Сергій Вовченко
  • Дата народження
    29 листопада 1959
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Вовченко
2050

Сергій Вовченко

Сергій Вовченко: колишній комуніст, який заробив мільйони доларів на «молочці» сумнівної якості

Сергій Вовченко - Фото 1

Голова одного з найбільших аграрних об'єднань сучасної України - «Молочного альянсу». Радянський партійний працівник, який заробив мільйони доларів на експлуатації українського села. Звинувачується в обмані споживачів і нечесній грі на ринку молочних продуктів.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Вовченко Сергій Миколайович - один з найбільш шанованих і впливових гравців в сучасній харчовій промисловості. Досвідчений менеджер, чиї методи роботи критикуються громадськістю та колегами по галузі.

У минулому ідейний комуніст став одним з перших, хто перейшов зі стану марксистів у ліберальні кола, переслідуючи власні меркантильні інтереси.

Сергій Вовченко народився 29 листопада 1959 року в селі Володимирівка Таращанського району Київської області.

Сім'я

Сергій Вовченко, статки якого зростають з року в рік, є вихідцем з простої сім'ї. Майбутній партійний чиновник і один з перших українських мільйонерів родом з сім'ї комбайнера.

З дитинства і юнацтва активно працював над створенням власного благополуччя і витратив багато сил для реалізації в кар'єрі.

Сьогодні Сергій Миколайович Вовченко має власну сім'ю. Одружений, має сина і дочку.

Освіта

Хлопчик з простої сільської родини зумів здобути освіту. Сергій Вовченко в 1982 році закінчив Машинобудівний завод в Запоріжжі. Майбутній мільйонер має диплом інженера-механіка з відзнакою.

В середині 90-х Вовченко вже бувши досвідченою і багатою людиною вирішив здобути другу освіту. У 1996 році мільйонер закінчив Українсько-фінський інститут економіки і менеджменту. Колишній партійний чиновник має диплом економіста-менеджера. Також вивчав політологію і міжнародні відносини в одному зі столичних ВНЗ.

Кар'єра і бізнес

Сходження Сергія Вовченка до вершин успіху тісно пов'язане з Комуністичною партією Радянського Союзу.

Приєднавшись до комуністів в 1981 році, сільський хлопець зумів побудувати блискучу кар'єру в партійному апараті.

У період між 1983 і 1986 році Вовченко працює на заводі сільськогосподарського обладнання в Білій Церкві (Київська область). Сергій Миколайович займає пости старшого майстра і начальника дільниці, поєднуючи роботу на виробництві з кар'єрою в партії.

Так, Вовченко стає секретарем комітету комсомолу, заступником секретаря партійного комітету і другим секретарем Київського обласного комітету ЛКСМУ.

Сергій Вовченко - Фото 2

 

У 1986 - 1989 роках Сергій Вовченко зіткнувся з труднощами, оскільки був спрямований на ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС. Обіймаючи посаду першого секретаря Київського обласного комітету ЛКСМУ, брав участь в координації боротьби з наслідками найбільшої техногенної катастрофи минулого століття.

Пік кар'єри в партії припав на період розпаду радянської системи. В кінці 80-х Сергій Вовченко, Фейсбук якого активно оновлюється, навчався у Вищій партійній школі при ЦК КПУ. У той же період він дослужився до посади секретаря ЦК ЛКСМУ.

Протягом останніх двох років існування СРСР Сергій Вовченко пропрацював на посаді першого секретаря ЦК ЛКСМУ.

Зі здобуттям незалежності України, колишній партійний працівник широко використовував нові ресурси і свої старі зв'язки, почавши будувати бізнес. Екс-комуніст приєднався до компанії «Торговий дім», на якій пропрацював на керівних посадах.

З 1993 по 2007 року Сергій Вовченко, «Аваль» якого свого часу був одним з найбільших банків країни, активно займався фінансами. У різні роки він очолював «Брокбізнесбанк», «Банк Ділової Столиці», «Престиж» і безпосередньо «Аваль». Крім того, в 2005 році Сергій Миколайович приєднався до товариства «Престиж груп», в якому пропрацював директором з інвестицій.

У 2008 році Сергій Вовченко, біографія якого у всіх сенсах видалась насиченою, різко змінює сферу діяльності і переходить в нову для себе галузь - харчову промисловість.

Вчорашній банкір інвестує мільйони доларів, що залишилися після продажу часток в різних фінансових установах, і не «прогадав».

Сьогодні підприємства «Молочного альянсу» є найбільшими постачальниками молочної продукції в Україні. Вовченко та його партнерам Федору Шпигу і Олександру Деркачу належить п'ять молокозаводів, а в планах значиться подальше розширення.

Компромат і чутки

Сергій Вовченко - Фото 3

Обставини створення банківських та фінансових установ «тріо» у складі Сергія Вовченка, Олександра Деркача і Федора Шпига - скандальні.

Колишніх партійних чиновників звинувачували в розкраданні коштів Комуністичної партії заради створення власного бізнесу, веденні незаконних операцій і в багатьох інших зловживаннях

Причини посилення «Авалю» в 90-і роки і його перетворення в найбільший банк країни також активно обговорюється в пресі.

У багатьох джерелах можна знайти дані, що Вовченко, Шпиг і Деркач вступили в корупційний зговір з тодішнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком. Скандальний політик надав керівництву «Авалю» можливість обслуговувати державні платежі в обмін на «відкати».

У 2007 році «Аваль» був проданий австрійській групі «Райффайзен-Банк» за рекордну суму в 780 мільйонів євро.

Вовченко Сергій Миколайович, біографія якого цікавить менша кількість людей, ніж його партнерів, сьогодні сконцентрований на справах «Молочного альянсу».

Він і його партнери масово звинувачуються в обмані споживачів: використанні пальмової олії, хімічних добавок і барвників у своїй молочній продукції.

Сам Вовченко виступає проти заборони пальмової олії в харчовій промисловості і стверджує, що доказів його шкоди для організму людини - немає.

Окремої згадки потребує репутація «Молочного альянсу». Колишні та теперішні працівники Вовченко та партнерів на умовах анонімності розповідають про неприйнятні умови роботи на підприємствах.

Можна зустріти скарги на непрофесіоналізм керівництва, неприйнятну поведінку менеджменту, обман і тиск керівництва.

Користувачі Мережі впевнені, що Вовченко та партнери обманюють своїх співробітників і партнерів, включаючи дрібних постачальників молока з сіл.

Декларація

Сергій Вовченко, «Молочний альянс» якого має оборот в 5 - 7 мільярдів гривень на рік, є одним з найбагатших людей України.

Магнат ніколи публічно не розкривав інформації про свої доходи, проте згідно з оцінкою експертів він має не менше 300 мільйонів доларів.

Сергій Вовченко, статки якого збільшується навіть в наш неспокійний час, також має безліч об'єктів елітної нерухомості, авто і предмети розкоші.

Відео

Згадки про персону