Мандзій Сергій Володимирович: нардеп IX скликання ВР та ексдепутат Хмельницької міськради
Мандзій Сергій Володимирович — майже завжди балотувався від провладних партій, був помічником нардепа-фігуранта антикорупційних розслідувань
Біографія
Сергій Володимирович Мандзій народився 28 листопада 1974 року в місті Хмельницький, Україна.
Освіта
Після закінчення Хмельницької школи № 25 Сергій здобув дві вищі освіти — економічну та юридичну. Навчався у Хмельницькому нацуніверситеті та університеті управління і права імені Леоніда Юзькова. За другою спеціальністю Мандзій захистив дисертацію, ставши кандидатом наук.
Сім’я
Дружину народного депутата звати Ірина. Вона лікарка-гінекологиня, кандидатка медичних наук, голова Хмельницької міської ради жінок, працює у Хмельницькому міському перинатальному центрі, викладає у Хмельницькому базовому медичному коледжі.
У 2000 році у Сергія та Ірини народився син Олександр.
Кар'єра
Мандзій починав трудовий шлях як вантажник в 1990 році. Через рік він став програмістом комбінату будматеріалів. На цій посаді Сергій пропрацював дев'ять років.
З 2000 по 2001 рік він керував фірмою "Фенікс-центр" (будівництво житлових і нежитлових будівель). Потім майже два десятки років Мандзій очолював ТОВ "Рембуд" (надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна).
Крім ТОВ "Рембуд" Сергій був співвласником ще ряду компаній: "Рембуд-Інвест"(частка у 25%), "Рембуд-Поділля" (25%), "Софтеко"(50%), "Сінт-Поділля"(50%), "Система для бізнесу 2018" (50%), "Система для бізнесу 2"(50%) та "Система для бізнесу" (50%).
Ще наприкінці 1990-х років Мандзій вперше балотувався до Хмельницької міської ради. Але перший млинець виявився глевким і виборці не проголосували за його кандидатуру. Натомість у 2002 році його обрали до міської ради. Через чотири роки Сергій переобрався. Був головою фракції "Народного Блоку Литвина".
У 2010 році втретє став депутатом Хмельницької міськради. Знову балотувався від політсили Володимира Литвина — Народної партії. Керував постійною комісією з соціально-економічного розвитку, промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики та підприємництва. У 2015 році Сергій йшов на вибори вже від Блоку Петра Порошенка. У черговому скликанні міськради він входив до складу виконавчого комітету.
Через чотири роки Мандзій знову змінив партію. Він балотувався до Верховної Ради від "Слуги народу". Спочатку його 136-й номер у списку виявився непрохідним. Через те, що ряд нардепів зі "Слуги народу" відмовилися від мандатів, одне з їхніх місць дісталося Сергію. Офіційно він став парламентарієм 6 грудня 2019 року.
Мандзій — член фракції "Слуга народу". Спочатку входив до комітету з питань прав людини, деокупації реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин. Пізніше він перейшов до комітету з питань екологічної політики та природокористування.
Сергій очолює громадські організації "Хмельницька платформа" та "Сильне місто", а також Федерацію хокею Хмельницької області та Раду Федерації хокею України. Аудитор з правом аудиту підприємств і господарських товариств.
Громадський Рух "Чесно" влітку 2021 року повідомляв, що у нардепа було цілих 29 помічників. Більше було тільки у двох народних обранців (у Юрія Павленка — 31, у Віктора Чорного — 30). Ще ряд депутатів мало тільки ж помічників.
Компромат
На громадських засадах Мандзій був помічником народного депутата VII скликання Верховної Ради та фігуранта антикорупційних розслідувань за фактом політичної корупції та тендерних махінацій Сергія Лабазюка. 16 січня 2014 року цей парламентарій проголосував за "диктаторські закони".
Також "Чесно" відзначало, що наприкінці 2022 року Сергій був серед тих, хто проголосував за скандальну містобудівну реформу, що позбавляє громадськість впливу на повоєнне відновлення країни.
Крім того, народний обранець не підписав звернення до спікера Верховною Радою з вимогою внести до порядку денного законодавчі ініціативи, які позбавили б мандатів депутатів проросійських партій.
Декларація
Сергій в період з 2008 по 2019 рік став власником 28-ми земельних ділянок загальною площею 527 тисяч 430 квадратних метрів. В основному земля знаходилася в селі Крупець Славутицького району Хмельницької області. У Хмельницькому Мандзій володів чотирма квартирами, а ще одна перебувала у спільній власності з членами його сім'ї.
Дружині Сергія належали шість ділянок загальною площею 31 тисяча 959 "квадратів", житловий будинок і недобудований гараж в Хмельницькому районі. Ірина їздила на автомобілі Nissan Maxima 2005 року випуску, а Сергій у 2019 році купив Toyota Land Cruiser Prado за 1,3 мільйона гривень
Сукупний дохід Мандзія у 2019 році склав 1,94 мільйона гривень. Дружина депутата заробила 117 тисяч і ще півмільйона отримала від продажу нерухомості.