Сергій Мартиняк
  • Дата народження
    4 березня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Мартиняк
3877

Сергій Мартиняк

Мартиняк Сергій Васильович: депутат “кнопкодав” і боржник Поплавського

Сергій Мартиняк - Фото 1

Сергій Васильович Мартиняк – скандальний депутат з “Волі народу”, який торгував салом прямо у Верховній Раді. Про нього повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларації
7. Відео

    Біографія

    Сергій Мартиняк народився 4 березня 1971 року в місті Луцьку Волинської області. 

    Освіта

    Рівненський автотранспортний технікум, 1991 р, механік по ремонту автомобілів;

    Волинський державний університет імені Лесі Українки, 2006 року, магістр фінансів.

    Сім’я 

    Офіційно Сергій Мартиняк неодружений. Однак сам депутат визнавцивільний шлюб з Ольгою Лихою, яка народила йому дочку Стасю. 

    Кар’єра

    У 1993 році Сергій Васильович Мартиняк став підприємцем. У 2000 році почав працювати над створенням виробництва із замкнутим технологічним циклом. Незабаром створив агропромислову бізнес-групу «Пан Курчак». З 2000 по 2014 рік працював також в польській фірмі POLSET консультантом з питань зовнішньоекономічної діяльності. 

    Політична кар’єра Сергія Мартиняка почалася в 2010-му, коли він став депутатом Волинської обласної ради. 11 листопада 2012 року обраний депутатом Верховної Ради в одномандатному виборчому окрузі Волинської області. Будучи позафракційним депутатом, очолив підкомітет з питань банківської діяльності парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності. 27 лютого 2014 приєднався до депутатської групи «Суверенна європейська Україна». 

    У 2014 році Сергія Мартиняка переобрали в народні депутати. Самовисуванець набрав 35,24% голосів по одномандатному виборчому округу №20. Саме тоді він став учасником депутатської групи «Воля народу» і членом Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. 

    Під час парламентських виборів в 2019 році Сергій Мартиняк балотувався в народні депутати по все тому ж мажоритарному округу №20 у Волинській області. Однак програв В’ячеславу Рубльова з “Слуги народу”. 

    Компромат 

    Депутат Верховної ради з групи “Воля народу” Сергій Мартиняк вирішував питання з продажем сала під час пленарного засідання парламенту. Листування нардепа зобразив фотокореспондент “Апострофа“. 

    Далі наводимо розшифровку телефонної листування: 

    Інна Кондратюк: Все стоїть. 

    Мартиняк: Сало теж?

    Кондратюк: І сало теж. 

    Мартиняк: Ціна. 

    Кондратюк: Чого? 

    Мартиняк: Причина, чому сало не продається. 

    Кондратюк: Машини все стоять на переході, нічого не проходить. Латишев кожен день говорить, потрібно почекати. </ Span>

    Мартиняк: Машини наші або всі по Україні? 

    Кондратюк: Всі. 

    В ресторані, що належить скандальному нардепу, відбулося вже друге масове отруєння. У Волинській області в ресторані «Садиба на джерелах» зареєстрована другий спалах масового отруєння серед гостей закладу.

    Як повідомили в обласному лабораторному центрі МОЗ України, протягом 7 серпня до медиків звернулися 15 осіб з проявами гострої кишкової інфекції. 

    Епідемічний розслідування встановило, що потерпілі перебували на святкуванні весілля 5 серпня в готельно-ресторанному комплексі “Садиба на джерелах” в с. Ромашківка Ківерцівського району. Комплекс “Садиба на джерелах” належить позафракційному народному депутату Сергію Мартиняк.

    Журналісти проекту “Чесно” помітили, що депутат в 2016 році допомагав колегам голосувати. Під час голосування на пленарному засіданні в четвер, 21 квітня, за законопроект №2093 Закон України “Про внесення змін до Закону України” Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “щодо соціального захисту постраждалих” з пропозиціями Президента України від 06.04. 2016 член депутатської групи “Воля народу” Сергій Мартиняк кнопкодавів.

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=n1wVOsnOB-c

    Видання Facenews дізналося, що народний депутат Сергій Мартиняк вирішував питання по бізнесу за допомогою смс, хоча бізнес і депутатський мандат по закону- речі несумісні. Журналісти знайшли інформацію у відкритому доступі про компанію в Польщі, діяльність якої безпосередньо пов’язана з Сергієм Мартиняк. Але в декларації народний депутат вважав за краще це не вказувати (Програма “Народна прокуратура” за 10 червня 2017 року на телеканалі 112 Україна).

    Звідки у одного з народних депутатів бізнес в Україні і за кордоном – в Польщі і Іспанії? Щоб уникнути корупції, народним обранцям за законом не дозволяється вести комерційну діяльність.

    У Варшавському окружному суді розташований державний судовий реєстр (ВРХ). У ньому реєструють підприємства, товариства, громадські та професійні організації, фонди і неплатоспроможних боржників. Польські підприємства можуть вести господарську діяльність тільки після реєстрації в ВРХ. Вся інформація про діяльність компанії, її засновників, фінансові операції знаходиться у відкритому доступі.

    Таким чином, журналісти мали можливість перевірити, чи дійсно нардеп Мартиняк суміщає посаду чиновника і бізнес-активність? Дані про компанії IRC зберігаються в двох томах, разом з оригінальними підписами акціонерів. 

    Як пояснив польський юрист Товариства польських журналістів Міхал Яшевскі, згідно з документами, громадянин України Сергій Мартиняк став акціонером польської компанії ТОВ IRC.

    У 2014 році Мартиняк збільшує статутний капітал компанії на 8 млн 736 тис. Злотих (близько 2 млн доларів США). В обмін на частину акцій він вніс в статутний капітал компанії нерухомість – віллу, розташовану в Іспанії, номінальною вартістю 8 млн 736 тис. Злотих (2,3 млн доларів).

    Мартиняк є народним депутатом з 2012 року, тому іспанська нерухомість повинна була бути занесена в його декларацію. Але її немає ні в одній декларації нардепа. Територія вілли 900 кв.м, шикарний будинок з басейном на 500 кв.м. У 2014 році Мартиняк був акціонером компанії IRC протягом 6 місяців і 31 грудня 2014 року для чогось поспішив продати cвою частину в компанії громадянці України Ользі Лихач.

    На думку юриста, такі дії не мають сенсу з точки зору госпдіяльності: навіщо спочатку вносити дуже вагомий внесок в компанію, а потім швидко продавати свою частину? Очевидно, Мартиняк зробив це поспіхом, в останній день 2014 року, щоб в новій обов’язкової декларації 2015 року його бізнес-діяльність і нерухомість в Іспанії не залишили й сліду.

    Журналісти провели розслідування і з’ясували, що Ольга Лихач, швидше за все, є цивільною дружиною Сергія Мартиняка та у них є спільна дочка. Це підтвердив і сам нардеп. Саме своєї цивільної дружини Мартиняк і передав свою частину акцій в іноземній компанії. Але ні в одній з декларацій він не вказав ні цивільну дружину, ні дочка. Згідно із законом він зобов’язаний був це зробити, якщо вони фактично проживають разом. Також він повинен був вказати всі майно і доходи цивільної дружини. Але у Мартинюка в декларації відомості про сім’ю взагалі відсутні.

    У перший же день 2015 року, 1 січня, Сергій Мартиняк знову увійшов до складу незадекларованої їм компанії IRC і вніс в статутний капітал 429 тис. злотих у вигляді ще однієї іспанської нерухомості в обмін на акції. А через два місяці Сергій знову зник зі списку акціонерів, а його акції перейшли в руки все тієї ж Ольги Лихач. Друга вілла в Іспанії (в місті Лерет-де-Мар) теж не внесена ні в одну з декларацій нардепа. Судячи з соцмереж, саме ця вілла і є місцем проживання Ольги Лихач з дочкою нардепа. Там у них є няня, там дитина відвідує гуртки, відповідно, можна вважати, що вони там постійно проживають.

    Як з’ясувалося в ході журналістського розслідування, Сергій Мартиняк також є власником Агропромгрупи «Пан Курчак». За 2016 рік сума експортних операцій між «Пан Курчак» та «Capital trade» (від неї IRC отримувала дивіденди) склала 248 млн гривень, а з початку 2017 року – 74,5 млн гривень. 

    Декларації 

    Згідно з декларацією, його дохід у 2014 році склав 92 млн грн, що дозволило йому потрапити в трійку найбагатших народних депутатів України. З 2016 стало відомо, що він зайняв 11, 6 мільйонів гривень у знаменитого Михайла Поплавського.

    За 2017 рік Сергій Мартиняк вказав п’ять нежитлових об’єктів нерухомості. В тому числі, офісів та приміщень під магазини. Йому належать 11 компаній. Так тільки від здачі нерухомості в оренду нардеп отримав майже 2,5 мільйона гривень. Депутат вказав 1 646 000 доларів, 1474000 євро готівкою. На той момент він офіційно роздав в борг 323 974 472 гривень. А ось його офіційна зарплата у Верховній Раді куди скромніше – всього 224 145 гривень за рік.

    У січні 2019 року Сергій Мартиняк додав до декларації вбудоване приміщення магазину, вартістю в 215 тисяч гривень , куплене у ТОВ “Геркулес Луцьк”. А в липні зареєстрував дохід в 201,6 тисячі гривень від здачі приміщення в оренду фірмі “Джерела”.

    Сергій Мартиняк володіє розкішною легковиком Ferrari F149/BD/EL вартістю 2 524 853 гривень. До того ж, орендує ще три автомобілі: BMW X5, Volkswagen Multivan 7H і Porshe Cayenne.

    Сергій Мартинюк володіє двома земельними ділянками і будинок в селі Гаразджа під Луцьком. Він має також землю в Східниці Львівської області. У Києві та Рівному депутат має по квартирі.

    Нардеп Сергій Мартиняк задекларував сім брендових годинників, найскромніший з яких коштує 210 тисяч гривень, а найдорожчий – 1,1 мільйона гривень. Вся колекція годинників парламентарія коштує приблизно 4,6 мільйона гривень. Ще 500 тисяч гривень коштують натільні хрести з дорогоцінних металів. Сергій Мартиняк також зареєстрував дві одиниці мисливської зброї на загальну суму півмільйона гривень.

    Відео


    Згадки про персону