Шкарлет Сергій Миколайович: міністр освіти і науки України
Шкарлет Сергій Миколайович — український економіст, професор, колишній ректор Чернігівського національного технічного університету, нинішній міністр освіти і науки України.
Біографія
Сергій Миколайович Шкарлет народився 19 жовтня 1972 року в місті Коканд, Узбекистан.
Освіта
Після закінчення ніжинської школи, Сергій перебрався в українську столицю, де став студентом політеху. У 1995 році отримав диплом математика.
Через рік майбутній чиновник став дипломованим економістом, отримав диплом в Чернігівському технологічному інституті. У 2003 році він захистив кандидатську, а через п'ять років докторську дисертацію.
Сім'я
У дитинстві з батьками переїхав до міста Ніжина Чернігівської області.
Сергій Шкарлет — удівець. Він був одружений з Тетяною Бобришевою-Шкарлет. Вона теж навчалася та працювала в Чернігівському технологічному інституті. У подружжя є донька Анна. У Тетяни також був син від іншого чоловіка.
Кар'єра
Навесні-восени 1995 року Сергій працював у ніжинському науково-виробничому комплексі "Прогрес". Шкарлет трудився на посаді інженера-конструктора. Після закінчення технологічного інституту (який з 1999 року став університетом), Сергій залишився у виші працювати. Він починав як асистент, потім його призначили старшим викладачем, а згодом доцентом. У віці 38 років Шкарлет очолив навчальний заклад.
Крім того, він був проректором і ректором інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету. Шкарлет — голова експертної ради Міністерства освіти і науки України.
В одному з інтерв'ю Шкарлет заявив, що в 2004 році на президентських виборах він підтримав кандидата Віктора Януковича. З 2010 року Сергій займається суспільно-політичною діяльністю. Того ж року він успішно балотувався до обласної ради. На місцевих виборах ректор йшов як кандидат від "регіоналів".
Через п'ять років Шкарлет знову взяв участь у виборах. На цей раз Сергій опинився у лавах Блоку Петра Порошенка. Однак вдруге сісти в крісло депутата йому не вдалося.
Влітку 2020 року Шкарлета стали називати потенційним кандидатом на посаду голови міністерства освіти і науки. Незважаючи на те, що його кандидатуру профільний парламентський комітет Ради відмовився підтримувати, 25 червня на засіданні уряду Сергій став міністром. Однак, з приставкою "в.о".
Тимчасовим виконувачем обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет був протягом червня-грудня 2020 року. 17 грудня 2020 року Сергій Шкарлет став повноцінним міністром освіти і науки України — без додатку в.о. Наразі він продовжує обіймати цю посаду.
Компромат
Сайт "Помилки і фальсифікації в наукових дослідженнях" зазначає, що в наукових роботах Сергія Шкарлета є плагіат.
Зазначалося, що в монографії "Фінансові інструменти державної політики економічного розвитку в Україні" (С. М. Шкарлет, В. Г. Маргасова, О. М. Коркоц, Ю. В. Ружицький) є "запозичені" частини тексту зі статті авторства Тетяни Бугай "Методичні підходи до оцінки ефективності бюджетного процесу в Україні". Стаття була випущена на три роки раніше, ніж монографія.
"Цієї статті кандидата економічних наук, доцента кафедри податкової та митної справи Нацуніверситету державної податкової служби Тетяни Бугай у списку літератури монографії Шкарлета немає".
Як пише “Лівий берег”, “також у монографії є таблиця показників ефективності бюджетної політики, яка ідентична таблиці зі статті”.
“У тричі більший за обсягом текст запозичений зі статті Оксани Апарової "Фінансові інструменти державної політики економічного розвитку: європейський досвід" — це майже вся стаття переписана. І, зрозуміло, посилання на неї в монографії немає”
Як пише “LIGA.net”, “це стало однією з причин, чому громадські організації — Батьки SOS, Освіторія, Смарт освіта, Едкемп Україна та інші — закликали не призначати Шкарлета міністром освіти та науки. Заяву підписали уже понад 200 осіб”.
Теж видання зазначало, що “у період Євромайдану Сергій Шкарлет також нібито погрожував студентам, які виходили на протести. Цю інформацію LIGA.net підтвердив тодішній декан університету, де Шкарлет є ректором, Олександр Кухарук.
"Це правда. Він навіть вимагав зняти з гуртожитку український прапор, але потім домовився зі студентами, які це зробили. Тоді він був радником Дмитра Табачника, який розглядав його певний час на свого заступника", — сказав Кухарук.
Крім того, колишній колега назвав Шкарлета "великим флюгером і людиною з певними моральними деформаціями".
Ексміністр освіти Анна Новосад заявляла про те, що Шкарлет купив собі елітне авто майже за 60 000 доларів університетських засобів.
Декларація
У березні 2021 року Сергій Шкарлет опублікував електронну декларацію за минулий рік.
Сергій Шкарлет володіє квартирою (76.9 кв.м.) в Чернігові. Крім цього, декларує своє місце проживання у Києві — квартиру, яка належить матері міністра.
У Сергія дві легкові машини: Toyota Land Cruiser 200 2011 року випуску і Mitsubishi Pajero Wagon 2013 року випуску.
За минулий рік сукупний дохід Шкарлета склав 940 тисяч 385 гривень. Також він задекларував дохід матері — 68 тисяч 475 гривень.
Грошові активи (разом із матір’ю): 211 тисяч 431 гривня, 145 тисяч 200 доларів та 65 тисяч євро.
Посилання
Телеграм-канал Сергія Шкарлета