Сергій Волошин
  • Дата народження
    14 травня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Волошин
1945

Сергій Волошин

Волошин Сергій Михайлович: міський голова Хорола

Волошин Сергій Михайлович — мер містечка у Полтавській області, який став «відомим» після того, як опублікував фото на тлі прапора із комуністичними символами. Звинувачувався судом у розтраті держкоштів, відмазував сина, який влаштував смертельну ДТП у новорічну ніч.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Сергій Михайлович Волошин народився 14 травня 1969 року в місті Хорол Полтавської області.

Освіта

Після закінчення 1984 року 3-ї середньої школи Сергій вступив до Хорольського технікуму механізації сільського господарства (зараз Хорольський агропромисловий коледж Полтавської державної аграрної академії). Через чотири роки він отримав спеціальність «технік-електрик».

Наступні два роки Волошин провів на радянському флоті. З 2007 до 2009 року Сергій навчався на менеджера в Полтавському інституті економіки та менеджменту «Світоч».

У 2015 році він став дипломованим менеджером-економістом з управління бізнесом, закінчивши Полтавську Міжрегіональну академію управління персоналом.

Сім’я

Сергій офіційно не одружений. Є сини Андрій, Олег та Артем.

Кар'єра

З 1991 до 1994 року Волошин був співробітником Сокальської РЕС. Три роки Сергій був електромонтером з обслуговування електропідстанцій. У 1994 році Волошин став фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності — роздрібна торгівля тютюновими виробами у спеціалізованих магазинах). Крім того, він мав службу таксі.

У 2006 році він став головою співвласників багатоквартирного будинку КСМБ у Хоролі. Наступного року Волошин очолив Спілку підприємців та товаровиробників Хорольського району.

З 2010 до 2015 року Сергій керував районною громадською організацію моряків «ШТОРМ». У цей період він був депутатом районної ради Хорола. Входив до складу фракції партії «Фронт змін» та очолював постійну комісію з депутатської діяльності, законності, правопорядку та засобів масової інформації.

У VII скликанні Верховної Ради Сергій був помічником народного депутата із фракції ВО «Батьківщина» Валерія Головка. Свої обов'язки Волошин виконував на громадських засадах

У 2015 році Сергій став кандидатом на посаду міського голови Хорола від партії ВО «Батьківщина». На виборах за Волошина проголосували 29,5% голосів. Найближчий опонент — чинний мер та кандидат від партії «УКРОП» Ігор Свириденко отримав лише 21%. Через п'ять років Волошин вдруге був обраний мером Хорола. Цього разу він балотувався від партії «Довіра» і набрав 46,4% виборців.

Компромат

Син Волошина – Олег став винуватцем автомобільної аварії у новорічну ніч 2012 року. У ДТП загинув водій іншого автомобіля. Сергій, за даними ЗМІ, намагався відмазати сина.

Родичі загиблого водія розповідали журналістам, Олег Волошин на момент аварії був у стані алкогольного сп'яніння. Але суд цього під час вироку не врахував. Більше того, експертиза показала, що Волошин-молодший був тверезий.

Втім, Олег отримав п'ять років в'язниці та зобов'язувався виплатити сім'ї загиблого двісті тисяч гривень у якості компенсації. Але менш ніж за рік Олега було випущено на свободу за амністією.

Потерпіла сторона стверджувала, заради того, щоб витягнути сина з в'язниці, Сергій Волошин оформив на нього батьківство чужої дитини, а саме сина підлеглої в службі таксі. Компенсацію родичам загиблого Олег так і не виплатив. Нібито він був безробітним та незаможним.

У 2018 році мерія Хорола та фірма «Стройтехіндустрія інвест» уклали договір на будівництво футбольного майданчика зі штучним покриттям. Вартість проєкту – півтора мільйона гривень.

Підрядник не зробив будівельних робіт у повному обсязі та не доставив штучне покриття. Попри це, міський голова Волошин підписав документи та надав до Держказначейства бухгалтерські документи для отримання грошей. Але правоохоронці побачили у цій угоді правопорушення.

Було проведено комплексну судову будівельно-технічну та економічну експертизу. Вона показала, що загальна вартість завищення підрядних робіт становила понад 845 тисяч.

Волошина запідозрили у розтраті бюджетних коштів та видачі свідомо неправдивих офіційних документів. За це Сергію загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

У березні 2020 року один із районних судів Полтави відсторонив на час Волошина від обов'язків мера міста та обрав у якості запобіжного заходу – заставу у розмірі 210 тисяч гривень.

Влітку 2021 року, у день радянського флоту Сергій Волошин опублікував у соцмережах знімок із прапором ВМС, на якому були комуністичні символи – серп та молот.

Відповідно до частини 1 статті 436-1 Кримінального кодексу України за виготовлення, розповсюдження та публічне використання символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів передбачено покарання до п'яти років обмеження чи позбавлення волі.

Поліція Полтавської області за фактом порушила кримінальну справу стосовно мера міста Хорол. Сам же Волошин пізніше видалив знімок зі своєї сторінки.

Декларація

У березні 2021 року Сергій Волошин опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Міському голові належить три земельні ділянки (542, 1191 та 1120 кв.м.) та два житлові будинки (55,4 та 75,7 кв.м.) у Хоролі. Цінного рухомого майна у Волошина немає.

У 2020 році зарплата очільника міста склала 594,6 тисячі гривень. Грошові активи (банківські рахунки та готівка) Сергій у декларації не відобразив.

Посилання

Facebook

Згадки про персону