролі в двох комедіях чоловіка, що викликало обурення у багатьох кінематографістів і глядачів.

Сергій Лавренюк також звинувачувався в плагіаті. Так, сценарист стрічки «Дзідзьо: Контрабас» Володимир Нагірний звинуватив його в крадіжці ідеї фільму «Одинадцять друзів з Моршина». Сценарист заявив, що ділився з Лавренюком ідеєю фільму, проте той «вкрав» її і почав зйомки, навіть не вказавши Нагірного у титрах.

Декларація

Сергій Лавренюк - Фото 5

Сергій Лавренюк ніколи не розкривав інформації про свої доходи. Однак, на думку експертів, продюсер є гривневим мільйонером. Крім прав на його кінокартини, йому належать об'єкти нерухомості та авто.

Відео

Згадки про персону