Мамоян Сергій Чолоєвич: депутат Київради від ОПЗЖ та колишній депутат Полтавської облради
Мамоян Сергій Чолоєвич — став винуватцем смертельної аварії, за допомогою брата-прокурора кошмарив полтавських бізнесменів і пов'язаний зі скандальним будівництвом на Поштовій площі.
Біографія
Сергій Чолоєвич Мамоян народився 1 квітня 1984 року в селищі Каракерт, Вірменія.
Освіта
У 2002 році Сергій закінчив київську школу № 316. У 2017 році отримав диплом магістра за спеціальністю «Міжнародні відносини» у Київському славістичному університеті.
Наступного року закінчив Полтавський університет економіки і торгівлі за спеціальністю «Менеджмент». Був здобувачем Запорожского национального университета.
У 2020 році Сергій захистив дисертацію на тему: «Реформи фінансової системи другої половини ХІХ – початку ХХ століття в Російській імперії: історіографія» та отримав ступінь доктора філософії за спеціальність «Історія та археологія».
Сім’я
Старший брат Сергія — Суто Мамоян (1981 р.н.) — народний депутат IX скликання Верховної Ради, член фракції ОПЗЖ і комітету питань правоохоронної діяльності. Ще один брат — Рустам Мамоян (Сутко) до 2019 року працював в Генеральній прокуратурі.
Сергій Мамоян одружений на Гоар Сутко (1990 р.н). У депутата троє дітей: Олександр (2005), Марія (2008) і Алік (2010). Всі діти носять прізвище Сутко.
Кар'єра
З серпня 2007 року Мамоян займав керівні посади в ТОВ «МАЛДС груп». Підприємство знаходиться в Пирятинському районі Полтавської області і займається виробництвом, а також продажем м'яса. Сергій був фінансовим керівником, засновником і керівником компанії.
З 2009 по 2014 рік Сергій був засновником і очільником ТОВ «Універсал-Інвест Груп» (основний вид діяльності — організація будівництва об'єктів нерухомості для продажу чи здавання в оренду).
У серпні 2015 року він став головою громадської організації «Всеукраїнська Громадська Організація «Побудуємо майбутнє». У VIII скликанні Верховної Ради на громадських засадах Мамоян був помічником народного депутата Сергія Капліна. У наступній каденції парламенту він став помічником у власного брата. Свої обов'язки Мамоян виконує на платній основі.
З листопада 2018 по грудень 2020 року він був асистентом кафедри правознавства Полтавського інституту економіки і права університету «Україна».
У 2015 році Сергій обраний депутатом Полтавської обласної ради від «Партії простих людей Сергія Капліна» (Соціал-демократичної партії). У VII скликанні облради він був головою постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.
У 2016 році на довиборах до Верховної Ради по 151-му округу (Полтавська область) Сергій був кандидатом від партії Каплина. За Мамояна проголосувало 5 396 (або 11,51%) виборці. З цим результатом він зайняв лише четверте місце. У 2019 році ЗМІ писали, що Сергій Мамоян — кандидат на посаду голови Полтавської обласної ради.
У 2020 році Мамоян балотувався під 9-м номером від партії «Опозиційна платформа — За життя» до Київради. Також Сергій йшов на вибори по 10-му округу (№1 в списку). На окрузі (Святошинський район) конкретно за нього проголосувало 1000 виборців. Сергій Мамоян обраний до Київради по округу.
У IX скликанні Київради Мамоян увійшов до складу фракції ОПЗЖ та став заступником голови постійної комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами.
Компромат
Київська активістка і засновник громадського руху «Почайна» Аннабелла Моріна в facebook повідомляла, що Сергій Мамоян йде в «Київраду для того, щоб відстояти бізнес-інтереси своєї сім'ї, і у нас з вами не було Музею на Поштовій площі». Сімейство Мамоян пов'язано зі скандальним будівництвом підземного ТРЦ на Поштовій площі.
Один з братів Мамояна — Суто представлявся інвестором будівництва торгового центру на Поштовій площі. Другого брата — прокурора Рустама Сутко — ЗМІ називали причетним до спроби "поховати" кримінальні справи, які були відкриті у відношенні незаконного будівництва. Батько братів Мамоян — Чоло Ашоєвич володіє кафе "Компот" на тій же Поштовій площі. Цей заклад було побудовано, як надземна частина проєкту з будівництва ТРЦ.
Також Аннабелла Моріна писала, що влітку 2008 року на трасі Київ-Харків Сергій Мамоян став винуватцем ДТП у результаті якого загинули дві людини. Але його «відмазали» від кримінальної відповідальності. На суді Мамоян показав документи, які підтверджували оплату лікування тим, хто вижив в аварії, після чого його відпустили на випробувальний термін, повернувши автомобіль.
Крім того, за словами Моріної, полтавські підприємці відчувають особливі почуття до Сергія Мамояна. «За допомогою брата в Генпрокуратурі і його ставлеників він кошмарив бізнес, змушував платити данину або просто переписувати його на потрібних людей».
Декларація
У лютому 2020 року Сергій Мамоян опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
У депутата є квартира (104,7 кв. м) в Києві. Дружина Сергія володіє нежитловим приміщенням в селі Копили Полтавської області. Рухомого майна у Мамояна і його дружини немає.
За 2019 рік дохід Сергія склав 9915 гривень. Продаж рухомого майна приніс йому 1,75 мільйона гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) колишній депутат Полтавської обласної ради в декларації не відобразив.