Біографія
Станіслав Войтович народився 18 вересня 1965 року в радгоспі П’ятигорський Державінського району Целіноградської області (нині Жаркаінскій район Акмолинської області Казахстану) в сім’ї робітників. Згодом родина переїхала до України, в місто Васильків Київської області.
Сім’я
Станіслав Войтович одружений. Його кум Геннадій Бобов – колишній депутат Верховної Ради від Партії регіонів. 16 січня 2014 року голосував за «диктаторські закони». В даний момент член депутатської групи «Партія «Відродження», про це повідомляє Політека.
Освіта
У 1982 році Войтович закінчив Васильківську середню школу. Вищу освіту здобув аж через 15 років, навчався у Національному університеті харчових технологій за спеціальністю «Технологія м’яса і м’ясних продуктів».
Кар’єра і бізнес
Бізнесом Станіслав Войтович зайнявся майже відразу після закінчення школи. Починав із заготівлі м’яса, сільськогосподарської продукції.
На початку 90-х років Станіслав Андрійович заснував компанію з купівлі-продажу продовольчих товарів. Компанія швидко розрослася у великого трейдера. Займалися переважно м’ясо-молочною продукцією, цукром та експортом великої рогатої худоби.
У 1999 році Войтович придбав перший виробничий майданчик – Тульчинський маслосирзавод на Вінничині. Протягом наступних п’яти років він обзавівся ще Вапнярським, Крижопільським та Решетилівським заводами.
У 2006 році Станіслав Войтович об’єднав свої акти в Групу компаній «Терра Фуд». Через рік бізнесмен поповнив її Новоодеським заводом та Білоцерківським молочним комбінатом.
Зараз «Терра Фуд» – це один з найбільших виробників молочної продукції в Україні. Компанія реалізує свою діяльність під такими торговими марками, як «Біла лінія», «Тульчинка», «Ферма», «Premialle», «Вапнярка», «Золотий резерв», «Сорочинське», «Лауреат», «Щедра долина», «Любий Край». Бізнесмена пов’язують з 18 молокопереробними заводами в Україні, також Войтович має центри прийому молока по всій країні, цукровий завод. Володіє заводами в Туреччині і Литві.
Аграрний напрямок бізнесу «Терра Фуд» представлений агрокомплексом «Зелена долина», а м’ясний – Тульчинським м’ясокомбінатом.
У 2009 році Станіслав Войтович за указом президента отримав звання «Герой України» за досягнення в розвитку українського агропромислового комплексу.
Того ж року він вирішив відійти від операційного управління своїми активами і наступні три роки займався переважно фінансовим контролем та визначенням стратегії. Однак у серпні 2012 року Станіслав Андрійович повернувся на посаду генерального директора.
Компромат та чутки
Зараз «Терра Фуд» має вагомі позиції на молочному ринку не лише України, а й країни-агресора Російської Федерації, де Станіслав Войтович має власний завод, який продовжує активно працювати.
Ще 12 жовтня 2006 року на базі ВАТ «Красногвардійський молочний завод» було створено Товариство з обмеженою відповідальністю «Тульчинка.RU» з основним видом діяльності – виробництво спредів. У квітні 2007 року завод випустив перші тонни продукції під торговою маркою «Тульчинка».
З травня 2009 року потужність цеху з виробництва спреду розвинули до 3600 тонн в місяць.
Як зазначено на сайті виробника «Тульчинка» – один з найбільших виробників спредів та вершкового масла на території Росії».
Одночасно із заводом «Тульчинка.RU» в Москві відкрили ТОВ «Торговий Дім Тульчинка», який сприяє успішному розвитку компанії, поширенню продукції заводу, полегшенню і зміцненню зв’язків з дилерами, постачальниками і споживачами.
У 2013 році Войтович рекламував свої наміри інвестувати в російську економіку більш $10 млн.
«Будівництво сирного цеху на заводі «Тульчинка.RU» дозволить нам отримати синергетичний ефект як на рівні локації, логістики, сировини, так і на рівні виробничого процесу… Зараз ми активно працюємо над запуском російського проекту і плануємо приступити до початку будівництва вже в найближчі місяці. Новий цех зможе випускати до 7 тис. тонн сиру на рік. Інвестиції в проект перевищать $10 млн.
Наші північні сусіди є найбільшими імпортерами сиру в світі. При обсязі ринку твердого сиру близько 400 тис. тонн в рік, в країні виготовляється тільки близько 220 тис. тонн. Смакові переваги російських споживачів сиру дуже схожі на вподобання українців. Тому ми знаємо, як робити продукт, який буде користуватися попитом в РФ. Зварений в Росії сир буде конкурентоздатнішим імпортного за рахунок зниження логістичних витрат та мінімізації митних ризиків. Тому будівництво сирного цеху в Росії – це логічний крок», – заявляв Войтович.
Але з початком російської агресії на сході України гучні заяви вщухли дивним чином почали зникати зі ЗМІ. Войтович намагається дистанціюватися від своєї російської «дочки». Але досить поглянути на сайти компанії «Терра Фуд» і «Тульчинка.RU», щоб зрозуміти – вони зроблені за одним зразком. До того ж, на російському сайті «Тульчинки» представлена карта партнерів по СНД. Якщо судити по ній, не складно здогадатися, що заводи і Росії, і України взаємодіють між собою. А ось на українському сайті інформацію про «партнерів» прибрали і «Росію» замінили словосполученням «країни ближнього зарубіжжя».
Окрім того, до Войтовича та його компаній є безліч претензій у банківського сектору щодо повернення кредитів.
Із банками Станіслав Андрійович працює за наступною схемою: бере великий кредит, але щойно банк стикається з проблеми, починає затягувати час і припиняє виплати, знаходячи для цього безліч причин.
На цей гачок уже попалися банк «Фінанси і кредит», якому підприємства Войтовича заборгували 40 млн грн, «Промінвестбанк» чекає від них близько 280 млн грн, у банку «Преміум» його компанії взяли кредитів більш ніж на 300 млн грн. У цей список також потрапили «Дельта банк» і «Терра Банк».
За повідомленнями ЗМІ, замість погашення заборгованості компанія закладає власність. Однак коштує ця власність в півтора рази менше, ніж сума боргу. Суть фінансової афери полягає в оголошенні себе або свого банку банкрутами.
Зараз через суди компанії Войтовича продовжують затягувати час. А недавно з’явилася інформація, невтішна для вкладників, що він намагався домовитися, щоб Фонд гарантування повернення вкладів продав йому його ж борг зі знижкою 50%.
Ще один випадок спроби відходу від оплати кредитів зафіксували, коли «Терра Фуд» заявила про банкрутство Білоцерківського молочного комбінату. Він, в свою чергу, заборгував державному Укрексимбанку 334 млн грн. Виходить, що і банк не може розрахуватися зі своїми вкладниками. Цікаво, що заборгував перед цим же банком і Могилів-Подільський молочний комбінат, який також входить до групи компаній Войтовича.
Через неповернення кредитних коштів страждають не лише банки, а передовсім вкладники, які зберігають у цих фінустановах свої депозити. Адже саме їхні гроші Станіслав Войтович не повертає.
До будинку бізнесмена навіть приходили ошукані вкладники з вимогою повернути кредит банку, щоб вони могли забрати свої депозити. Але ніякого результату ця акція не мала. Більше того, захищати бізнесмена приїхали відразу кілька екіпажів поліції.
Слава Станіслава Войтовича настільки його випередила, що зараз жоден банк в Україні не дає йому кредитів.
При цьому сам Станіслав Андрійович, судячи з рейтингів, у фінансовому плані почувається досить добре. Войтович входить у список найбагатших людей України із статками у $56 млн.
Схоже, Войтовичу байдужі не лише фінансові проблеми українців, а не хвилює його і їхній стан здоров’я. Люди масово скаржаться на низьку якість продукції «Терра Фуд».
На одному з форумів більше ніж 50% споживачів оцінили якість масла «Ферма» як жахливу. Ще 16% опитаних назвали його поганим.