Сергій Мамоян
  • Дата народження
    2 грудня 1981
  • Країна
    Україна
Сергій Мамоян
216

Сергій Мамоян

Мамоян Сергій Чолоєвич: депутат Київради від ОПЗЖ та колишній депутат Полтавської облради

Мамоян Сергій Чолоєвич — став винуватцем смертельної аварії, за допомогою брата-прокурора кошмарив полтавських бізнесменів і пов'язаний зі скандальним будівництвом на Поштовій площі.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Сергій Чолоєвич Мамоян народився 1 квітня 1984 року в селищі Каракерт, Вірменія.

Освіта

У 2002 році Сергій закінчив київську школу № 316.  У 2017 році отримав диплом магістра за спеціальністю «Міжнародні відносини» у Київському славістичному університеті.

Наступного року закінчив Полтавський університет економіки і торгівлі за спеціальністю «Менеджмент». Був здобувачем Запорожского национального университета.

У 2020 році Сергій захистив дисертацію на тему: «Реформи фінансової системи другої половини ХІХ – початку ХХ століття в Російській імперії: історіографія» та отримав ступінь доктора філософії за спеціальність «Історія та археологія». 

Сім’я

Старший брат Сергія — Суто Мамоян (1981 р.н.) — народний депутат IX скликання Верховної Ради, член фракції ОПЗЖ і комітету питань правоохоронної діяльності. Ще один брат — Рустам Мамоян (Сутко) до 2019 року працював в Генеральній прокуратурі.

Сергій Мамоян одружений на Гоар Сутко (1990 р.н). У депутата троє дітей: Олександр (2005), Марія (2008) і Алік (2010). Всі діти носять прізвище Сутко.

Кар'єра

З серпня 2007 року Мамоян займав керівні посади в ТОВ «МАЛДС груп». Підприємство знаходиться в Пирятинському районі Полтавської області і займається виробництвом, а також продажем м'яса. Сергій був фінансовим керівником, засновником і керівником компанії.

З 2009 по 2014 рік Сергій був засновником і очільником ТОВ «Універсал-Інвест Груп» (основний вид діяльності — організація будівництва об'єктів нерухомості для продажу чи здавання в оренду).

У серпні 2015 року він став головою громадської організації «Всеукраїнська Громадська Організація «Побудуємо майбутнє». У VIII скликанні Верховної Ради на громадських засадах Мамоян був помічником народного депутата Сергія Капліна. У наступній каденції парламенту він став помічником у власного брата. Свої обов'язки Мамоян виконує на платній основі.

З листопада 2018 по грудень 2020 року він був асистентом кафедри правознавства Полтавського інституту економіки і права університету «Україна».

У 2015 році Сергій обраний депутатом Полтавської обласної ради від «Партії простих людей Сергія Капліна» (Соціал-демократичної партії). У VII скликанні облради він був головою постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

Сергій Мамоян - Фото 1

У 2016 році на довиборах до Верховної Ради по 151-му округу (Полтавська область) Сергій був кандидатом від партії Каплина. За Мамояна проголосувало 5 396 (або 11,51%) виборці. З цим результатом він зайняв лише четверте місце. У 2019 році ЗМІ писали, що Сергій Мамоян — кандидат на посаду голови Полтавської обласної ради.

У 2020 році Мамоян балотувався під 9-м номером від партії «Опозиційна платформа — За життя» до Київради. Також Сергій йшов на вибори по 10-му округу (№1 в списку). На окрузі (Святошинський район) конкретно за нього проголосувало 1000 виборців. Сергій Мамоян обраний до Київради по округу.

У IX скликанні Київради Мамоян увійшов до складу фракції ОПЗЖ та став заступником голови постійної комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами.

Сергій Мамоян - Фото 2

Компромат

Київська активістка і засновник громадського руху «Почайна» Аннабелла Моріна в facebook повідомляла, що Сергій Мамоян йде в «Київраду для того, щоб відстояти бізнес-інтереси своєї сім'ї, і у нас з вами не було Музею на Поштовій площі». Сімейство Мамоян пов'язано зі скандальним будівництвом підземного ТРЦ на Поштовій площі.

Один з братів Мамояна — Суто представлявся інвестором будівництва торгового центру на Поштовій площі. Другого брата — прокурора Рустама Сутко — ЗМІ називали причетним до спроби "поховати" кримінальні справи, які були відкриті у відношенні незаконного будівництва. Батько братів Мамоян — Чоло Ашоєвич володіє кафе "Компот" на тій же Поштовій площі. Цей заклад було побудовано, як надземна частина проєкту з будівництва ТРЦ.

Сергій Мамоян - Фото 3

Також Аннабелла Моріна писала, що влітку 2008 року на трасі Київ-Харків Сергій Мамоян став винуватцем ДТП у результаті якого загинули дві людини. Але його «відмазали» від кримінальної відповідальності. На суді Мамоян показав документи, які підтверджували оплату лікування тим, хто вижив в аварії, після чого його відпустили на випробувальний термін, повернувши автомобіль.

Крім того, за словами Моріної, полтавські підприємці відчувають особливі почуття до Сергія Мамояна. «За допомогою брата в Генпрокуратурі і його ставлеників він кошмарив бізнес, змушував платити данину або просто переписувати його на потрібних людей».

Декларація

У лютому 2020 року Сергій Мамоян опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У депутата є квартира (104,7 кв. м) в Києві. Дружина Сергія володіє нежитловим приміщенням в селі Копили Полтавської області. Рухомого майна у Мамояна і його дружини немає.

Сергій Мамоян - Фото 4

За 2019 рік дохід Сергія склав 9915 гривень. Продаж рухомого майна приніс йому 1,75 мільйона гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) колишній депутат Полтавської обласної ради в декларації не відобразив.

Посилання

Facebook

Згадки про персону