Станіслав Шевчук
  • Дата народження
    11 червня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Станіслав Шевчук
5838

Станіслав Шевчук

Глава Конституційного Суду України (2018-2019 рр.)

Дата народження:
11.06.1969 р.
Рідне місто:
Харків

Станіслав Шевчук народився в сім'ї держслужбовців. Він навчався в харківській школі №93, яку закінчив із золотою медаллю. Далі хлопець навчався в Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого. Шлях до знань він продовжив в аспірантурі за фахом історії та теорії права.

У 1996-му році Станіслав Шевчук почав свій трудовий шлях. Тоді він працював на кафедрі теорії держави і права. Через рік він став науковим консультантом судді Конституційного суду. У період з 2000-го по 2003-й рр. Станіслав Шевчук очолював Центр європейського та порівняльного права при Мін'юсті.

Пізніше він зайнявся експертною та викладацькою діяльністю.

У 2009-му і 2012-му рр. Шевчук працював суддею Європейського суду з прав людини.
У 2014-му році він перейшов на аналогічну посаду в Конституційний Суд України.
Через 4 роки Станіслав очолив КСУ

Особисте життя

Станіслав Шевчук одружений. Ім'я його дружини — Галина. У пари є син Олег.

Скандали

Станіслав Шевчук прийшов до Конституційного Суду з незаплямованою репутацією. Але хіба потрібно дуже багато часу, щоб її забруднити! У 2019-му році глава КСУ потрапив в кілька резонансних скандалів. Тоді ж стало відомо, що раніше він лобіював скасування законів про незаконне збагачення, люстрацію і декомунізацію.

Подейкують, що через причетність Шевчука до скасування статті про незаконне збагачення йому не видали візу в США. Деякі депутати повідомили: Станіслав Шевчук працює на колишнього керівника Адміністрації Президента часів Януковича — Андрія Портнова. Сам же Портнов заявляє: Шевчук працює на Порошенка. 

Традиційно українському народові складно визначитися, хто у всьому винен: попередники або наступники. Але в чому ж винен Станіслав Шевчук? Чим він заслужив своє звільнення?

Отже, 14-го травня 2019-го року в стінах Конституційного Суду пройшло особливе засідання. На ньому розглядалася подальша доля Шевчука. У результаті Суд висловив недовіру своєму голові та звільнив його. Шевчук не тільки позбувся чільної посади, але також був позбавлений статусу судді КСУ. Таке рішення підтримали 12 суддів.

Варто відзначити, що Станіслав Шевчук відмовлявся розглядати питання, пов'язані з його персоною, на цьому засіданні. Він запропонував поговорити про скасування люстрації. Фокус не пройшов...

Події передував медійний скандал, спровокований трьома суддями КСУ. Вони передали в ЗМІ лист на 30 сторінок, в якому розписувалися всі гріхи Станіслава Шевчука. Так, судді звинувачували главу КСУ в систематичних маніпуляціях справами, порушення процедур, службової бездіяльності, а також в тривалій відсутності на робочому місці. За словами авторів листа, Станіслав Шевчук також втручався в роботу інших суддів, намагався вести паралельне управління. Але найстрашніше — Шевчук політизував діяльність суду. Утім, здається, що це і багато іншого вже робили його попередники та цілком можуть повторити наступники.

Як пишуть у своєму розслідуванні журналісти «bihus.info», на кадрову політику Шевчука сильно впливав його рідний брат — Рула Одд, чиє справжнє ім'я Денис Шевчук. За даними авторів матеріалу, Станіслав передав йому держдачу в Пущі Водиці, площею 550 м². На початку березня до Станіслава Шевчука завітав Андрій Богдан — впливовий юрист Ігоря Коломойського і Володимира Зеленського. Після першого туру виборів Денис Шевчук чомусь вирішив публічно заявити, що підтримує Володимира Зеленського.

Після звільнення глави КСУ в Мережі поширилася інформація, що таким чином Порошенко хоче зірвати інавгурацію Зеленського. Штука в тому, що присягу нового Президента повинен приймати глава Конституційного Суду. Але експерти спростували зв'язок звільнення з інавгурацією. Вакантне місце вже зайняв інший не менш скандальний суддя — Наталя Шаптала, яку називають ставленицею Віктора Януковича.

Сам же Станіслав Шевчук вважає звільнення незаконним. У зв'язку з цим він має намір звернутися до суду.

Як відзначають експерти, скандал навколо Шевчука свідчить: побудувати незалежний Конституційний Суд знову не вдалося.

Статок

У 2018-му році заробіток Станіслава Шевчука склав 3074900 грн, про що свідчить його декларація. Ще 61411 грн йому принесла робота за сумісництвом в Києво-Могилянській Академії. Довічне звання члена-кореспондента в НАПрНУ додало йому 36720 грн.

У готівці колишній суддя зберігає 700000 грн.

На ім'я його дружини записані земельна ділянка і будинок в Підгір'ї (Івано-Франківська область). Спільно подружжя володіє квартирою в Києві площею 70,8 м². Крім того, Станіслав орендує будинок в Києві площею 557,2 м².

Автомобіль «Toyota Corolla» записаний на дружину.

Фото й відео

Станіслав Шевчук - Фото 1
Згадки про персону